elavad

Kui teil on ülitundlikkus kopsupõletikku, saate võtta meetmeid, et kontrollida seisukorda ning vältida komplikatsioone saades rutiinne järelravi, jälgida oma seisundit, takistades uue ägeda rakette ja komplikatsioone ja õppida ja valmistub tõsiseid tüsistusi.

Lisaks ravile kasutate teie seisundit kontrollida, võib arst soovitada muu arstiabi parandada oma elukvaliteeti, vaktsiinid, et vältida kopsude infektsioonid ja elustiili muutused, näiteks kehalise aktiivsuse ja suitsetamisest loobumiseks, et parandada üldist tervist ja vältida mõningaid komplikatsioone .

Kui teil on diagnoositud alaäge või krooniline ülitundlik pneumoniit, võib arst soovitada järelkontrolli katseid, et näha, kui hästi ravi mõjub ja kui teie haigus on paranemas, stabiilne, või mis veel hullem. Jälgida oma seisundit, võib arst soovitada korduvanalüüsid varem kasutatud diagnoosida ülitundlikkus kopsupõletikku, nagu Röntgenoloogilised, kompuutertomograafia (CT) skaneerimist või kopsufunktsiooni.

Saate rutiinne järelravi

Arst võib määrata teie haigus on hullem kui teil on uusi või raskema fibroos või kopsufunktsiooni probleeme. Kõrge resolutsiooniga kompuutertomograafia võib olla informatiivsem kopsufunktsiooni on hinnata haiguse progresseerumist.

Jälgige oma seisundit

Kasvab arusaam, et haigus kipub olema hullem, nagu suurem kopsu fibroos, kui see algab lapsepõlves või varajases täiskasvanueas. Seega rohkem hoolikat jälgimist võib vaja noorematel patsientidel, kellel esineb ülitundlikkus kopsupõletikku.

Et vältida uusi äge rakette ja tüsistusi, võib arst soovitada testid aineid identifitseerida põhjustades oma seisundist, samuti täiendavate sõelumiskatseid et vältida potentsiaalselt fataalne komplikatsioone.

Teavitage alati oma arsti, kui teie sümptomid äkki halveneb. Arst peab välistada muud põhjused, sealhulgas infektsioon ja et kordus rinnal pildistamine testid. Kui need rinna pildistamine katsed näitavad uusi leide ei ilmnenud veel üks põhjus, võib arst muuta oma ülitundlik pneumoniit raviplaani paremini kontrollida oma seisundit. Rääkige oma arstiga ja kokku leppida kliiniliste otsuste plaan aitab teada saada, kui otsida kiiresti arstiabi.

Vältida uue ägeda rakette ja tõsiseid tüsistusi üle oma eluajal

Loe hoiatussildid tõsiseid tüsistusi ja on plaan

Meeldetuletused