Huntingtoni tõve ravi ja ravimid

Nr ravi võib muuta käigus Huntingtoni tõbi. Aga ravimid võivad vähendada mõne sümptomid liikumise ja psühhiaatriliste häirete. Ja mitu sekkumine aitab isikul kohaneda muutustega oma võimeid teatud aja jooksul.

Ravimite tarvitamine sõltub tõenäoliselt üle haiguse kulgu, sõltuvalt üldise ravieesmärkide. Ka ravimid haiguse sümptomite ravimiseks võib põhjustada kõrvaltoimeid, mis halvendaks muid sümptomeid. Seetõttu ravi eesmärgid ja plaani hakatakse regulaarselt läbi ja ajakohastatakse.

Ravimid liikumise häired

Narkootikumide raviks liikumise häirete hulka kuuluvad järgmised

Tetrabenasiinil (Xenazine) on konkreetselt heaks kiitnud Food and Drug Administration maha suruda tahtmatud tõmblused ja väänlemine liikumise (korea) seotud Huntingtoni tõbi. Tõsine kõrvaltoime on oht halvenemine või vallandada depressiooni või muu psühhiaatriline tingimused.

Teised võimalikud kõrvaltoimed on unisus, iiveldus ja rahutus.

Antipsühhootikumid, nagu haloperidool (Haldol) ja kloorpromasiin, on kõrvalmõjuna mahasurumisel liigutusi. Seega võivad nad olla kasulikud ravivad korea. Need ravimid võivad siiski süvenevad tahtmatud (düstoonia) ja lihasjäikus.

Psüühiliste häirete

Uuem ravimid, nagu risperidoon (Risperdal) ja kvetiapiin (Seroquel), võib olla vähem kõrvalmõjusid, kuid siiski tuleks kasutada ettevaatlikult, sest need võivad ka halvendada sümptomeid.

Muud ravimid, mis võivad aidata maha suruda korea amantadiin, levetiratsetaami (Keppra) ja clonazepam (Klonopin). Suurte annuste, amantadiin võib halvendada kognitiivsed mõjud Huntingtoni tõbi. See võib põhjustada ka jalgade turse ja naha värvimuutus.

Kõrvaltoimed levetiratsetaami iiveldus, seedehäired ja meeleolumuutused. Clonazepam võib halvendada kognitiivset kõrvaltoimeid Huntingtoni tõve ja põhjustada uimasust. Samuti on suur oht sõltuvuse ja kuritarvitamine.

Ravimid psühhiaatriliste häirete raviks varieerub sõltuvalt häired ja sümptomid. Võimalik ravi hulka järgmised

Üks psühholoog – psühhiaater, psühholoog või kliiniline sotsiaaltöötaja – võib pakkuda rääkida ravi, mis aitab isikul hallata käitumisprobleeme, arendada toimetuleku strateegiaid, hallata ootuse haiguse kulgu ja hõlbustada tõhusat suhtlemist pereliikmete vahel.

psühhoteraapia

Huntingtoni tõbi võib oluliselt kahjustada kontrolli lihased suus ja kurgus, mis on oluline kõne, söömine ja neelamine. Logopeed aitab parandada oma võimet rääkida selgelt ja õpetab kasutama sidevahendid – näiteks juhatuse kaetud pildid tarbeesemeid ja tegevusi. Logopeedid võib käsitleda ka raskusi lihaseid kasutatakse söömise ja neelamine.

Füsioterapeut saab õpetada sobivate ja ohutute harjutusi, mis parandavad tugevust, paindlikkust, tasakaalu ja koordinatsiooni. Need harjutused aitavad säilitada liikuvust nii kaua kui võimalik ja võib vähendada kukkumisohtu.

Õpetan sobiva asendi ja kasutamist toetab parandada kehahoiakut võib aidata vähendada raskust mõned probleemid liikumisega.

Kui kasutada käija või ratastooli on vajalik, füsioterapeut võib anda juhiseid sobiva seadme kasutamine ja asend. Ka kasutamise raviskeemi saab kohandada vastavalt uuele tasemele liikuvust.

Tööterapeudina võib aidata isik Huntingtoni tõbi, pereliikmed ja hooldajad kasutamise abivahendite, et parandada funktsionaalseid võimeid. Need strateegiad võivad sisaldada

Kõneteraapia

Füsioteraapia

Tööteraapia