Geneetika rinna- ja munasarjavähk (PDQ®): Geneetika [] -High-penetrantsus rinna- ja / või munasarjavähi soodumus

BRCA1andBRCA2

Epidemioloogilised uuringud on selgelt kindlaks rolli perekonnas, kui oluline riskitegur nii rinna- ja munasarjavähki. Pärast soo ja vanuse positiivse perekonnas on tugevaim tuntud ennustav riskifaktor rinnavähk. Siiski on juba ammu teada, et mõnes perekonnad, on päriliku rinnavähi mida iseloomustab varases eas ilmnemise, bilaterality ja juuresolekul rinnavähi mitu põlvkonda näiv autosoomne dominantne struktuuris edastamine (läbi kas emade või paternal tüvega), mõnikord ka kasvajad teistesse organitesse, eelkõige munasarja ja eesnäärme. [1, 2] nüüdseks on teada, et mõned neist “vähk families” võib seletada konkreetsete mutatsioonid ühe vähi soodumus. Isoleerimisel mitu nendest geenidest, mis muteerunult seostatakse oluliselt suurenenud risk rinnavähi / munasarjavähk, võimaldab selgitada riskiga isikute. Kuigi sellised vähi soodumus on väga olulised, väga penetrant iduliini mutatsioonid hinnanguliselt moodustavad ainult 5% kuni 10% rinnavähi üldise.

1988. aastal uuring teatas esimesest kvantitatiivseid tõendeid, et rinnavähi eraldatud autosoom domineeriv iseloomujoon mõned perekonnad. [3] otsimisega seotud geene pärilikku eelsoodumust rinnavähi on soodustanud uuringud suurte suguharud mitme mõjutab üksikisikuid ning viinud identifitseerimise mitmes geneetiline soodumus, sealhulgas BRCA1, BRCA2, TP53, PTEN / MMAC1 ja STK11. Muud geenid, nagu reparatsiooni lahknevuse geenide MLH1, MSH2, MSH6, PMS2, on seostatud suurenenud risk munasarjavähk, kuid mida ei ole järjekindlalt rinnavähiga seotud.

BRCA1

Aastal 1990 vastuvõtlikkuse geeni rinnavähi kaardistati geneetilise sidemes pikema haru 17. kromosoomi, intervallis 17q12-21. [4] seost rinnavähi ja geneetilisi markereid kromosoomil 17q peagi kinnitati teised, ja tõendeid kattuvate edastamise nii rinna- ja munasarjavähi tundlikkus seotud perekondade täheldatud. [5] BRCA1 geeni (OMIM) seejärel eristab positsiooniline Kloonimismeetodid ja on leitud, et sisaldada 24 eksonid mis kodeerivad valgu 1863 aminohappeid . Germline mutatsioonid BRCA1 seostatakse varase algusega rinnavähk, munasarjavähk, ja munajuhavähk. (Vt penetrantsus mutatsioonide osa selles kokkuvõttes rohkem teavet.) Mees rinnavähk, pankrease vähk, munandivähi ja varase algusega eesnäärmevähk võib olla seotud ka mutatsioone BRCA; [6, 7, 8, 9] aga meeste rinnavähki, kõhunäärmevähk, ja eesnäärmevähk on tugevamini seotud mutatsioonidega BRCA2.