Geneetika rinna- ja munasarjavähk (PDQ®): Geneetika [] -Psychosocial Küsimused Päritud rinna- ja munasarjavähk sündroomide

sissejuhatus

Teadustööd nendes valdkondades on piiratud mõne randomiseeritud kontrollitud uuringutest, ja paljud aruanded põhinevad kontrollimata uuringutes valitud kõrge riskiga populatsioonid. Uuringud on arvestatavalt kasvama juurdepääsu suurem elanikkond ohus üksikisikud.

On olnud mitmeid kirjeldusi vähi geneetika programme, mis annavad geneetilist tundlikkustestile. [1,2,3,4,5,6,7,8,9] väljatöötamine selliste programmide innustas föderaalse rahastamise interdistsiplinaarsete teadusuuringute programmid et pakutakse intensiivne geneetilist nõustamist pärilik vähk sündroomid, psühholoogiline hindamine ja back-up, ja arst kaasamine. [10]

Kasutuselevõttu Geneetiline nõustamine ja Geneetiline testimine

Aste omastamist geneetilist nõustamist ja geneetilist testimist

Võrdlus omastamise määr erinevates uuringutes on keeruline, sest erinevused metoodika, sealhulgas proovivõtmise strateegiat kasutada, värbamine seade ja testimine läbi uurimise protokoll suure riskiga rühmades või suguharud. Süstemaatilise ülevaate 40 läbiviidud uuringud enne 2002. aastat, mis oli hinnata geenitestide kasutamine, omastamise määr kõikus ja kõikus 25% ja 96%, keskmine omastamise määr 59%. [11] tulemused mitme muutujaga analüüs leidis, et BRCA1 / BRCA2 geneetilise testimise omastamine oli seotud omada isiklikku või perekonna ajalugu rinna- või munasarjavähi ja metoodilisi omadused uuringud, kaasa arvatud proovivõtmise strateegiat, värbamine seaded ja kuidas uuringuid määratletud täituvus võrreldes kavatsus on testida.

Muud tegurid on positiivses korrelatsioonis omastamist BRCA1 / BRCA2 geneetilist testimist, kuigi need leiud ei sobi kõigis uuringutes. Psühholoogilised tegurid, mis on positiivses korrelatsioonis katsetamine omastamist hulka suurem vähi Ehituskohaspetsiifilised stressi ja suurem tajutav risk haigestuda rinna- või munasarjavähi. Võttes rohkem vähki mõjutatud sugulased ka olnud vastavuses suurema testimise omastamine.

Tabel 13 võtab kokku omastamist geneetilise testimise kliiniliste ja teadus kohortide Ameerika Ühendriigid.