Gravesi tõbi sümptomid ja põhjused

Naiste Health Trends

Esimese kirjeldanud Sir Robert Graves in 19. sajandi algusest, Gravesi tõbi on üks kõige tavalisemaid kilpnäärmeprobleemid.

Samuti on peamiseks põhjuseks kilpnäärme ületalitlust, seisund, milles kilpnääre toodab ülemäärase hormoonid.

Uuri lähemalt Gravesi tõbi

alused

Sümptomid

Diagnoos ja ravi

Kui haigus on korrektselt diagnoositud, see on üsna lihtne ravida. Mõningatel juhtudel Gravesi tõbi läheb vähendamise või kaob täielikult pärast mitu kuud või aastat. Ravimata, aga see võib põhjustada tõsiseid tüsistusi – isegi surma.

Kuigi sümptomid võivad põhjustada ebamugavustunnet, Gravesi tõbi ei ole üldjuhul pikaajaline tervist kahjustav mõju, kui patsient saab kiire ja korralik arstiabi.

Hormoonid, mida eritavad kilpnääre kontrolli ainevahetust, või kiirus, millega keha muudab toidu energiaks. Metabolism on otseselt seotud summa hormoone, mis ringleb veres. Kui mingil põhjusel kilpnääre eritab küllus need hormoonid, organismi ainevahetust läheb kõrge käik, toodavad südamepekslemine, higistamine, värisemine ja kaalulangus tavaliselt kogenud kilpnäärme ületalitlus inimest. Tavaliselt kilpnäärme saab oma tootmise tellimuste kaudu teise keemilise kilpnääret stimuleeriva hormooni (TSH), vabaneva ajuripatsis ajus. Aga Gravesi tõbi, rike organismi immuunsüsteemi vabastab ebanormaalne antikehad, mis matkivad TSH. Kannustab neid valesid signaale toota, kilpnäärme hormoonide tehased ületunnitööd ja ületada oma tavapärast kvooti.

Täpselt miks immuunsüsteemi hakkab tootma need hälbinud antikehad on ebaselge. Pärilikkus ja muud omadused näivad mängivat olulist osa määramaks vastuvõtlikkust. Uuringud näitavad, et näiteks kui üks kaksivend haigestunud Gravesi tõbi, on 20% tõenäosus, et ka teine ​​kaksik saavad seda ka. Ka naised on meestest suurem tõenäosus, et arendada haigus. Ja suitsetajad, kellel tekib Gravesi tõbi on rohkem altid silmahaigusi kui mittesuitsetajatel haigus. Nr ühe geeni põhjustab Gravesi tõbi. Arvatakse olevat vallandas nii geneetika ja keskkonnategurid, nagu stress.

Silma hädas – tavaliselt kujul põletik ja turse silma lihased ja koed, mis võib põhjustada silm ulatuks nende pistikupesad – on eristav tüsistus Gravesi tõbi. Kuid ainult väike protsent kõigi Gravesi patsientidest tekib see tingimus, mida tuntakse exophthalmos. Isegi nende hulgas, kes seda teevad, raskust oma bout Gravesi ei mõjuta tõsidusega silma probleem või kui kaugele silm ulatuks. Tegelikult ei ole selge, kas selline silma tüsistused tulenevad Gravesi tõbi endalt või täiesti eraldi, kuid tihedalt seotud, häire. Kui teil on arendatud exophthalmos, silmad võivad valutama ja tunnen kuiv ja ärritunud. Väljaulatuvad silm on kalduvus liigse pisaravool ja punetus, osaliselt seetõttu, et silmalaud ei saa enam peavarju neid tõhusalt vigastusi.