Gripiviiruse vaktsiin, elus (nina kaudu) kõrvaltoimed

1976. aastal hulk inimesi, kes said “seagripi” gripivaktsiini arenenud Guillain-Barre sündroom (GBS), mis on haigus, mis võib põhjustada halvatust. Enamik neist inimestest olid üle 25-aastased. Kuigi ainult 10 välja iga üks miljon inimest, kes said vaktsiini tegelikult töötatud GBS oli see number 6 korda kõrgem kui muidu oleks võinud oodata. Enamik inimesi, kes sai GBS täielikult paranenud.

Eeldatakse, et “seagripi” viiruse sisaldu 1976 vaktsiin põhjustab probleemi, kuid see ei ole tõestatud. Kuna sel ajal “seagripi” viiruse ei ole kasutatud gripivaktsiinides ja ei ole kordumise GBS et seostati gripivaktsineerimisi.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti või õega kohe, kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest tekib

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.