Gripiviiruse vaktsiin, elus (nina kaudu) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie laps tagasi oma arsti kabinetti õigel ajal teist annust. Kindlasti teavitada oma arsti kõikidest esinevad kõrvaltoimed pärast vaktsiini.

Seda vaktsiini ei tohi anda lastele ja noorukitele (2 kuni 17-aastased), kes kasutavad samuti aspiriini või mõnda ravimit, mis sisaldab aspiriini (nt Aggrenox®, Ecotrin®, Excedrin®, Soma® ühend, ja paljud külm ravimid) . Samuti lapsed ja noored ei tohiks anda aspiriini 4 nädalat pärast saada FluMist® või FluMist® neljavalentne, kui arst on määranud.

Lapsed alla 2-aastastel ei ole tavaliselt antakse gripivaktsiini ninasprei. Väikesed lapsed, kes vajavad gripivaktsiini on tavaliselt gripivaktsiini süsti (shot).

See vaktsiin võib põhjustada tõsiseid tüüpi allergiline reaktsioon nimetatakse anafülaksia. Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel on lööve, sügelus, keele ja kõri, või hingamisraskused pärast vaktsiini saama.

Nina udu vaktsiin (FluMist® või FluMist® neljavalentne) sisaldab elusviirusest. Vältida kontakti inimestega, kes on haiged või suurenenud nakatumise pärast teie või teie lapse vaktsineerimist. Rääkige oma arstiga, kui sul on mure.

Gripiviiruse vaktsiin ei ravi gripi sümptomid, kui sul on juba viirus. Ka see ei pruugi vaktsiin kaitsta kõigi isikute vaktsineerimist.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.