elavad von Willebrandi haigus

Kui teil on von Willebrandi haigus (VWD), saate võtta meetmeid, et vältida verejooksu ja terveks jääda.

Näiteks vältida liigset leti ravimid, mis võivad mõjutada vere hüübimist, nagu aspiriin, ibuprofeen ja teised mittesteroidsed põletikuvastased ravimid (NSAID). Kontrolli alati oma arstiga enne mistahes ravimeid.

Rääkige oma arstile, hambaarstile ja apteekrile, et olete VWD. Hambaarst saab küsida oma arstilt, kas te vajate ravimit enne hambaarsti töö, et vähendada veritsust.

Rasedus ja von Willebrandi haigus

Samuti võiksite rääkida teistele inimestele oma seisundi, nagu oma töötaja tervise õe, jõusaal treener ja sport treener. Teadvustada neile võimaldab neil tegutseda kiiresti, kui teil on kahju.

Lapsed ja von Willebrandi haigus

Mõtle seljas meditsiini ID käevõru või kaelakee, kui sul on raske vorm VWD (nt tippige 3). Kui raske õnnetus või vigastus, tervishoiu meeskond ravivad te teate, et teil on VWD.

Ole füüsiliselt aktiivne ja säilitada tervislikku kaalu. Füüsiline aktiivsus aitab hoida lihased paindlik. Samuti aitab vältida kahju lihastes ja liigestes. Alati venitada enne trenni.

Mõned ohutu füüsiline tegevus on ujumine, jalgrattasõit ja käimine. Jalgpall, jäähoki, maadlus, ja suurte raskuste ei ole ohutu tegevus, kui teil on veritsus probleeme. Kontrollige alati oma arstiga enne mistahes treeningprogrammi.

Teie vanemad, õed ja vennad, ja lapsed ka olla VWD. Räägi neile oma diagnoosi ja viitavad sellele, et nad saavad katsetada ka.

Rasedus saab väljakutse naistele, kes on VWD. Tase veres von Willebrandi faktorit ja VIII faktori kalduvad suurendama raseduse ajal. Kuid naised, kes on VWD võib olla veritsus probleeme sünnituse ajal. Samuti on tõenäoliselt raske verejooks pikemat aega pärast sünnitust.

Te võite võtta meetmeid, et vähendada tüsistuste riski raseduse ajal. Kui võimalik, vestelda hematologist ja günekoloog, kes on spetsialiseerunud kõrge riskiga rasedusi enne rasestumist.

Hematologist on arst, kes on spetsialiseerunud diagnoosimiseks ja verehaiguste. Günekoloog on arst, kes annab ravi ja hoolduse rasedatele.

Kaaluge tervisekeskuses, mis on spetsialiseerunud kõrge riskiga sünnitusabi ja on hematologist töötajate sünnieelse hoolduse ja kättetoimetamine.

Enne teil on invasiivne protseduur, nagu amniogentees (AM-ne-o-sen-TE-SIS), arutage oma arstiga, kas teil on vaja võtta meetmeid, et vältida tõsiseid verekaotus.

Ajal oma kolmandal trimestril, siis peaks olema vereanalüüsid mõõta von Willebrandi faktori ja VIII faktor, mis aitab kava sünnitust.

Samuti peaks kohtuma anestesioloog oma valikud anesteesia (AN-es-the-ze-ah) ja arutada, võttes ravimit, et vähendada oma veritsemise riski. Mõiste “narkoosi” viitab kaotuse tunne ja teadlikkust. Teatud tüüpi anesteesia ajutiselt panna teid magama, samal ajal kui teised ainult tuim teatud valdkondades oma keha.

Nende sammude ohutuse, enamik naisi, kes on VWD võib olla edukas rasedust.

Kui teie lapsel on VWD see on piisavalt tõsine, et tekitada verejooksu, kes hoolib teda, tuleb rääkida seisukorras.

Näiteks kooli medõde, õpetaja, lasteaia poole, treener või ükskõik juht afterschool tegevus peaks teadma, eriti kui teie laps on raske VWD. See teave aitab neil toime olukorras, kui teie lapsel on kahju.