elavad tsüstilise fibroosi

Kui teil või teie lapsel on tsüstilise fibroosi (CF), siis tuleb õppida nii palju kui saab umbes haigus. Tihedat koostööd oma arsti õppida, kuidas juhtida CF.

Võttes pidev arstiabi meeskond arstid, õed ja hingamisteede terapeudid, kes on spetsialiseerunud CF on oluline. Need spetsialistid tihti asuvad suuremate meditsiini keskused või CF lasteaiad.

Ameerika Ühendriigid on rohkem kui 100 CF lasteaiad. Enamik neist keskustest on laste ja täiskasvanute programmid või kliinikutes. Lisateavet CF lasteaiad, minge tsüstilise fibroosi fondi Care Center Network veebilehel.

Pidev hooldus

See standard on CF tervist iga 3 kuu tagant. Rääkige oma arstiga, kas sa peaksid igal aastal gripi maha ja teiste vaktsiinidega. Võtke kõik oma ravimid, kui arst määrab. Vahel tervist, võtke kindlasti ühendust oma arstiga, kui teil on

elustiili muutused

Parem ravi CF võimaldavad inimestel, kellel on haigus elavad kauem nüüd kui varem. Seega liiguvad pediaatrilise ravi täiskasvanud hooldus on oluline samm ravi.

Kui teie lapsel on CF, julgustada teda tundma õppida haiguse ja võtma aktiivset rolli ravi. See aitab ette valmistada oma last üleminekuks täiskasvanute ravi.

CF Care Centers aitab anda eakohaseid kohtlemine kogu üleminekuperioodi ja täiskasvanueas. Samuti toetab üleminekut täiskasvanute hoolduse tasakaalustades meditsiinilisi vajadusi teiste arengulised tegurid, näiteks suurendada sõltumatust, suhted ja tööhõive.

Räägi oma lapse tervishoiu meeskond rohkem teavet selle kohta, kuidas aidata oma last liikuda pediaatrilise ravi täiskasvanud hooldus.

Vahel tervisekontrolli, saab harjutada hea eneseabi ja jälgida tervislikku eluviisi.

Näiteks järgida tervislikku toitumist. Tervislik toitumine hõlmab erinevaid puuvilju, köögivilju ja täisteratooteid. Rääkige oma arstiga, milline liikide ja summade kohta toiduaineid sa peaksid lisada oma dieeti.

Muud elustiili muutuste hulka

Kuigi CF vajab igapäevast hooldust, enamik inimesi, kes on haigus on koolis käia ja tööd.

Täiskasvanud, kes on CF võib eeldada, et on normaalne seksuaalelu. Enamik mehi, kellel on haigus on viljatud (võimeline saama lapsi). Kuid kaasaegsed viljatusravi võib neid aidata.

Naised, kellel on CF võib raske rasestuda, kuid tavaliselt saab lapsi. Kui teil on CF, pidage nõu oma arsti, kui te plaanite rasestuda.

Kuigi CF põhjustab probleeme viljakusega, mehed ja naised, kes on haigus siiski ilmselt kaitstud seksi vältida sugulisel teel levivaid haigusi.

Elu CF võib põhjustada hirmu, ärevuse, depressiooni ja stressi. Rääkige, kuidas te tunnete oma tervishoiu meeskond. Rääkides professionaalne nõustaja ka aitab. Kui sa oled väga masendunud, võib arst soovitada ravimeid või teisi ravimeid, mis võivad parandada oma elukvaliteeti.

Liitumine patsiendi tugigrupp võib aidata teil kohandada elavad CF. Näete, kuidas teised inimesed, kellel on samad sümptomid on hakkama nendega. Rääkige oma arstiga kohalike tugirühmade või küsige ala tervisekeskuses.

Toetus pere ja sõbrad ka aitab leevendada stressi ja ärevust. Lase oma lähedastele teada, kuidas te tunnete ja mida nad saavad teha, et aidata teil.

Muud mured

emotsionaalsed