elavad KOK

KOK on mingit ravi veel. Kuid saate võtta meetmeid, et hallata teie sümptomid ja aeglustada haiguse kulgu. Sa saad

Kui te suitsetate, loobuge. Suitsetamine on peamine põhjus KOK. Rääkige oma arstiga programme ja tooteid, mis aitavad teil loobuda.

Kui teil on probleeme suitsetamisest loobumiseks oma, liituda tugirühm. Paljud haiglad, töökohad ja kogukonna rühmad pakuvad klasside aidata inimestel suitsetamisest loobuda. Küsige oma pereliikmete ja sõprade teid toetada oma jõupingutusi loobuda.

Vältida Lung Ärritavad

Lisateavet selle kohta, kuidas suitsetamisest loobuda, minge tervise teemadel Suitsetamine ja Your Heart artikkel ja National Heart, Lung, and Blood Institute on “Sinu teejuht terve südame.” Kuigi need vahendid keskenduvad südame tervise, nad sisaldavad põhilisi teadmisi, kuidas suitsetamisest loobuda.

Saada Pidev hooldus

Samuti püüame vältida kopsu ärritajad, mis võivad kaasa aidata KOK. Näidetena pruugitud suitsu, õhusaaste, keemiliste aurude ja tolmu. (Pruugitud suitsu suitsu õhus teiste inimeste suitsetamine.)

Hoidke neid ärritajate läbi oma kodu. Kui teie kodus on värvitud või pritsida putukate, lasta seda teha, kui saad eemale mõneks ajaks.

Hoidke aknad kinni ja kodus (kui võimalik), kui seal on palju õhusaastet või tolmu väljaspool.

Kui teil on KOK, on ​​oluline, et saada pidev arstiabi. Võtke kõik oma ravimid, kui arst määrab. Veenduge, täitke oma retseptide, enne kui nad otsa. Too loetelu kõigist ravimitest, mida te võtate, kui teil on tervisekontrolli.

Rääkige oma arstiga, kas ja kui sa peaksid gripp (influenza) ja kopsupõletiku vaktsiine. Samuti pidage temaga teiste haiguste eest, mis KOK võib suurendada oma riski, nagu südamehaigused, kopsuvähk, kopsupõletik.

Seda saab teha asju, mis aitavad hallata KOK ja selle sümptomid. Näiteks

Sõltuvalt sellest, kuidas raske oma haigust, siis võiksite küsida oma pere ja sõprade abi igapäevase ülesandeid.

Kui teil on krooniline obstruktiivne kopsuhaigus tea, millal ja kuhu pöörduda abi oma sümptomeid. Sa peaksid saama kiirabi kui teil on rasked sümptomid nagu hädas püüdmine oma hinge või rääkima. (Lisateavet rasked sümptomid, minna “Millised on nähud ja sümptomid KOK?”)

Helistage oma arstile, kui te märkate, et teie sümptomid halvenevad või kui teil on nakkuse tunnuseid, nagu näiteks palavik. Teie arst võib muuta või kohandada oma ravi leevendada ja ravida sümptomeid.

Hoia telefoninumbreid mugav oma arsti, haigla, ja keegi, kes saab teid arstiabi. Samuti peaks olema käsi suunab arsti kabinetti ja haigla ja loetelu kõigist ravimitest, mida te võtate.

Elu KOK võib põhjustada hirmu, ärevuse, depressiooni ja stressi. Rääkige, kuidas te tunnete oma tervishoiu meeskond. Rääkides professionaalne nõustaja ka võib aidata. Kui sa oled väga masendunud, võib arst soovitada ravimeid või teisi ravimeid, mis võivad parandada oma elukvaliteeti.

Liitumine patsiendi tugigrupp võib aidata teil kohandada elavad KOK. Näete, kuidas teised inimesed, kellel on samad sümptomid on hakkama nendega. Rääkige oma arstiga kohalike tugirühmade või küsige ala tervisekeskuses.

Toetus pere ja sõbrad ka aitab leevendada stressi ja ärevust. Lase oma lähedastele teada, kuidas te tunnete ja mida nad saavad teha, et aidata teil.

Selgitab krooniline obstruktiivne kopsuhaigus või krooniline obstruktiivne kopsuhaigus, on progresseeruv haigus, mis muudab ta raske hingata. Üksikasjad sümptomeid KOK. Näitab, kui haigus töötab kopsudes. Selgitab, kuidas haiguse kulgu saab aeglustunud.

See räägib NHLBI on Exome sekveneerimine Project. Võimalikuks Ameerika taastamise ja reinvesteerimise seadus 2009, see projekt ette kuus auhinda viis akadeemiliste institutsioonide tuvastada geneetilisi seoseid südame-, kopsu-, ja verehaigused. Üksikud uuringud on suunatud kriitiline tervise probleemid, nagu südameatakk, insult, KOK (krooniline obstruktiivne kopsuhaigus), vere kõrge kolesteroolitase, kõrge vererõhk, ülekaalulisus ja rasvumine, ja teised.

Selles NHLBI stipendiaadi dr Edwin Silverman räägib kliinilise uuringu nimega COPDGene. See uuring on uurida, kas teatud geneetilised tegurid muudavad mõned inimesed, kes suitsetavad suurem tõenäosus haigestuda KOK kui teised.

Manage KOK ja selle sümptomitest

Krooniline obstruktiivne kopsuhaigus või krooniline obstruktiivne kopsuhaigus, on kopsuhaigus, mis põhjustab köha, vilistav hingamine, hingeldus ja muud sümptomid. KOK on peamine põhjus, puude ja kolmas surmapõhjus USAs.

Rohkem kui 10.000 vabatahtlikud üle kogu riigi osaleb COPDGene. Selle analüüsi tulemused uurimistöö võib viia parema arusaamise KOK ja parandada kuidas seda haigust diagnoosida ja ravida.

Liituge NHLBI ja KOK Lähemalt Breath Parem ® programmi nagu me teadvustada KOK ja julgustada riskirühma arutada sümptomid arstiga.

Kui teil on KOK või arvate, et võite olla ohus, saate võtta meetmeid, et muuta hingamise kergemaks ja elada kauem ja aktiivset elu. Saada lihtne Hingamine test ja räägi oma arsti või tervishoiuteenuse osutaja kohta ravivõimalusi.

NHLBI arenenud riigi KOK Lähemalt Breath Parem ® programm tõsta teadlikkust KOK. Kampaania eesmärgiks on aidata inimestel KOK ja riskirühma saada diagnoositud varakult aru, ravivõimalustest ja elada paremat haigus.

Lisateavet võti kampaania ürituste, tegevuste ja vahenditega.

Käitiste

Emotsionaalsed ja tugi