Gripiviiruse vaktsiin (nahasiseselt, intramuskulaarselt) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie laps tagasi oma arsti kabinetti õigel ajal, kui teie laps vajab teist doosi vaktsiini. Kindlasti teavitada oma arsti kõikidest esinevad kõrvaltoimed pärast teie või teie lapse vaktsineerimist.

See vaktsiin võib põhjustada tõsiseid tüüpi allergiline reaktsioon nimetatakse anafülaksia. Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel on lööve, sügelus, keele ja kõri, või rahutu hingamine pärast saad süsti.

Lastel, kes on saanud teatud brändi gripivaktsiini (Afluria®) on välja töötanud palavik ja mõningatel juhtudel palavik krampidega. Rääkige oma arstiga, kui teil on mure selles.

Kui olete väga haige ja on kõrge palavik, siis ilmselt vaja oodata, kuni olete ka enne vaktsiini.

Gripiviiruse vaktsiin ei pruugi kaitsta igaüht, kes saab vaktsiini. Ka see vaktsiin ei ravi gripi sümptomid, kui sul on juba viirus.

Kork on eeltäidetud süstal teatud marki süsti (Agriflu®, Flucelvax®, Fluvirin®, Fluzone®, Fluzone® suurtes annustes) sisaldab kuiva naturaalset kummi (lateksi derivaat), mis võib põhjustada allergilisi reaktsioone inimestel kes on tundlikud lateksi suhtes. Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel on Lateksiallergia enne vaktsiini.

Veenduge, et teie arst teaks, kui teie või teie laps kasutate ravimit või ravi, mis nõrgestab immuunsüsteemi, nagu steroid, kiirgus või vähiravi. See vaktsiin ei pruugi töötada nii hästi, kui te kasutate neid ravimeid. Arst võib ikka tahame teile vaktsiini, sest see võib anda teile mõningast kaitset.