Guggul: Kasutab, Kõrvaltoimeid, vastasmõju ja hoiatused

Devadhupa, Balsamodendrum wightii, Balsamodendrum mukul, Commiphora mukul, Commiphora wightii, Gomme Guggul, Gomme-RÃsine de Guggul, Guggal, Guggul Gum Vaigu, Guggul lipiidid, Guggulipid, Guggulipide, Guggulu, Guggulu Suddha, Guggulsterone, Guggul ..; Vaata kõik nimed Devadhupa, Balsamodendrum wightii, Balsamodendrum mukul, Commiphora mukul, Commiphora wightii, Gomme Guggul, Gomme-RÃsine de Guggul, Guggal, Guggul Gum Vaigu, Guggul lipiidid, Guggulipid, Guggulipide, Guggulu, Guggulu Suddha, Guggulsterone, GuggulstÃrone, Guggulsterones, GuggulstÃrones, Guglipid, Gugulipid, Gum Guggal, Gum Guggulu, India bedolavaiku, India bedolavaiku-Tree, Koushika, Mukul Mürr Tree, Palankasha, Yogaraj Guggul Gum Vaik; Peida nimed

Guggul on valmistatud mahla (kummi vaik) ja Commiphora mukul puu, mis on levinud Indias. See puu on kasutatud Ayurveda meditsiini sajandeid ja ajurveeda tekstides ulatuvad tagasi 600 eKr soovitada ateroskleroosi; Täna guggul õlivaigu kasutatakse artriit, alandades kõrge kolesteroolitase, ā € œhardening arterite ā € (ateroskleroos), akne ja teiste nahahaiguste ja kaalulangus.

Guggul sisaldab aineid, mis vähendavad kolesterooli ja triglütseriidide taset. Üks selline aine vähendab ka punetus ja turse, mis toimub teatud tüüpi akne.

Võimalik Tõhus fo; Ravimine teatud tüüpi akne. Guggul näib toimivat umbes samuti antibiootikumi tetratsükliini ravis nodulocystic akne. Mõlema raviga väheneb valu, turse ja punetus (põletik) ja mitmeid akne puhanguid; Võimalik Ebaefektiivne fo; Rasvumine. Mõned uuringud näitavad, et võttes kombinatsioon guggul, fosfaat, hüdroksüsidrunhappe ja L-türosiin, koos kasutamise ja vähendatud kalorsusega dieet võib veidi vähendada kaalu. Kuid enamik teisi uuringud näitavad, et guggul ei mõjuta kehakaalu ülekaalulised või rasvunud inimesed; Piisavad tõendid, fo; Kõrge kolesteroolitase. On vastuolulisi tõendeid toime kohta guggul kolesterooli. Võttes 3000 või 6000 mg guggul päevas ei tundu alandada üldkolesterooli triglütseriidid või tõsta kõrge tihedusega lipoproteiin (HDL või € œgood “) kolesterooli inimeste kõrge kolesterooli kes söövad Western dieeti. Kuid guggul ei tundu, et vähendada kolesteroolitaset inimeste pärast India toitumine; Osteoartroos. Varajane uuringud näitavad, et võttes 500 mg guggul (sisaldab 3,5% guggulsterones) kolm korda päevas võib leevendada artriidi valu; Reumatoidartriit. Varase uuringud näitavad, et võttes guggul 3000 mg päevas 4 kuud saab parandada reumatoidartriidi sümptomeid. Rohkem tõendeid on vaja hinnata tõhusust guggul nende kasutusalad.

Guggul on tõenäoliselt ohutu enamik inimesi, kui võtta suu sobivalt. Seda on kasutatud ohutult kliinilistes uuringutes kuni 24 nädalat. Mõned andmed näitavad ka, et pikaajalisel kasutamisel kuni 75 nädalat võib olla ohutu; See võib põhjustada kõrvaltoimeid nagu seedehäired, peavalud, iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus, kõhulahtisus, röhitsus ja luksumine. Guggul võib põhjustada ka allergilisi reaktsioone nagu lööve ja sügelemine. Guggul võib põhjustada ka nahalööve ja sügelus, mis ei ole seotud allergia. Need kõrvaltoimed esinevad sagedamini suuremate annuste, nagu 6000 mg päevas; Ettevaatusabinõud ja hoiatused: Rasedus ja imetamine: Guggul tõenäoliselt EBATURVALISE raseduse ajal. Tundub, et julgustada vereeritust ja stimuleerib emaka, nii et mõned teadlased muretsema, et see võib ohustada rasedust. Ei ole piisavalt teada ohutuse kasutades guggul rinnaga toitmise ajal. Ärge kasutage guggul kui te olete rase või toidate last rinnaga; Hüübimishäirete: Guggul võib aeglustada vere hüübimist ning võib tekitada verejooksu või verevalumite inimesed hüübimishäirete; Hormoonsensitiivse seisukorras nagu rinnavähk, emakavähk, munasarjavähk, endometrioos, või emakafibroidid: Guggul võib käituda nagu östrogeeni organismis. Kui teil on haigus, mis võib raskendas kokkupuude östrogeeniga, ei kasuta guggul; Kilpnäärme ala- või ületalitlus (hüpotüreoidism või hüpertüroidismi): Guggul võib segada ravimiga nende tingimustega. Kui teil on kilpnäärme seisundit, ei kasuta guggul ilma oma tervishoiuteenuse osutaja järelevalve; Operatsioon: Guggul võib suurendada riski verejooksu ajal ja pärast operatsiooni. Loobuge guggul vähemalt 2 nädalat enne planeeritud operatsiooni.

Suur kogus guggul võib teoreetiliselt suurendada kõrvaltoimete östrogeeni; Mõned östrogeeni pillid sisaldavad konjugeeritud hobuse östrogeene (Premarin), etinüülöstradiooli, östradiool ja teised.

Mõned rasestumisvastaseid tablette sisaldavad östrogeeni. Guggul võib teoreetiliselt suurendada kõrvaltoimete rasestumisvastaseid tablette; Mõned rasestumisvastaseid tablette sisaldavad etinüülöstradiooli ja levonorgestreeli (Triphasil), etinüülöstradiooli ja noretindrooni (Ortho-Novum 1/35, Ortho-Novum 7/7/7) ja teised.

Võttes guggul võib väheneda, kui palju diltiaseem (Cardizem), et keha neelab. Võttes guggul koos diltiaseem (Cardizem) võib vähendada tõhusust diltiaseem (Cardizem).

Mõned ravimid on muutunud ja jaotatud maksas; Guggul võib suurendada, kui kiiresti maksas lagundab mõned ravimid. Võttes guggul koos mõned ravimid, mis on jaotatud maksas võib vähendada mõnede ravimite efektiivsust. Enne guggul rääkida oma tervishoiuteenuse osutaja, kui te võtate mingeid ravimeid, mis on muutunud maksas; Mõned ravimid muutunud maksas hulka lovastatiin (Mevacor), atorvastatiin (Lipitor), ketokonasool (Nizoral), itrakonasool (Sporanox), feksofenadiin (Allegra), triasolaam (Halcion) ja paljud teised.

Guggul võib aeglustada vere hüübimist. Võttes guggul koos ravimitega, et ka aeglane hüübimist võib suurendada võimalusi verevalumid ja verejooksud; Mõned ravimid, mis aeglustavad vere hüübimist hulka aspiriin, klopidogreel (Plavix), diklofenak (Voltaren, Cataflam, jt), ibuprofeen (Advil, Motrin, jt), naprokseen (Anaprox, Naprosyn, jt), daltepariiniga (Fragmin), enoksapariinile (Lovenox) hepariin, varfariin (Coumadin’i) ja teised.

Guggul võib väheneda, kui palju propranolool (Inderal) keha neelab. Võttes guggul koos propranolooli (Inderal) võib mõju vähendada propranolooli (Inderal).

Mõned vähitüüpide mõjutab hormoonid kehas. Östrogeenitundlikumad vähk on, mida mõjutavad östrogeeni taset organismis. Tamoksifeeni (Nolvadex) kasutatakse, et aidata ravida ja ennetada seda tüüpi vähki. Guggul teoreetiliselt mõjutada östrogeeni taset organismis. Mõjutades östrogeeni organismis, guggul võib väheneda tamoksifeeni (Nolvadex). Ärge võtke guggul kui te kasutate tamoksifeeni (Nolvadex).

Guggul võib suurendada kilpnäärme organismis. Võttes guggul koos kilpnäärmehormoonide pillid võivad suurendada toimeid ja kõrvaltoimeid kilpnäärmehormoonid.

Järgnevad annused on uuritud teaduslikke researc; BY Mout; Raske (nodulocystic) akne: kaks korda päevas annuse guggul, mis sisaldab kuni 25 mg toimeainete nimetatakse guggulsterones.

viited

Almazari, I. ja Surh, Y. J. Cancer chemopreventive ja terapeutilist potentsiaali guggulsterone. Top.Curr.Chem. 201; 329: 35-60.

Antonio J, Colker CM, Torina GC, ja et al. Toime standardiseeritud guggulsterone fosfaat täiendada organismi koostisele ülekaalulised täiskasvanud: Piloot uuring. Val Ther Res 199; 60: 220-227.

Arora, R. B., Kapoor, V., Gupta, S. K. ja Sharma, R. C. isoleerimine kristalse steroidal ühendit Commiphora mukul & selle põletikuvastast toimet. India J Exp Biol 197; 9 (3): 403-404.

Arora, R. B., Taneja, V., Sharma, R. C. ja Gupta, S. K. Põletikuvastased uuringuid kristalse steroid isoleeriti Commiphora mukul. India J Med 197; 60 (6): 929-931.

Arya VP. Gugulipid. Narkootikumide fut 198; 13: 618-619.

Bai, S. ja Jain, M. 1H ja 13C ülesandeid viie cembrenes alates guggul. Magn Reson.Chem. 200; 46 (8): 791-793.

Baldwa VS Sharma RC, Ranka PC, ja et al. Mõju Commiphora mukul (guggul) kohta fibrinolüütilisele aktiivsus ja trombotsüütide agregatsiooni südame isheemiatõbi. Rajas Med 198; 19 (2): 84-86.

Algaja, M., Singhal, K. C ja Afzaal, S. Uuring mõju guggulsterone kohta hüperlipideemia teisese närvikoe. India J Füsioloogilise Pharmacol 199; 40 (3): 237-240.

Bhatt, AD, Dalal, DG, Shah, SJ, Joshi, BA, Gajjar, MN, Vaidya, RA, Vaidya, AB ja Antarkar, DS Kontseptuaalne ja methodologic väljakutseid hinnata lühiajaliste efektiivsuse Guggulu ülekaalulisus: andmed Tekkiva alates naturalistlik kliinilist uuringut. J Postgrad.Med 199; 41 (1): 5-7.

Bordia, A. ja Chuttani, S. K. mõju kummi guggulu kohta fibrinolüsi trombotsüütide adhesiveness südame isheemiatõve. India J Med 197; 70: 992-996.

Burris, TP, Montrose, C., Houck, KA, Osborne, HE, Bocchinfuso, WP, Yaden, BC, Cheng, CC, Zink, RW, Barr, RJ, Hepler, CD, Krishnan, V., Bullock, HA, Burris, LL, Galvin, RJ, Bramlett, K. ja Stayrook, KR hüpolipideemilised looduslik toode guggulsterone valimatu steroidretseptori ligand. Mol.Pharmacol. 200; 67 (3): 948-954.

Cornick, CL, Strongitharm, BH, Sassano, G., Rawlins, C., Mayes, AE, Joseph, AN O’Dowd, J., Stocker, C., Wargent, E., Cawthorne, MA, Pruun, AL ja Arch, JR identifitseerimine romaan agonist peroksüsoom proliferaatori aktiveeritud retseptorid alfa ja gamma, mis võivad kaasa aidata antidiabeetilises aktiivsus guggulipid in Lep (ob) / Lep (ob) hiirtel. J.Nutr.Biochem. 200; 20 (10): 806-815.

Cui, J., Huang, L., Zhao, A., Lew, JL, Yu, J., Sahoo, S., Meinke, PT, Royoa, I., Peláez, F. ja Wright, SD Guggulsterone on farnesoidi X retseptori antagonisti koaktivaatoriga assotsiatsiooni testide kuid tegude suurendada transkriptsiooni sapisoolade ekspordipumba. J Chem. 3-21-200; 278 (12): 10214-10220.

Das Gupta RD. Gugulipid: pro-lipaemic mõju. J Assoc Arstid India 199; 38 (8): 598.

Das Gupta R. Pro-lipiide mõju. J.Indian Med.Assoc. 199; 88 (12): 346.

Deng, R. terapeutiline toime guggul ja selle komponentide guggulsterone: südame-veresoonkonna kasu. Cardiovasc.Drug Rev. 200; 25 (4): 375-390.

Dev. Ethnotherapeutics ja kaasaegsete ravimite väljatöötamise: potentsiaali Ayurveda. Val Sci 199; 73: 909-928.

DOGRA J, Aneja N ja Saxena’st VN. Suuline gugulipid akne vulgaris juhtimine. Ind J Dermatol Venereol Leprol 199; 56 (1): 381-383.

Duwiejua, M., Zeitlin, I. J., Waterman, P. G. Chapman, J., Mhango, G. J. ja Provania, G. J. põletikuvastane toime vaikude mõned liigid taime pere Mürripuulised. Planta Med 199; 59 (1): 12-16.

Francis, J. A., Raja, S. N., ja Nair, M. G. bioaktiivseid Terpenoids ja guggulusteroids alates Commiphora mukul kummi vaikude võimalike põletikuvastane huvi. Chem.Biodivers. 200; 1 (11): 1842-1853.

Gaur SP, Garg RK, Kar AM, ja et al. Gugulipid uus hüpolipideemilise agent, patsientidel ägeda isheemilise insuldi: mõju kliinilise tulemuse, trombotsüütide funktsiooni ning seerumi lipiidide. Aasia Pacif J. Pharm 199; 12: 65-69.

Gelfand, J. M., Crawford, G. H., Brod, B. A. ja Szazpary, P. O. Ebasoodsad nahareaktsioone guggulipid. J.Am.Acad.Dermatol. 200; 52 (3 Pt 1): 533-534.

Ghorai, M., Mandal, S. C., Pal, M., Pal, S. P. ja Saha, B. P. võrdlev uuring hüpokolesteroleemiline mõju allitsiin, kogu idandatud seemneid Bengali grammi ja guggulipid igeme gugglu. Phytother.Res 200; 14 (3): 200-202.

Gopal, K., Saran, RK, Nityanand, S., Gupta, PP, Hasan, M., Das, SK, Sinha, N. ja Agarwal, SS kliinilise uuringu etüülatsetaatekstrakti igeme gugulu (gugulipid) primaarse hüperlipideemia. J Assoc Arstid India 198; 34 (4): 249-251.

Gujral ML, Sareen K, Reddy GS ja et al. Endokrinoloogiliste uuringuid oleo vaik kummi guggul. India J Med Sci 196; 16: 847-851.

Hasani-Ranjbar, S., Nayebi, N., Moradi, L., Mehri, A., Larijani, B. ja Abdollahi, M. efektiivsust ja ohutust taimseid ravimeid kasutatakse raviks hyperlipidemi; süstemaatiline ülevaade. Curr.Pharm.Des 201; 16 (26): 2935-2947.

Ichikawa, H. ja Aggarwal, B. B. Guggulsterone pärsib osteoklastogeneesi indutseeritud retseptori aktivaator tuumafaktori kapaB ligandi ja kasvajarakkude poolt, summutades tuumafaktori kapaB aktiveerimist. Clin.Cancer Res. 1-15-200; 12 (2): 662-668.

Jain JP. Kliiniline hinnang väärtus -õli, vaik Commiphora mukul (Guggul) ülekaalulisus ja hüperlipideemia. ICMR Bull 198; 10: 83-84.

Kaul, S. ja Kapoor, N. K. vastupidised muutused lipiidperoksiidide, ksantiinanhüdraasi ja superoksiidi dismutaas poolt südant kaitsvate ravimitega isoproterenoolile põhjustatud südamelihase nekroos rottidel. India J Exp Biol 198; 27 (7): 625-627.

Kesava, Reddy G. ja Dhar, S. C. Effect uue mittesteroidsed põletikuvastased agent lüsosomaalsed stabiilsust adjuvandiga indutseeritud artriit. Ital J Biochem 198; 36 (4): 205-217.

Kesava, Reddy G., Dhar, S. C. ja Singh, G. B. eritumine uriiniga sidekoe metaboliitide mõju all uue mittesteroidsed põletikuvastased agent adjuvandiga indutseeritud artriit. Agendid Actions 198; 22 (1-2): 99-105.

Khanna, D., Sethi, G., Ahn, K. S., Pandey, M. K., Kunnumakkara, A. B., Sung, B., Aggarwal, A. ja Aggarwal, B. B. Natural tooteid kullakaevandus artriidi ravi. Opin Pharmacol 200; 7 (3): 344-351.

Kishore P, Devi Das KV ja Banarjee S. Kliinilised uuringud raviks Amavata-Reumatoidartriit Sunthi-Guggulu. J Res Ayur Siddha 198; 3 (3-4): 133-146.

Kolonte, A., Guillot, B. ja Raison-Peyron, N. dermatiidi, et guggul ekstrakt sisalduvad Anticellulite geel-kreem. Kontaktdermatiit 200; 54 (4): 226-227.

Kotiyal JP, Bisht DB ja Singh DS. Topeltpimeuuringutest cross-over kohtuprotsessi igeme guggulu (Commiphora mukul) fraktsioon A hüperkolesteroleemia. J Res India Med Yoga Hom 197; 14 (2): 11-16.

Kotiyal JP Singh DS ja Bisht DB. Gum guggulu (Commiphora mukul) fraktsioon A ülekaalulisus – topeltpimedas kliinilises uuringus. J Res Ayur ja Siddha 198; 6 (1,3,4): 20-35.

Kotiyal JP. Topeltpimeuuringutest risti üle kohtuprotsess C.mukul (Murd A) hüperkolesteroleemia ja ülekaalulisus. J Res Ayur Siddha 198; 1 (3): 355.

Kuppurajan K, Rajagopalan SS, Koteswara Rao T, ja et al. Mõju guggulu (Commiphora mukul-eesti k) seerumi lipiidide paastumise. J Res India Med 197; 8 (4): 1-8.

Kuppurajan, K., Rajagopalan, S. S., Rao, T. K. ja Sitaraman, R. mõju guggulu (Commiphora mukul – eesti k.) Seerumi lipiidide rasvunud, hüperkolesteroleemia ja hüperlipeemiat juhtudel. J Assoc Arstid India 197; 26 (5): 367-373.

Mahesh S, Pandit M ja Hakala C. Uuring Shuddha Guggulu on reumatoidartriit. Reuma 198; 16 (2): 54-67.

Majumdar KA. Kliiniline uuring R-artriiti-ühend – taimne koostis. Reuma 198; 19 (3): 66-74.

Majumdar KA. Roll kummi guggulu kulla reumaatiliste ja teiste liitlasriikide häired. Reuma 198; 20 (1): 9-15.

Malhotra, S. C. ja Ahuja, M. M. Võrdlev hüpolipideemilise tõhususe kummi guggulu (Commiphora mukul) fraktsioon A, etüül-P-chlorophenoxyisobutyrate ja Ciba-13437-Su. India J Med 197; 59 (10): 1621-1632.

Manjula, N., Gayathri, B., Vinaykumar, KS, Shankernarayanan, NP, Vishwakarma, RA ja Balakrishnan, A. pärssimine MAP kinaaside poolt toorekstrakti ja puhta ühendi isoleeriti Commiphora mukul viib allareguleerimine TNF-alfa, IL-1beta ja IL-2. Int Immunopharmacol. 200; 6 (2): 122-132.

Mehta, V. L., Malhotra, C. L. ja Kalrah, N. S. toime erinevate fraktsioonide kummi guggul katseliselt toodetud hypercholestraemia tibudega. India J Füsioloogilise Pharmacol 196; 12 (3): 91-95.

Mester, L., Mester, M. ja Nityanand, S. Trombotsüütide agregatsiooni “guggulu” steroidid. Planta Med 197; 37 (4): 367-369.

Miller, A. L. Botanical mõjutab südame-veresoonkonna haigus. Altern.Med Rev. 199; 3 (6): 422-431.

Inimesed, L. K., Cymbala, A. A., Kasten, S. L., Lamprecht, D. G., ja Olson, K. L. täiendavad ja alternatiivsed ravimeetodid haldamise düslipideemia. Ann Pharmacother 200; 40 (11): 1984-1992.

Nityanand, S. ja Kapoor, N. K. Kolesterool langetava toime erinevate fraktsioonidega guggal. India J Exp Biol 197; 11 (5): 395-396.

Nityanand, S. ja Kapoor, N. K. hüpokolesteroleemiliste mõju Commiphora mukul vaik (guggal). India J Exp Biol 197; 9 (3): 376-377.

Ei autor. Guggulipid toidulisandid kõrge kolesteroolitase küsitav. Mayo Clin.Health Lett. 200; 22 (6): 4.

Nøhr, L. A., Rasmussen, L. B. ja Straand, J. Vaigu alates mukul mürri puu, guggul, saab seda kasutada hüperkolesteroleemia? Randomiseeritud kontrollitud uuring. Täiendada Ther.Med. 200; 17 (1): 16-22.

Posadzki, P., Watson, L. K. ja Ernst, E. kahjulikud mõjud taimseid ravimeid: ülevaade süstemaatilisi arvustusi. Clin Med 201; 13 (1): 7-12.

Rahimi, R., Shams-Ardekani, M. R. ja Abdollahi, M. Ülevaade efektiivsust traditsioonilise Iraani ravim soolepõletik. World J Gastroenterol. 9-28-201; 16 (36): 4504-4514.

Saeed, M. A. ja Sabir, A. W. antibakteriaalseid mõned komponendid -õli, kummi-vaik Commiphora mukul. Fitoterapia 200; 75 (2): 204-208.

Sahni, S., Hepfinger, C. A. ja Sauer, K. A. Guggulipid kasutada hüperlipideemia: haiguslood, ja kirjanduse ülevaade. Am.J.Health Syst.Pharm. 8-15-200; 62 (16): 1690-1692.

Salavert, M., Amarger, S., Le Bouedec, M. C., Roger, H., Souteyrand, P., ja D’incan, M. dermatiidi, et guggul in salendav kreem. Kontaktdermatiit 200; 56 (5): 286-287.

Satyavatī, G. V. Gum guggul (Commiphora mukul) – edulugu iidne ülevaate viib kaasaegse avastus. India J Med 198; 87: 327-335.

Saxena’st, G., Singh, SP, Pal, R., Singh, S., Pratap, R., ja Nath, C. Gugulipid väljavõtet Commiphora whighitii lipiidide taset alandavate omadused, on kaitsev mõju vastu streptozotocini põhjustatud mälu puudujäägiga hiirtel. Pharmacol.Biochem.Behav. 200; 86 (4): 797-805.

Shah, R., Gulati, V. ja Palombo, E. A. raviomadused guggulsterones, suur toimeaineid närimiskummi guggul. Phytother.Res. 201; 26 (11): 1594-1605.

Sharma K, Puri AS, Sharma R ja et al. Efekt igeme guggul seerumi lipiidide paastumise. J Res India Med Yoga Hom 197; 11 (2): 132.

Sharma, J. N. ja Sharma, J. N. Võrdlus põletikuvastane toime Commiphora mukul (kodumaise ravim) omadega fenüülbutasoon ja ibuprofeeni eksperimentaalse tingitud artriit mükobakteriaalse abiainet. Arzneimittelforschung 197; 27 (7): 1455-1457.

Sheela, C. G. ja Augusti, K. T. Effects of S-allüül tsüsteiin sulfoksiidi isoleeritud Allium sativum Linn ja gugulipid mõned ensüümid ja rooja ekskretsioone sapphapete ja steroolid kolesterooli toidetud rottidel. India J Exp Biol 199; 33 (10): 749-751.

Shields, K. M. ja Moranville, M. P. Guggul hüperkolesteroleemia. Am.J.Health Syst.Pharm. 5-15-200; 62 (10): 1012-1014.

Shishodia, S., Harikumar, K. B., Dass, S., Ramawat, K. G., ja Aggarwal, B. B. guggul krooniliste haiguste korral: Vana-meditsiin, kaasaegne eesmärgid. Anticancer Res. 200; 28 (6): 3647-3664.

Shishodia, S., Sethi, G., Ahn, KS, ja Aggarwal, BB Guggulsterone vähirakkude vohamise pärssimiseks, indutseerib S-faasi arreteerimise ning soodustab apoptoosi aktiveerimise kaudu c-Jun N-terminal kinaasi mahasurumine Akt raja ja downregulation antiapoptootiliste geeni tooteid. Biochem.Pharmacol. 6-30-200; 74 (1): 118-130.

Sidhu LS, Sharma K, Puri AS ja et al. Efekt igeme guggul kehakaalule ja nahaaluskoe voldid. J Res India Med Yoga Hom 197; 11 (2): 16-22.

Singh K, Chander R ja Kapoor NK. Guggulsterone tugevatoimelise hüpolipideemilise, takistab oksüdeerumist madala tihedusega lipoproteiini. Phytother Res 199; 11: 291-294.

Singh RP, Singh R, Ram P, ja et al. Kasutage Pushkar-Guggul, põlisrahvaste antiisheemilise kombinatsioon, juhtimise südame isheemiatõbi. Int J Pharmacog 199; 31 (2): 147-160.

Singh, B. B., Mishra, L. C., Vinjamury, S. P., Aquilina, N., Singh, V. J. ja Shepard, N. efektiivsust Commiphora mukul osteoartriidi põlve: an tulemusi uuring. Altern.Ther.Health Med. 200; 9 (3): 74-79.

Singh, BB, Vinjamury, SP, Der-Martirosian, C., Kubik, E., Mishra, LC, Shepard, NP, Singh, VJ, Meier, M. ja Madhu, SG Ayurveda ja tagatise taimse ravi hüperlipideemia a süstemaatiline ülevaade randomiseeritud uuringuid ja kvaasi-eksperimentaalse kujunduse. Altern.Ther Tervis Med 200; 13 (4): 22-28.

Singh, G. B. ja Atal, C. K. Farmakoloogia väljavõtte Salai guggal ex-Boswellia serrata uus mittesteroidsed põletikuvastased agent. Agendid Actions 198; 18 (3-4): 407-412.

Singh, S. V., Choi, S., Zeng, Y., Hahm, E. R., ja Xiao, D. Guggulsterone indutseeritud apoptoosi inimese eesnäärmevähi rakkude poolt põhjustatud reaktiivne hapnik vaheühendi sõltuv aktiveerumine c-Jun NH2-terminal kinaas. Cancer Res. 8-1-200; 67 (15): 7439-7449.

Singh, SV, Zeng, Y., Xiao, D., Vogel, VG, Nelson, JB, Dhir, R., ja Tripathi, YB Kaspaasi sõltuv indutseeritud apoptoosi guggulsterone koostisse Ayurveda ravimtaime Commiphora mukul, PC -3 inimese eesnäärmevähi rakkude poolt vahendatud Bax ja Bak. Mol.Cancer Ther 200; 4 (11): 1747-1754.

Sosa S, Tubaro R, Della Loggia R ja et al. Põletikuvastane aktiivsus Commiphora mukul ekstrakte. Pharmacol Res 199; 27 (suppi 1): 89-90.

Thompson Coon, J. S. ja Ernst, E. Maitsetaimed seerumi kolesteroolitaseme langus: süstemaatiline vaade. J Fam.Pract. 200; 52 (6): 468-478.

Tripathi SN ja Upadhyay BN. Kliinilist uuringut Commiphora mukul patsientidel südame isheemiatõve. J Mol ja Cell Cardiol 197; 10 (suppi 1): 124.

Tripathi, S. N., Gupta, M., Sen, S. P., ja Udupa, K. N. Effect keto-steroidi Commifora mukul L. kohta hüperkolesteroleemia & hüperlipideemia indutseeritud neomercazole & kolesterooli segu tibudega. India J Exp Biol 197; 13 (1): 15-18.

Tripathi, S. N., Upadhyay, B. N., Sharma, S. D., Gupta, V. K. ja Tripathi. Roll pushkara guggulu juhtimises südame isheemiatõbi. Anc.Sci.Life 198; 4 (1): 9-19.

Tripathi, Y. B., Malhotra, O. P. ja Tripathi, S. N. kilpnääret stimuleeriv toime Z-guggulsterone saadud Commiphora mukul. Planta Med 198; (1): 78-80.

Ulbricht, C., Basch, E., Szapary, P., Hammerness, P., Axentsev, S., Boon, H., Kroll, D., Garraway, L., Vora, M. ja Woods, J. guggul hüperlipideemia: ülevaade poolt Natural Standard Research Collaboration. Täiendada Ther.Med. 200; 13 (4): 279-290.

Upadhyaya BN, Tripathi SN ja Dwivedi LD. Hüpokolesteroleemiliste ja hüpolipideemiavastased tegevus kummi guggulu patsientidel südame isheemiatõbi. J Res India Med Yoga Hom 197; 11 (2): 1-8.

Urizar, N. L. ja Moore, D. D. GUGULIPID: loomulik kolesterooli alandav aine. Annu.Rev.Nutr. 200; 23: 303-313.

Urizar, NL, Liverman, AB, Dodds, DT, Silva, FV, Ordentlich, P., Yan, Y., Gonzalez, FJ, Heyman, RA, Mangelsdorf, DJ ja Moore, DD füüsiline toode, mis alandab kolesterooli kui antagonist ligand FXR. Teadus 5-31-200; 296 (5573): 1703-1706.

Verma, S. K. ja Bordia, A. mõju Commiphora mukul (kummi guggulu) patsientidel hüperlipideemia pöörates erilist tähelepanu HDL-kolesterooli. India J Med 198; 87: 356-360.

Wu, J., Xia, C., Meier, J., Li, S., Hu, X., ja Lala, D. S. Hüpolipideemilised looduslik toode guggulsterone toimib antagonistina sapphapete retseptoriga. Mol.Endocrinol. 200; 16 (7): 1590-1597.

Yellapu, R. K., Mittal, V., Grewal, P., Fiel, M. ja schiano, T. Äge maksapuudulikkus põhjustatud “Rasvapõletajad ja toidulisanditest: haigusjuhu kirjeldus ja kirjanduse ülevaade. Can.J.Gastroenterol. 201; 25 (3): 157-160.

Yu, BZ, Kaimal, R., Bai, S., El Sayed, KA, Tatulian, SA, Apitz, RJ, Jain, MK, Deng, R., ja Berg, OG mõju guggulsterone ja cembranoids of Commiphora mukul pankrease fosfolipaas A (2): roll hypocholesterolemia. J.Nat.Prod. 200; 72 (1): 24-28.

Agarwal RC, Singh SP, Saran RK, et al. Kliinilises uuringus gugulipid ā € “uue hüpolipideemiavastased agent taimset päritolu esmatasandi hüperlipideemia. Ind J Med 198; 84: 626-34.

Al Faraj S. antagonism antikoagulandi varfariini toimet tugevdada põhjustatud kasutamise Commiphora molmol taimse ravi: haigusjuhu kirjeldus. Ann trop Med Parasitol 200; 99: 219-20.

Antonio J, Colker CM, Torina GC, et al. Toime standardiseeritud guggulsterone fosfaat täiendada organismi koostisele ülekaalulised täiskasvanud: pilootuuring. Val Ther Res 199; 60: 220-7.

Ashar B, Vargo E. Haikõhrepulber põhjustatud hepatiit [kirjas]. Ann Intern Med 199; 125: 780-1.

Bianchi A, Cantu P, Firenzuoli F jt. Rhabdomüolüüs põhjustatud Commiphora mukul, loomulik lipiide alandav aine. Ann Pharmacother 200; 38: 1222-5.

Brobst DE, Ding X, Creech KL, et al. Guggulsterone aktiveerib mitu tuuma retseptorid ja kutsub esile CYP3A geeniekspressiooni läbi pregnaani X retseptorit. J Pharmacol väga hea Ther 200; 310: 528-35.

Chevallier A. Encyclopedia of Herbal Medicine. 2nd ed. New York, NY: DK publikatsioonis, Inc. 2000.

Conquer JA, Maiani G, AZZINI E jt. Toidulisandina kvertsetiin märgatavalt suurendab plasma kvertsetiin kontsentratsioon ilma mõju valitud riskifaktorid südamehaiguste tervetel. J Nutr 199; 128: 593-7.

Dalvi SS, Nayaki VK, Pohujani SM jt. Mõju gugulipid kohta biosaadavus diltiaseem ja propranolooli. J Assoc andPhys India 199; 42: 454-5.

Gelfand JM, Crawford GH Brod BA, Szazpary PO. Ebasoodsad nahareaktsioone guggulipid. J Am Acad Dermatol 200; 52: 533-4

Grieco, A., Miele, L., POMPILI, M., Biolato, M., Vecchio, FM, Grattagliano, I. ja Gasbarrini, G. Äge hepatiit põhjustatud füüsilise lipiidide taset alandavate toote kohta: kui “alternatiivne” meditsiin ei ole “alternatiivne” üldse. J Hepatol 200; 50 (6): 1273-1277.

Huang, J., Frolichi, J. ja Ignaszewski, A. P. mõju dieedi muutus ja toidulisanditest lipiidide profiili. Can J Cardiol 201; 27 (4): 488-505.

Kaul S, Kapoor NK. Südame sarcolemma ensüümide ja maksa mikrosomaalseid tsütokroom P450 isoproterenoolile rotid. India J Med 198; 90: 62-8.

Malhotra SC, Ahuja MM, Sundaram KR. Püsisuhe kliinilised uuringud hüpolipideemilise mõju Commiphora mukul (Guggulu) ja klofibraat. India J Med 197; 65: 390-5.

Mester L, Mester M, Nityanand S. Trombotsüütide agregatsiooni “guggulu” steroidid. Planta Med 197; 37: 367-9.

Nityanand S, Srivastavan JS, Asthana OP. Kliinilised uuringud on gugulipid. Uus hüpolipideemilise agent. J Assoc andPhys India 198; 37: 323-8.

Panda S, Kar A. Gugulu (Commiphora mukul) kutsub esile triiodotüroniin tootmine: võimaliku osaluse lipiidide peroksüdatsiooni. Life Sci 199; 65: PL137-41.

Singh BB, Mishra L, Aquilina N, Kohlbeck F. kasulikkus guggul (Commiphora mukul) osteoartriidi põlve: Eksperimentaalne juhtum. Altern Ther Tervis Med 200; 7: 120,112-4.

Singh BB, Mishra L, Aquilina N, Kohlbeck F. tõhusus Commiphora mukul kui adjuvantravi põlve osteoartroosi. Alt Ther 200; 7: S30.

Singh RB, Niaz MA, Ghosh S. Hüpolipideemiliste ja antioksüdant mõju Commiphora mukul täiendina toidu ravi korral hüperkolesteroleemia. Jämesoole Drugs Ther 199; 8: 659-64.

Singh V, Kaul S, Chander R, Kapoor NK. Stimuleerimine madala tihedusega lipoproteiini retseptori aktiivsuse maksa membraani guggulsterone ravitud rottidel. Pharmacol Res 199; 22: 37-44.

Szapary PO Wolfe ML, Bloedon LT, et al. Guggulipid raviks hüperkolesteroleemia: randomiseeritud kontrollitud uuring. JAMA 200; 290: 765-72.

Thappa DM, DOGRA J. nodulotsüstilise akne: suuline gugulipid versus tetratsükliini. J Dermatol 199; 21: 729-31.

Tripathi YB, Tripathi P, Malhotra OP, Tripathi SN. Kilpnäärme stimuleerivat toimet (Z) -guggulsterone: toimemehhanism. Planta Med 198; 54: 271-7.

Looduslikud ravimid põhjalik andmebaas Tarbija versioon. vaata looduslikud ravimid põhjalik andmebaas Professional versiooni. ÂTherapeutic Research Ülikool 2009.

Ex. Ženšenni, vitamiin C, Depression