elavad antifosfolipiidantikehad antikehade sündroom

Antifosfolipiidantikehad antikehade sündroom (APS) on mingit ravi. Küll aga saate astuda samme, et kontrollida häire ja vältida komplikatsioone.

Võtke kõik ravimid, kui arst ja saada pidev arstiabi. Rääkige oma arstiga tervislikku eluviisi muutusi ja probleemidest, mis teil on.

Teil võib tekkida vajadus võtta antikoagulante või “verevedeldajaid,” et vältida vere hüübimist või hoida neid saada suurem. Sa peaksid neid ravimeid täpselt nii, nagu arst on määranud.

Ravimid

Rääkige oma arstile kõigist ravimitest, mida te võtate, sealhulgas üle leti ravimeid või taimseid ravimeid. Mõned ravimid, sealhulgas üle leti ibuprofeen või aspiriin, võib vere vedeldamiseks. Arst ei taha, et sa võtta kaks ravimeid, mis vedeldavad verd, sest veritsuse riski.

Pidev arstiabi

Naised, kes on APS ei peaks kasutama rasestumisvastaseid või hormoonravi, mis sisaldab östrogeeni. Östrogeen suurendab vere hüübimist. Rääkige oma arstiga ka teisi võimalusi.

Kui teil on APS, saada regulaarselt tervisekontrolli on oluline. Vereanalüüsid teha, kui arst suunab. Need testid aitavad jälgida, kuidas teie vere hüübimist.

Ravimeid kasutatakse APS suurendada verejooksu ohtu. Verejooks võib tekkida sees oma keha (sisemine verejooks) või naha alla või alates nahapinna (väline verejooks). Tea hoiatusmärgid verejooksu, siis võite abi saada kohe. Nende hulka

Palju verejooks pärast kehavigastusi või kergemat verevalumite teket või ka võib tähendada, et teie veres on liiga õhuke. Küsige oma arstilt neid hoiatusmärgid ja millal pöörduda esmaabi.

Rääkige oma arstiga elustiili muutused, mis aitab teil püsida tervena. Küsi teda, kas teie toitumine võib mõjutada teie ravimeid. Mõned toidud või joogid võivad suurendada või vähendada varfariini toimet.

Küsige oma arstilt, milline kogus alkoholi on ohutu juua, kui te võtate ravimit. Kui te suitsetate, siis rääkige oma arstiga programme ja tooteid, mis aitavad teil loobuda. Suitsetamine võib kahjustada teie veresooni ja tõsta oma riski palju terviseprobleeme.

APS ravimid võivad suurendada verejooksu. Seega võib arst soovitada teil vältida tegevusi, mis on kõrge vigastuste ohtu, nagu mõned kontaktandmed sport.

APS võib suurendada riski rasedusega seotud probleeme. Arutage arstiga, kuidas juhtida oma APS kui te olete rase või planeerite rasedust.

Õige ravi, naised, kes on APS on tõenäolisem, et viia beebidele perspektiivis kui naised, kelle APS ei ravita.

Kui teil on vaja operatsiooni, võib arst kohandada oma ravimid enne, selle ajal ja pärast operatsiooni, et vältida ohtlikke verejooks.

elustiili muutused

Muud mured