hüpertüroidismi põhjused

Mitmed tingimused, sealhulgas Gravesi tõbi, mürgine adenoom Plummer tõbi (mürgine multinodular struuma) ja türeoidiit, võib põhjustada kilpnäärme ületalitluse.

Teie kilpnääre on liblikas-kujuline nääre lobus kaela, veidi alla oma Aadama õun. Kuigi ta kaalub vähem kui unts, kilpnääre on tohutu mõju oma tervisele. Iga aspekti oma ainevahetust reguleerib kilpnäärme hormoonid.

Teie kilpnääre toodab kaks peamist hormooni türoksiini (T-4) ja triiodotüroniin (T-3), mis mõjutavad iga raku keha. Nad väidavad, mil määral keha kasutab rasva ja süsivesikuid, aidata kontrollida oma kehatemperatuuri mõjutada teie südame löögisagedus ja aitavad reguleerida valkude tootmiseks. Teie kilpnääre toodab ka kaltsitoniini, hormoon, mis aitab reguleerida kaltsiumi kogus veres.

Kuidas see kõik toimib

Kiirus, millega T-4 ja T-3 vabanevad kontrollib oma hüpofüüsi ja oma hüpotalamuse – ala lobus oma aju, mis toimib termostaat kogu oma süsteemi. Siin on, kuidas see protsess toimib

Hüpotalamuse märku oma hüpofüüsi teha hormoon kilpnäärme stimuleeriva hormooni (TSH). Teie hüpofüüsi vabastab siis TSH – summa sõltub sellest, kui palju T-4 ja T-3 on veres. Kui sul ei ole piisavalt T-4 ja T-3 sisaldust veres, oma TSH tõuseb; kui teil on liiga palju, oma TSH tase langeb. Lõpuks on kilpnääre reguleerib tootmist hormoonide põhineb summa TSH ta saab. Kui kilpnääre on haige ja vabaneb liiga palju kilpnäärmehormooni omal TSH tase veres jääb alla normi ja kui haige kilpnääre ei tooda piisavalt kilpnäärme TSH tase veres jääb kõrgeks.

Tavaliselt kilpnäärme vabastab õiges koguses hormoone, kuid mõnikord tekib liiga palju T-4. See võib juhtuda mitmel põhjusel, sealhulgas

Põhjused liiga palju türoksiini (T-4)