elavad PAH

Pulmonaalhüpertensioon (PH) on mingit ravi. Kuid saate töötada oma arsti juhtida teie sümptomid ja aeglustada haiguse kulgu.

Järgige oma raviplaani nagu arst on soovitanud. Helistage oma arstile, kui teie PH haigussümptomid süvenevad ega muuta. Mida varem sümptomid on adresseeritud, seda lihtsam on neid ravida.

Mõned sümptomid, nagu valu rinnus, võivad nõuda esmaabi. Küsige oma arstilt, millal tuleb kutsuda teda ennast või pöörduda esmaabi.

Pidev hooldus

Samuti rääkige oma arstiga enne üle leti ravimid. Mõned ravimid võivad teha oma PH hullem ega sega ravimeid te võtate PH. Küsige oma arstilt, kas sa peaksid kopsupõletik vaktsiini ja igal gripp löök.

elustiili muutused

Teil võib olla keeruline ajakava, võttes ravimeid. Helista oma arstile või õele, kui sul on probleeme selle ajakava. Teades nimed oma ravimeid ja kuidas nad töötavad on kasulik. Hoidke nimekirja oma ravimeid koos sinuga. Ära lõpetada või muuta ravimid, kui sa rääkida oma arstiga.

Pöörake erilist tähelepanu oma kaalu. Soovi korral saab pidama igapäevast arvestust oma kaalu. Sa peaksid kaaluma ennast samal ajal iga päev. Kui märkate kiiret kaalutõusu (2 või enam naela 1 päev 5 või rohkem naela 1 nädal), pöörduge arsti poole. See võib olla märk, et teie PH halveneb.

Rasedus on riskantne naistele, kes on PH. Kaaluge rasestumisvastaseid kui on olemas võimalus, siis võib rasestuda. Küsige oma arstilt, mis rasestumisvastaseid meetodeid on teie jaoks ohutu.

Making elustiili muutusi aitab teil hallata oma sümptomeid. Need muutused sõltuvad tüüpi PH pead. Rääkige oma arstiga, kes elustiili muutused võivad teid aidata.

Kui te suitsetate, loobuge. Suitsetamine muudab PH sümptoome. Küsige oma arstilt programme ja tooteid, mis aitavad teil loobuda. Samuti vältida kokkupuudet pruugitud suitsu.

Lisateavet selle kohta, kuidas suitsetamisest loobuda, minge Haigused ja seisundid Index Suitsetamine ja Your Heart artikkel ja veebilehel “Sinu teejuht terve südame.”

Kuigi need vahendid keskenduvad südame tervise, nad mõlemad sisaldama üldist teavet selle kohta, kuidas suitsetamisest loobuda.

Pärast tervislik toitumine ja säilitada tervislik kaal on osa tervislikust eluviisist. Tervislik toitumine hõlmab erinevaid puuvilju, köögivilju ja täisteratooteid. See hõlmab ka lahja liha, linnuliha, kala, ja rasvavaba või madala rasvasisaldusega piima või piimatooteid. Tervislik toitumine on ka madala küllastunud rasvhapete, trans rasva, kolesterooli, naatriumi (soola) ja suhkrut.

Rääkige oma arstiga, kas teil on vaja piirata soola ja vedelikud oma dieeti. Küsi teda, kas siis tuleb ka reguleerida toite, mis sisaldavad vitamiini K. Need toiduained võivad mõjutada ka vere vedeldamiseks ravimite toimet. K-vitamiin on leitud lehtköögiviljades ja mõned õlid nagu raps ja sojaõli.

Lisateavet järgmised tervislik toitumine, minge NHLBI Messenger täisväärtuslikuks Kaal veebisaiti, “Sinu teejuht terve südame” ja “Sinu teejuht Vererõhu langetamine kriipsuga.

Kõik need vahendid sisaldavad üldisi nõuandeid tervisliku toitumise. Kriips toitumise kava keskendub vähendatud naatriumisisaldusega toiduained, mis võib olla kasulik, kui arst soovitab teil piirata soola oma dieeti.

Füüsiline aktiivsus on oluline osa tervislikust eluviisist. Proovige teha füüsilist aktiivsust, nagu kõndimine, regulaarselt. See hoiab lihased tugevad ja aitab teil jääda aktiivseks. Küsige oma arstilt, kui palju aktiivsus on ohutu. Teie arst võib teile piirata või vältida teatud tegevuste, nagu näiteks

Vältida tegevust, mis põhjustavad probleeme hingamisega, peapööritus või valu rinnus. Kui teil on mõni neist sümptomitest, pöörduge ravi kohe.

Elu PH võib põhjustada hirmu, ärevuse, depressiooni ja stressi. Sa muretsema oma haigusseisundi ravi, rahanduse ja muude küsimustega.

Rääkige, kuidas te tunnete oma tervishoiu meeskond. Rääkides professionaalne nõustaja ka aitab. Kui sa oled väga masendunud, võib arst soovitada ravimeid või teisi ravimeid, mis võivad parandada oma elukvaliteeti.

Liitumine patsiendi tugigrupp võib aidata teil kohandada elab koos PH. Näete, kuidas teised inimesed, kellel on samad sümptomid on hakkama nendega. Rääkige oma arstiga kohalike tugirühmade või küsige ala tervisekeskuses.

Emotsionaalsed ja tugi

Toetus pere ja sõbrad ka aitab leevendada stressi ja ärevust. Lase oma lähedastele teada, kuidas te tunnete ja mida nad saavad teha, et aidata teil.

Seotud direktori Message