IBD ja depressioon: kas on olemas seos?

IBD ja depressioon võib mõnikord käivad käsikäes. Pöörake tähelepanu sellele ühendus.

Põletikuline soolehaigus (IBD) ja depressioon võivad minna koos. Lõppude lõpuks, IBD ei mõjuta ainult sind füüsiliselt. See võib võtta teemaks oma enesekindluse, oma suhteid, oma tööelu ja teie innukus uusi seiklusi ja tegevust. Kui teil tekib regulaarne episoode raske kõhulahtisus, kõhuvalu ja krambid, oma elu võib keerlevad pidev vajadus joosta tualetti. Isegi kui teie sümptomid on kerged, see võib olla raske olla läbi avalikult.

Sa võid leida ennast vältida tegevust väljaspool oma kodu, eriti uues kohas, kus sa oled võõras vannituba kohtades. Sa võid tunda piinlikkust või närvis uutes olukordades. Sul võib isegi tahtmatult kahaneb oma kauaoodatud sotsiaalse tugivõrgustiku keerates maha kutsed sõbrad, pere ja naabrid. Kõik need tegurid võivad olla heidutav. Nad võivad muuta oma elu ja võib põhjustada depressiooni.

See on normaalne, et olla pettunud ja alla, kui sa hädas IBD. Siiski, kui te arvate, et teie seisund tekitab depressiooni, ei saa eirata seda tunnet. Depressioon on tõsine meeleolu häire, mis põhjustab püsiva kurvameelsus ja huvi kadumine. Sageli läheb hullemaks, kui seda ei töödelda.

Kui olete depressioonis, sümptomid tekivad suurema osa päevast, peaaegu iga päev, ja võib sisaldada

Kui teil tekib mõni neist sümptomitest, rääkige oma arstiga.