Elu osteoartroosi

Kathleen Smith Willenhall, West Midlands, on elanud osteoartroosi üle 20 aasta, olles diagnoositakse 41. Ta õppis ujuma, kui ta oli 54, mis aitavad leevendada valu ja jäikus.

Kui ma olen vees ma ei tunne midagi. Soojust tundub, et aidata oma valu

“Esimesed sümptomid mul oli olnud valu ülaosas minu kaela ja õlgu. Mõnikord ärkasin mind öösel, ja ma tavaliselt tunda jäik hommikul. Minu arst saatis mind röntgen ja vereanalüüs. Ta diagnoositud osteoartriit minu kaela ja peale minu selg. Olin 41.

“Ta viitas mind reumatoloogia kliinikus, kus nad andsid mulle põletikuvastased valuvaigistid. Artriit on järk-järgult levinud. See on nüüd ette minu selja ja põlvili. Ma jätsin oma töö tehases aasta jooksul minu diagnoos, sest ma ei suutnud painutada. Ma tunnen valu mu liigesed kogu aeg, ja mõnikord on piinav. Mul on steroid süsti lähedal minu selg. See nüristab valu umbes viis või kuus nädalat.

harjutus

“Kui ma diagnoositi arvasin, et mul ei ole elu vasakule, kuid see pole tõsi. Kuigi seisund mõjutab teie päev-päevalt elu, seal on palju asju, mis võib aidata artriidi.”

“Peaasi on kasutada. Ma kõndida mööda aeda, ja ma ujuda kord nädalas, sest see on lihtsam liigeseid. Õppisin ujuda eelmisel aastal. Ma olin väga hirmunud vee alguses, kuid hakkasin käesidemed ja nüüd ma armastan ujumist.

“Ma teen 15 pikkusega, puhkamas vahel. Ma tunnen, et minu liigesed järgmisel päeval (põlvili, selg, käed ja jalad), aga kui ma olen vees ma ei tunne midagi. Seal on ka vesiravi bassein kohalikus ujumine vannid. Soojust tõesti tundub, et aidata oma valu.

“See on oluline mitte üle pingutada, kui teil on artriit. Ma ei saa kõndida kaugele, aga ma tavaliselt peatus puhata, siis jätkata. Ma palgata roller heategevus Shopmobility kaks korda nädalas teha oma shopping. Panen shopping korvis ees. See on hea, et on oma sõltumatuse.

“Ma osaleda ka kohalikud eneseabirühmas inimeste raviks. See on sotsiaalne õhtul, ja on aidanud mul mõista, et elu läheb edasi.”

“Minu õde Carol, kes on kolm aastat minust noorem, elab ümber nurga. Ta on minu hooldaja. Ta aitab shopping ja näeb mind igal hommikul ja õhtul. Ta aitab mind lahti riietada ja satuvad voodi. Ma soojendada spetsiaalse nisu padjad mikrolaineahjus. Soojust aitab leevendada valu, kui ma magama jääda.

Poolt hooldatud kallimale

“Mul on palju valu ja jäikus hommikuti ja on istuda äärel voodi 10-15 minutit enne, kui saan püsti. Ma saan voodist ennast, sest mul on voodi lift: surute nuppu ja voodi tõuseb aitab teil tõusta.

“Öösel ärkan üles kaks või kolm korda valu. Mul kaks jalutuskepid. Mul on väike jalutuskäik vannituba ja tere öelda minu viirpapagoi Joey teel. Ringiliikumine aitab mind magama uuesti.

“Ma liikus bungalow viis aastat tagasi. Mõned kohandused kodus teha oma elu lihtsamaks. Mul on tõstatatud WC potid, voodi lift ja dušinurga käsipuud. Ma ei saa puhastada aknad või midagi, mis kaasab painutamine. Mul üks neist “grabber” asju kiirenemist kirjete ma langeda põrandale ja panna oma riideid pesumasinasse.

“Ma lähen reumatoloogia osakonna iga kolme kuu tagant, et näha, kuidas minu ravi läheb. Ma hoian süstitava kuni ma vaja midagi muud teha, nagu operatsiooni või kuni süstid tööta. Saad kasutada narkootikume ja neil ei pruugi olla nii efektiivne.

“Mul on hea päeva ja halvemaid päevi, kuid sa pead lihtsalt oma aega. Kui sa teed tööd, puhata ja tass teed, siis tagasi minna ülesanne. See võib olla heidutav, kuid saate siiski oma elu elada.

Steroid süsti ja arstlike

Sa pead teada saada, mis toimib teie jaoks. Ma nüüd vabatahtlikku tegevust infopunktiga Walsall mõisa Hospital, sest ma tahan, et lasta inimesed teavad, et seal on abi.

Loe lähemalt elavad osteoartriit.

Teavet artriit ja elab koos tingimusega, kutsuvad Artriit Care tasuta infotelefon 0800 800 4050.

28/01 /

28/01 /

Hip op: Norman lugu

Kontrolli oma kaalu ja saada kohandatud nõu

Võtke see lühike test, et teada saada

Uuri, kuidas hoolduse ja toetuse aitab, kui teil on ekstra vajadustele, sest sa oled puudega, on pikaajaline seisund või on eakad

Kehaline aktiivsus suunised vanemad täiskasvanud, vanuses 65 ja üle, üldist tervist ja fitness

tööriistad edendamine

Mis on hoolt ja toetust?

Kehaline aktiivsus suunised vanemad täiskasvanud