elavad bronhiektaasist

Varane diagnoos ja ravi bronhiektaasist saab vältida edasisi kahjustusi kopsudes. Inimesed, kes on bronhiektaasist peaks olema pidev hooldus ja püüame järgida tervislikke eluviise.

Kui teil on bronhiektaasist, tihedat koostööd oma arstiga, et teada saada, kuidas parandada oma elukvaliteeti. See tähendab õppimist nii palju kui saab umbes bronhiektaasist ja aluseks olevatest mis tahes tingimusi, mis sul on.

Võtta meetmeid, et vältida kopsude infektsioonid. Küsige oma arstilt saada gripp ja kopsupõletik vaktsiine. Peske käsi sageli, et vähendada oma risk viiruste ja bakterite infektsioonide.

Pidev hooldus

Pärast tervislikud eluviisid on olulised üldist tervist ja heaolu. Näiteks, kui te suitsu, proovige loobuda. Suitsetamine kahjustab peaaegu iga organi keha, kaasa arvatud kopsudesse.

Tervislik eluviis

Rääkige oma arstiga programme ja tooteid, mis aitavad suitsetamisest loobuda. Samuti püüame vältida pruugitud suitsu.

Kui teil on probleeme suitsetamisest loobumiseks oma, liituda tugirühm. Paljud haiglad, töökohad ja kogukonna rühmad pakuvad klasside aidata inimestel suitsetamisest loobuda.

Lisateavet selle kohta, kuidas suitsetamisest loobuda, minge tervise teemadel Suitsetamine ja Your Heart artikkel ja veebilehel “Sinu teejuht terve südame.” Kuigi need vahendid keskenduvad südame tervise, nad sisaldama üldist teavet selle kohta, kuidas suitsetamisest loobuda.

Samuti saate kaitsta oma hingamisteid, vältides mürgised aurud, gaasid, ja muid kahjulikke aineid.

Tervislikud eluviisid hõlmab ka järgmisi tervislik toitumine. Tervislik toitumine hõlmab erinevaid puu- ja köögivilju. Samuti sisaldab täisteratooteid, rasvavaba või madala rasvasisaldusega piimatooteid, ja valgusisaldusega toiduained, nagu lahja liha, linnuliha ilma nahata, mereannid, töödeldud soja tooteid, pähklid, seemned, oad ja herned.

Tervislik toitumine on madala naatriumi (soola), lisatakse suhkur, tahke rasva ja rafineeritud terad. Solid rasvad on küllastunud rasvhappeid ja trans-rasvhappeid. Rafineeritud teravili pärit töötlemise täisteratooted, mille tulemuseks on toitainete kadu (näiteks toidu kiudaineid).

Peatudes hüdreeritud ka on oluline. Juua rohkelt vedelikku, eriti vee, aitab vältida hingamisteede lima muutumas paks ja kleepuv.

Lisateavet järgmised tervislik toitumine, minge NHLBI “Your Guide to Vererõhu langetamine kriipsuga” ja USA Department of Agriculture on ChooseMyPlate veebisaiti. Mõlemad vahendeid pakkuda üldist teavet tervisliku toitumise.

Püüa olla füüsiliselt aktiivne kui võimalik. Kehaline aktiivsus, nagu jalutamine ja ujumine, aitab lahti lima. Küsige oma arstilt, mida liikide ja summade kohta tegevust on ohutu teie jaoks.

Inimesed, kellel on krooniline kopsuhaigused on rohkem altid depressioon, ärevus ja muud emotsionaalsed probleemid. Rääkige, kuidas te tunnete oma tervishoiu meeskond. Rääkides professionaalne nõustaja ka aitab. Kui sa oled väga masendunud, võib arst soovitada ravimeid või teisi ravimeid, mis võivad parandada oma elukvaliteeti.

Liitumine patsiendi tugigrupp võib aidata teil kohandada elavad bronhiektaasist. Näete, kuidas teised inimesed, kellel on samad sümptomid on hakkama nendega. Rääkige oma arstiga kohalike tugirühmade või küsige ala tervisekeskuses.

Toetus pere ja sõbrad ka aitab leevendada stressi ja ärevust. Lase oma lähedastele teada, kuidas te tunnete ja mida nad saavad teha, et aidata teil.

emotsionaalset tuge