FO-TI: Kasutab, Kõrvaltoimeid, vastasmõju ja hoiatused

Hiina Cornbind, Hiina Knotweed, Latt Knotweed, Lilleline Knotweed, Fo Ti Tieng, Fo-Ti-tient Ta Shou Wu, Ho Shou Wu, MultiFlora Preparata, Poligonum, Poligonum multiforum, Polygonum, Polygonum multiforum, Polygonum multiforum Thunberg, ..; Vaata kõik nimed Hiina Cornbind, Hiina Knotweed, Latt Knotweed, Lilleline Knotweed, Fo Ti Tieng, Fo-Ti-tient Ta Shou Wu, Ho Shou Wu, MultiFlora Preparata, Poligonum, Poligonum multiforum, Polygonum, Polygonum multiforum, Polygonum multiforum Thunberg, Racine de RenouĂe Multiflore, Radix polygoni Multiflori, Radix polygoni Shen Min, RenouĂe, RenouĂe à Fleurs Nombreuses, RenouĂe de Chine, RenouĂe Multiflore, rhizoma Polygonata, Shen Min, Shou Wu, Shou Wu Pian, Tuber Fleeceflower, Zhihe Shou Wu Zi Shou Wu; Peida nimed

Fo-ti on ravimtaim. Töödeldud (kuivatatud) juur taim saab teha meditsiin; Fo-ti kasutatakse tuberkuloosi raviks, mis on levinud lümfisõlmedesse, vähk, põletik eesnäärme (prostatiit) ja kõhukinnisus. Seda kasutatakse ka maksa ja neerude ā € śtonicâ € t, kui vere ja ā € śvital Essencea € ť tooneri- ja rikastama lihased, kõõlused ja luud. Fo-ti kasutatakse ka kõrge kolesteroolitase ja muud vere rasvade, unehäired (insomnia), jäseme tuimus, alaselja ja põlvede valulikkus või nõrkus, enneaegne hallinemise, juuste ja pearinglus koos kohin kõrvus (tinnitus); Fo-ti kantakse otse nahale haavandid, carbuncles, nahalööbed, sügelus; Töötlevas tööstuses FO-ti ekstrakti kasutatakse koostisosana juuksed ja nahahooldustooted; Ärge ajage FO-ti kaubandusliku toote Fo-ti-Teng, mis ei sisalda FO-ti.

Fo-ti kuivatatud juur võib mõjutada taset erinevate kemikaalide organismis, mis on välja pakutud, et on vananemisvastase mõju.

Piisavad tõendid, fo; Vanusega seotud mäluprobleemid. Varajane uuringud näitavad võtmine FO-ti juur (Shenwu) koos hariliku ženšenni võib parandada mälu vanemad inimesed; Maksa ja neerude probleemid; Kõrge kolesteroolitase; Unetus; Alaselja ja põlvede valulikkus; Enneaegne hallinemise; peapööritus; Muud tingimused. Rohkem tõendeid on vaja hinnata tõhusust FO-ti neid kasutab.

Fo-ti on tõenäoliselt ohtlik võtta suu kaudu murede tõttu, et see võib põhjustada maksakahjustusi nii täiskasvanutele kui ka lastele. Fo-ti on seotud maksakahjustuse mitmeid teateid, kaasa arvatud ühel juhul on 5-aastane laps; Seal ei ole piisavalt informatsiooni, et teada saada, kas fo-ti on ohutu, kui kanda otse nahale; Ettevaatusabinõud ja hoiatused: Lapsed: Fo-ti on tõenäoliselt EBATURVALISE kui võtta suu lapsed murede tõttu, et see võib põhjustada maksakahjustusi. Vähemalt ühel juhul maksakahjustusi seotud FO-ti kasutamiseks 5-aastane laps on teatatud; Rasedus ja imetamine: Fo-ti on tõenäoliselt ohtlik võtta suu raseduse ajal. Fo-ti sisaldab kemikaale, mis võivad käituda nagu tugev lahtistav. Kemikaalide töötada stimuleerides sooles. Bulk moodustavate lahtistid on turvalisem valik raseduse ajal; Samuti on võimalik, et kasutamise ohtlikuks FO-ti kui te toidate last rinnaga. Kemikaalid, mis on lahtistav toime võib erituda rinnapiima ning põhjustada kõhulahtisust mõnel imikul; Ei ole piisavalt teada ohutuse kohaldades FO-ti nahka raseduse või rinnaga toitmise ajal. See on parim, et vältida nende kasutamist; Diabeet: Fo-ti võib mõjutada veresuhkru taset diabeetikutel. Vaata märke madal veresuhkru tase (hüpoglükeemia) ja jälgida oma veresuhkru põhjalikult, kui teil on diabeet ja võtta fo-ti; Hormoonsensitiivse tingimused nagu rinnavähk, emakavähk, munasarjavähk, endometrioos, või emakafibroidid: Fo-ti ekstrakti võib käituda nagu östrogeeni. Kui teil on haigus, mis võib raskendas kokkupuude östrogeeniga, ei kasuta FO-ti; Maksahaigused: Fo-ti on seotud mitme juhtumi maksaprobleemidele sh hepatiit. Seal on mure, et fo-ti võiks teha maksahaiguseta hullem; Operatsioon: Fo-ti võib mõjutada veresuhkru taset, seega on mure, et see võib häirida veresuhkru kontrolli ajal ja pärast operatsiooni. Loobuge FO-ti vähemalt 2 nädalat enne planeeritud operatsiooni.

Fo-ti on teatud tüüpi lahtistav nimetatakse stimulant lahtistav. Laksatiive võib vähendada kaaliumi taset organismis. Madala kaaliumi tase võib suurendada kõrvaltoimete riski digoksiini (Lanoxin).

Mõned ravimid on muutunud ja jaotatud maksas; Fo-ti võib väheneda, kui kiiresti maksas lagundab mõned ravimid. Võttes FO-ti koos mõned ravimid, mis on jaotatud maksas võib suurendada mõju ja kõrvaltoimete mõned ravimid. Enne FO-ti, rääkige oma tervishoiuteenuse osutaja kui te võtate mingeid ravimeid mis on muutunud maksas; Mõned ravimid, mida muudetakse maksas hulka amitriptüliin (Elavil), haloperidool (Haldol), ondansetroon (Zofran), propranolool (Inderal), teofülliin (Theo-Dur, jt), verapamiil (Calan, Verapamiilvesinikkloriidil, jt) ja teised.

Mõned ravimid on muutunud ja jaotatud maksas; Fo-ti võib väheneda, kui kiiresti maksas lagundab mõned ravimid. Võttes FO-ti koos mõned ravimid, mis on jaotatud maksas võib suurendada mõju ja kõrvaltoimete mõned ravimid. Enne FO-ti, rääkige oma tervishoiuteenuse osutaja kui te võtate mingeid ravimeid mis on muutunud maksas; Mõned ravimid, mida muudetakse maksas hulka kuuluvad omeprasool (Prilosec), lansoprasool (Prevacid) ja pantoprasooli (Protonix), diasepaam (Valium), carisoprodol (Soma), nelfinaviir (Viracept) ja teised.

Mõned ravimid on muutunud ja jaotatud maksas; Fo-ti võib väheneda, kui kiiresti maksas lagundab mõned ravimid. Võttes FO-ti koos mõned ravimid, mis on jaotatud maksas võib suurendada mõju ja kõrvaltoimete mõned ravimid. Enne FO-ti, rääkige oma tervishoiuteenuse osutaja kui te võtate mingeid ravimeid mis on muutunud maksas; Mõned ravimid, mida muudetakse maksas hulka diklofenak (Cataflam Voltaren), ibuprofeen (Motrin), meloksikaami (Mobic) ja piroksikaam (Feldene), tselekoksiib (Celebrex), amitriptüliin (Elavil), varfariin (Coumadin’i), glipisiid (GLUCOTROL ), losartaan (Cozaar) ja teised.

Mõned ravimid on muutunud ja jaotatud maksas; Fo-ti võib väheneda, kui kiiresti maksas lagundab mõned ravimid. Võttes FO-ti koos mõned ravimid, mis on jaotatud maksas võib suurendada mõju ja kõrvaltoimete mõned ravimid. Enne FO-ti, rääkige oma tervishoiuteenuse osutaja, kui te võtate mingeid ravimeid, mis on muutunud maksas; Mõned ravimid muutunud maksas hulka lovastatiin (Mevacor), ketokonasool (Nizoral), itrakonasool (Sporanox), feksofenadiin (Allegra), triasolaam (Halcion) ja paljud teised.

Fo-ti võib vähendada vere suhkrusisaldust. Diabeet ravimeid kasutatakse ka veresuhkru. Võttes FO-ti koos diabeedi ravimid võivad põhjustada veresuhkru minna liiga madal. Jälgige oma veresuhkru tihedalt. Annus oma diabeedi ravi võib olla vaja muuta; Mõned ravimid kasutatakse Diabeedi glimepiriidi (amarüül), glüburiidi (Diabeta, Glynase PresTab, Micronase), insuliin, pioglitasoon (Actos), rosiglitasooni (Avandia), kloorpropamiid (Diabinese), glipisiid (GLUCOTROL), tolbutamiidiga (Orinase) ja teised .

Fo-ti võib kahjustada maksa. Võttes FO-ti koos ravimitega, mis võivad ka kahjustada maksa võib suurendada maksakahjustuse riski. Ärge võtke FO-ti, kui te kasutate ravimeid, mis võivad kahjustada maksa; Mõned ravimid, mis võivad kahjustada maksa sisaldavad paratsetamooli (Tylenol ja teised), amiodaroon (Cordarone), karbamasepiin (Tegretol), isoniazid (INH), metotreksaati (Rheumatrex), metüüldopaks (Aldomet), flukonasool (Diflucan), itrakonasool (Sporanox) erütromütsiin (Erythrocin, Ilosone, jt), fenütoiin (Dilantin), lovastatiin (Mevacor), pravastatiin (Pravachol), simvastatiin (Zocor) ja paljud teised.

Fo-ti on teatud tüüpi lahtistav nimetatakse stimulant lahtistav. Laksatiive kiirendada südame. Võttes FO-ti koos teiste laksatiive võib kiirendada kõht liiga palju ja põhjustada dehüdratsiooni ja madala mineraalide organismis; Mõned laksatiive hulka bisacodyl (Correctol, Dulcolax), cascara, kastoorõli (Puhastus), Senna (Senokot) ja teised.

Fo-ti saab tööd lahtistav. Mõnel inimesel fo-ti võivad põhjustada kõhulahtisust. Kõhulahtisus võib suurendada varfariini toimet ja suurendada veritsuse riski. Kui te võtate varfariini ei võtaks liiga palju FO-ti.

Fo-ti on lahtistav. Mõned lahtistid võivad vähendada kaaliumi organismis. “Vesi pillid” võib vähendada ka kaaliumi organismis. Võttes FO-ti koos “vett pillid” võib vähendada kaaliumi kehas liiga palju; Mõned “vett pillid”, mida saab vähendada kaaliumi hulka klorotiasiid (Diuril), kloortalidoonil (Thalitone), furosemiidi (Lasix), hüdroklorotiasiidi (hüdroklorotiasiidi, HydroDIURIL, MICROZIDE) ja teised.

Sobivad annuse fo-ti sõltub mitmest tegurist nagu kasutaja vanusest, tervisest ja mitmed teised tingimused. Sel ajal ei ole piisavalt teaduslikke andmeid, et määrata sobiv annuste puhul fo-ti. Pea meeles, et loodustooted ei ole alati tingimata ohutu ja annused võivad olla olulised. Järgi kindlasti asjakohane suundades toote etiketil ja nõu oma arsti või arst või muu tervishoiutöötaja enne kasutamist.

viited

Avula, B., Joshi, V. C., Wang, Y. H. ja Khan, I. A. samaaegne identifitseerimine ja kvantifitseerimine anthraquinones, polydatin ja resveratrooli Polygonum multiforum, erinevate Polygonum liikide ja toidulisanditest poolt vedelikkromatograafia ja mikroskoopilised uuring Polygonum liike. J AOAC Int 200; 90 (6): 1532-1538.

Bae, S. H., Kim, D. H. Bae, Y. S. Lee, K. J., Kim, D. W., Yoon, J. B., Hong, J. H. ja Kim S. H. [toksiline hepatiit seotud polygoni multiflori]. Korea J.Hepatol. 201; 16 (2): 182-186.

Chen, H. ja Weng, L. [Võrdlus on ravi efektiivsus maksa fibroos krooniline hepatiit B vahel Astragalus Polygonum anti-fibroosi Keetmine ja jinshuibao kapsel]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 20 (4): 255-257.

Chen, J. [eksperimentaalne uurimus anti-seniilsus mõju sait Xing bu zhi]. Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 198; 9 (4): 226-7, 198.

Chen, L. W., Wang, Y. Q., Wei, L. C., Shi, M., ja Chan, Y. S. hiina maitsetaimi ja taimeekstrakte neuroprotektsiooniks dopamiinergiliste neuronite ja potentsiaalseid terapeutilisi Parkinsoni tõbi. CNS.Neurol.Disord.Drug eesmärgid. 200; 6 (4): 273-281.

Chen, L., Huang, J. ja Xue, L. [Effect ühendi Polygonum multiforum ekstrakt Alzheimeri tõve]. Zhong.Nan.Da.Xue.Xue.Bao.Yi.Xue.Ban. 201; 35 (6): 612-615.

Choi, S. G., Kim, J., Sung, N. D., Son, K. H., Cheon, H. G., Kim, K. R. ja Kwon, B. M. Antrakinoonide, CDC25B fosfataasinhibiitoreid isoleeritud juured Polygonum multiforum Thunb. Nat.Prod.Res 5-20-200; 21 (6): 487-493.

Foster, S. ja Tyler, V. E. Tyler Aus Taimsed: mõistlik juhend kasutada maitsetaimi ja õiguskaitsevahendid. Binghamton, NY: Haworth Taimsed Pres; 1993.

Furukawa, M., Kasajima, S., Nakamura, Y., Shouzushima, M., Nagatani, N., Takinishi, A., Taguchi, A., Fujita, M., Niimi, A., Misaka, R., ja Nagahara, H. toksiline hepatiit tingitud show-wu-Pian, Hiina taimne preparaat. Intern.Med. 201; 49 (15): 1537-1540.

Grech, J. N., Li, Q., Roufogalis, B. D. ja Duck, C. C. Novel Ca (2 +) – ATP-aasi inhibiitorid kuivatatud juure mugulad Polygonum multiforum. J.Nat.Prod. 199; 57 (12): 1682-1687.

Horikawa, K., Mohri, T., Tanaka, Y., ja Tokiwa, H. Mõõdukas pärssimine mutageensuse ja kantserogeensuse benso [a] püreeni 1,6-dinitropyrene ja 3,9-dinitrofluoranthene Hiina ravimtaimed. Mutagenees 199; 9 (6): 523-526.

Huang, H. C., Chu, S. H. ja Chao, P. D. Vasorelaxants Hiina maitsetaimed, Emodin ja scoparone, omada immuunsupressiivne. Eur.J.Pharmacol. 6-6-199; 198 (2-3): 211-213.

Huang, W. Y., Cai, Y. Z., Xing, J., Corke, H., ja Sun, M. võrdlev analüüs bioactivities nelja Polygonum liike. Planta Med 200; 74 (1): 43-49.

Jeuken, A., KESER, B. J., Khan, E., Brouwer, A., Koeman, J. ja Denison, M. S. aktiveerimine Ah retseptori ekstraktid toidu taimseid preparaate, köögiviljad ja puuviljad. J Agric.Food Chem 8-27-200; 51 (18): 5478-5487.

Kang, S. C., Lee, C. M., Choi, H., Lee, J. H., Oh, J. S., Kwak, J. H., Zee, O. P. hindamine idamaade ravimtaimede puhul östrogeeni ja antiproliferatiivsete tegevust. Phytother Res 200; 20 (11): 1017-1019.

Ling, S., Nheu, L., Dai, A., Guo, Z. ja Komesaroff, P. toime neli ravimtaimed inimese vaskulaarse endoteeli rakkude kultuuris. Int J Cardiol. 8-29-200; 128 (3): 350-358.

Liu, C., Zhang, Q. ja Lin, J. [Effect juur Polygonum multiforum Thunb. ja selle töödeldud tooteid rasva ladestumine maksa hiirte]. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 199; 17 (10): 595-6, 639.

Liu, QL, Xiao, JH, Ma, R., Ban, Y., ja Wang, JL Effect of 2,3,5,4′-tetrahüdroksüstilbeenist-2-O-beeta-D-glükosiid lipoproteiini oksüdatsiooni ja leviku koronaararterite sile rakke. J-Aasia Nat.Prod.Res 200; 9 (6-8): 689-697.

McGuffin, M., Hobbs, C., Upton, R., ja Goldberg, A. Taimsed tooted Ühingu Botanical Safety käsiraamat. Boca Raton, FL: CRC Press, LL; 1997.

Ryu, G., Ju, J. H., Park, Y. J., Ryu, S. Y., Choi, B. W., ja Lee, B. H. radikaalidele mõju stilbeeni glükosiide alates Polygonum multiflorum. Arch.Pharm.Res. 200; 25 (5): 636-639.

Wang, W. ja Wang, D. Q. [arengule uurimus aju kaitsvat toimet ja mehhanism Polygonum multiforum]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 25 (10): 955-959.

Wang, X., Zhao, L., Han, T., Chen, S., ja Wang, J. Protective mõju 2,3,5,4′-tetrahüdroksüstilbeenist-2-O-beeta-d-glükosiid, mis on toimeaine Polygonum multiforum Thunb, eksperimentaalne koliit hiirtel. Eur.J Pharmacol. 1-14-200; 578 (2-3): 339-348.

Weiying, L., Yuanjiang, D. ja Baolian, L. ravi lokaliseeritud neurodermatitis poolt ploomi-õis nõela koputades ja modifitseeritud yangxue Dingfeng tang – kliiniline jälgimine 47 juhul. J.Tradit.Chin Med. 200; 26 (3): 181-183.

Xu, ML, Zheng, MS, Lee, YK, Moon, DC, Lee, CS, Woo, MH, Jeong, BS, Lee, ES, Jahng, Y., Chang, HW, Lee, SH, ja poeg, JK uus stilbeeni glükosiid juured Polygonum multiforum Thunb. Arch Res 200; 29 (11): 946-951.

Yan, Y., Su, X., Liang, Y., Zhang, J., Shi, C., Lu, Y., Gu, L., ja Fu, L. Emodin asiidi metüül antrakinoon derivaat vallandab mitokondriaalse sõltuvat raku apoptoosi kaasatud kaspaas-8-vahendatud Bid lõhustumist. Mol Vähk Ther 200; 7 (6): 1688-1697.

Yang, PY Almofti, MR, Lu, L., Kang, H., Zhang, J., Li, TJ, Rui, YC Sun, LN, ja Chen, WS vähendamine ateroskleroosi kolesterooli toidetud küülikud ja vähenemine väljendeid rakusisese adhesioonimolekul-1 ja vaskulaarse endoteeli kasvufaktor vahu rakkudest vees lahustuvat murdosa Polygonum multiflorum. J Pharmacol.Sci 200; 99 (3): 294-300.

Yao, S., Li, Y., ja Kong, L. saamisviisi eraldamise ja puhastamise keemiliste komponentide juur Polygonum multiflorum kiired parkmaterjali abil. J Chromatogr.A 5-19-200; 1115 (1-2): 64-71.

Yuen, M. F., Tam, S., Fung, J., Wong, D. K., Wong, B. C ja Lai, C. L. Traditsiooniline hiina meditsiin põhjustades hepatotoksilisusest Kroonilise B-hepatiidi: 1-aastane tuleviku-uuring. Aliment.Pharmacol.Ther 10-15-200; 24 (8): 1179-1186.

Zhang, L., Yang, X., Sun, Z. ja Qu, Y. [retrospektiiv uuringu kõrvaltoimete Polygonum multiforum ja riskikontrolli]. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 200; 34 (13): 1724-1729.

Zhang, Z. G., Lu, T. S. ja Yao, Q. Q [Effect koostamise suuremate keemilised koostisosad Polygonum multiforum]. Zhong.Yao Cai. 200; 29 (10): 1017-1019.

Zhong, J., Tian, ​​J. Z., Zhu, A. H. ja Yang, C. Z. [Kliiniline uuring randomiseeritud, topelt-pime kontrolli Shenwu želatiinkapslisse kerge kognitiivse häire]. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 200; 32 (17): 1800-1803.

Zuo, G. Y. Wang, G. C., Zhao, Y. B., Xu, G. L., Hao, X. Y, Han, J. ja Zhao, Q. Linastub hiina ravimtaimed inhibeerimise kliiniliselt isoleeritud metitsilliin-resistentse Staphylococcus aureus (MRSA). J Ethnopharmacol. 11-20-200; 120 (2): 287-290.

Aga PP, Tomlinson B, Lee KL. Hepatiit seotud hiina meditsiini Shou-wu-Pian valmistatud Polygonum multiforum. Vet Hum Toxicol 199; 38: 280-2.

Cardenas A, Restrepo JC, Sierra F, Correa G. Äge hepatiit tõttu Shen-min: ravimtaim saadud Polygonum multiforum. J Clin Gastroenterol 200; 40: 629-32.

Covington TR, et al. Handbook of nonprescription narkootikume. 11. ed. Washington, DC: Pharmaceutical Association, 1996.

Jung KA, Min HJ, Yoo SS, et al. Ravimitest põhjustatud maksakahiustus: Kakskümmend viis ägeda hepatiidi Pärast allaneelamine Polygonum multiforum Thunb. Gut Maks 201; 5 (4): 493-9.

Laird AR, Ramchandani N, deGoma EM, et al. Äge hepatiit seostatud kasutamine taimsete täiendada (Polygonum multiforum) imiteerib raua ülekoormuse sündroom. J Clin Gastroenterol 200; 42: 861-2.

Li RW, David Lin G, Myers SP, Leach DN. Põletikuvastane aktiivsus Hiina ravimite viinapuude. J Ethnopharmacol 200; 85: 61-7.

Mazzanti G, Battinelli L, Daniele C, et al. Uus ägeda hepatiidi pärast tarbimist Shou Wu Pian, Hiina taimne toode, mis on saadud Polygonum multiforum. Ann Intern Med 200; 140: E589-90.

Oerter Klein KO, Janfaza M, Wong JA, Chang RJ. Östrogeeni bioaktiivsusele Fo-Ti ja muid maitsetaimi kasutatakse nende östrogeenitaoline mõju määratuna rekombinantse biokatse. J Clin Endocrinol Metab 200; 88: 4077-9 ..

Panis B, Wong DR, Hooymans PM, De Smet PA, Rosias PP. Korduv toksiline hepatiit on Kaukaasia tüdruk seotud kasutamise Shou-Wu-Pian, Hiina taimne preparaat. J Pediatr Gastroenterol Nutr 200; 41: 256-8.

Park GJ, Mann SP, Ngu MC. Äge hepatiit tingitud Shou-Wu-Pian, ravimtaim saadud Polygonum multiforum. J Gastroenterol Hepatol 200; 16: 115-7.

Sklar S, et al. Narkomaania ravi seiresüsteemi. Indianapolis, IN: First Data Bank 99,1-99. 2 toim.

UK Ravimid ja Healthcare Products Regulatory Agency. Polygonum multiforum ja maksa reaktsioone. Aprillil 2006. Kättesaadav aadressil: www.mhra.gov.uk/home/idcplg?IdcService= SS_GET_PAGE & useSecondary = true & ssDocName = CON2023590 & ssTargetNodeId = 833 (vaadatud 10. mai 2006).

Unger M, Frank A. üheaegne määramine inhibeeriv toime taimeekstrakte tegevuse kohta kuus peamised tsütokroom P450 ensüümide abil vedelikkromatograafia / massispektromeetria ja automatiseeritud Online kaevandamise. Kiire Mass Spectrom 200; 18: 2273-81.

Young DS. Toimed on kliiniliste laboriuuringute 4th ed. Washington: sõlmima volitatud Press, 1995.

Zhang CZ, Wang SX, Zhang Y, et al. In vitro östrogeeni tegevust Hiina ravimtaimede traditsiooniliselt kasutatud haldamiseks menopausi sümptomeid. J Ethnopharmacol 200; 98: 295-300.

Looduslikud ravimid põhjalik andmebaas Tarbija versioon. vaata looduslikud ravimid põhjalik andmebaas Professional versiooni. ÂTherapeutic Research Ülikool 2009.

Ex. Ženšenni, vitamiin C, Depression