elavad aneemia

Sageli saab ravida ja kontrolli aneemia. Kui teil on märke või aneemia sümptomite pöörduda kiiresti diagnoosi ja ravi. Ravi võib suurendada oma energia ja aktiivsuse taset, parandada oma elukvaliteeti ja aitab teil elada kauem.

Õige ravi, palju erinevaid aneemia on kerged ja lühiajalised. Samas, aneemia võib olla raske, pikaajaline või isegi lõppeda surmaga, kui see on tingitud pärilik või krooniline haigus või trauma.

Imikutele ja väikelastele on suurem vajadus raua, sest nende kiire kasv. Ei ole piisavalt rauda võib põhjustada aneemiat. Enneaegne ja madala sünnikaaluga imikutele sageli vaatasin tähelepanelikult aneemia.

Aneemia ja lapsed / Teens

Räägi oma lapse arsti, kui te toidate imiku rinnapiima ainult või valem, mis ei ole rauaga rikastatud, eriti pärast laps on 6 kuud vana. Teie lapse arst võib soovitada rauapreparaate.

Aneemia ja tiine / Postchildbirth Naised

Lapsed, kes joovad palju lehmapiima ka on oht aneemia. Lehmapiim on madal raua vajalik kasvu.

Enamik rauda teie laps vajab pärineb toitu. Räägi oma lapse arstiga tervisliku toitumise ja hea raua allikad, vitamiinid B12 ja C ja foolhapet (foolhappe). Ainult lapsele anda lisarauda kui arst kirjutab neid. Sa peaksid hoolikalt järgida juhiseid, kuidas anda oma lapsele neid toidulisandeid.

Kui teie lapsel on aneemia, tema arst võib küsida, kas laps on kokku puutunud viia. Plii mürgistus lastel on seotud rauapuudusaneemiale.

Noori Samuti on oht aneemia, eriti rauapuudusaneemiale, sest nende kasvuspurdid. Tavapärane linastused aneemia sageli on alanud teismeliste aastat.

Vanemad lapsed ja teismelised, kes on teatud tüüpi raske aneemia võib olla suurem risk vigastusi või infektsioone. Räägi oma lapse arstiga, kas teie laps vajab, et vältida kõrge riskiga tegevus, nagu kontakti sport.

Tüdrukud hakkavad menstruatsioon ja kaotavad rauda iga menstruatsiooni. Mõned tüdrukud ja naised on suurem risk aneemia tõttu ülemäärast verekaotus menstruatsiooni või muudest põhjustest, madal raua omastamist, või on varem esinenud aneemia. Need tüdrukud ja naised võivad vajada tavaseanssidele ja Järg aneemia.

Aneemia võib tekkida raseduse ajal puudumise tõttu raua ja foolhappe ja muutused veres. Esimesel 6 raseduskuul, vedeliku osa naise veres (plasma) suurendab kiirem arv punaseid vereliblesid. See lahjendab verd ning võib viia aneemia.

Raske aneemia tekib oht, millel on enneaegne või madala sünnikaaluga beebi. Seega, rasedatel tuleb sõeluda aneemia ajal oma esimese sünnieelne külastused. Nad peavad ka rutiinset Järg osana sünnieelne ravi.

Naised sageli testitakse aneemia pärast sünnitust (sünnitusjärgne), eriti kui nad olid

Kroonilised haigused, vähene raua ja / või üldiselt halb toitumine põhjustavad sageli aneemia vanematel inimestel. Ka vanematel inimestel, aneemia esineb sageli koos teiste terviseprobleemid. Seega nähud ja sümptomid Aneemia ei pruugi olla nii selge või nad võivad jääda tähelepanuta.

Võtke ühendust oma arstiga, kui teil on mingeid märke või aneemia sümptomite üle. Kui sa aneemia diagnoositud, võib arst

Aneemia ja vanemad täiskasvanud