ICARi

Karbonüül raud on raud asendustoote. Tavaliselt saavad raua toiduaineid süüa. Raud aitab organismil toota punaseid vereliblesid, mis kannavad hapnikku läbi oma verd kudedesse ja organitesse.

Karbonüül rauast kasutatakse raviks või ennetamiseks rauapuudus ja rauavaegusaneemia.

Karbonüül rauast võib kasutada ka muuks otstarbeks ei ole loetletud selles ravimi juhendis.

Hoidke seda ravimit laste eest varjatud lapsi. Juhusliku üleannustamise karbonüül rauast võib olla surmav lapsele.

Te ei tohiks kasutada karbonüül rauast kui te olete allergiline, või kui teil on

maohaavand või haavandiline koliit

hemochromatosis

hemolüütiline aneemia; või

aneemia, mis ei ole põhjustatud rauapuuduse.

Küsige arsti või apteekrit, kui see on ohutu kasutada seda ravimit, kui sul ei ole rauapuuduse. Karbonüül rauast üldiselt ei ole mõeldud kasutamiseks inimestele, kellel on normaalne rauatasakaalu.

Karbonüül rauast tabletid võivad sisaldada piima. Rääkige oma arstile, kui teil on laktoositalumatus või piima allergia.

Ei ole teada, kas karbonüül rauast kahjustab sündimata last. Ärge kasutage seda ravimit ilma arsti poole, kui te olete rase.

Karbonüül rauast võib erituda rinnapiima ja võib imikut kahjustada. Ärge kasutage seda ravimit ilma arsti poole, kui te toidate rinnaga last.

Teie annus vajadused võivad olla erinevad raseduse ajal või kui te toidate last rinnaga.

Ärge andke seda ravimit laps on noorem kui 12 ilma arsti poole.

Kasutage täpselt nii nagu etiketil või arsti poolt. Mitte kasutada suuremaid või väiksemaid summasid või kauem kui soovitatav.

Karbonüül rauast võib võtta koos toiduga, kui see häirib magu.

Närimistabletti tuleb närida enne neelamist.

Raputa (vedelus) ning vahetult enne annuse mõõtmist. Mõõda vedelik ravimit annustamissüstlast tingimusel, või spetsiaalse mõõdata lusika või meditsiini tassi. Kui sul ei ole doosimõõtmise vahendit, küsige nõu apteekriga.

Kui teil on vaja vereülekannet, rääkige oma hooldajaid, et te kasutate karbonüül rauast.

Ärge võtke seda ravimit kauem kui 6 kuud, ilma arstiga nõu.

Säilitada toatemperatuuril, eemal niiskusest ja kuumusest. Hoidke seda ravimit laste eest varjatud lapsi. Juhusliku üleannustamise raud võib lõppeda surmaga lapsele.

Võtke vahelejäänud annus niipea, kui see teile meenub. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust võtmata ja võtke järgmine ettenähtud annus vastavalt juhendile. Ärge võtke kahekordset annust.

Pöörduge arsti poole või helistada Poison Abi joone 1-800-222-1222. Üledoos karbonüül rauast võib lõppeda surmaga, eriti lapsele.

Üleannustamise sümptomiteks võivad olla kõhulahtisus, verine või tõrva meenutav väljaheide, palavik, oksendamine, kõhuvalu, kahvatu nahk, sinised huuled või küüned, nõrk, kuid kiire pulss, pinnapealne hingamine ja krambid (tõmblused).

Vältida karbonüül rauast 2 tunni jooksul enne või 2 tundi pärast te võtate teisi ravimeid. Karbonüül rauast võib raskendada keha taluda teiste ravimitega.

Pöörduge arsti poole, kui teil on allergilise reaktsiooni märkidest: lööve; raske hingamine; näo, huulte, keele või kõri.

Sageli esinevad kõrvaltoimed võivad olla

kõhulahtisus, kõhukinnisus

iiveldus, oksendamine, kõhuvalu

hamba värvimuutus; või

tumedad roojamist.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid FDA 1-800-FDA-1088.

Küsige arsti või apteekrit, kui see on ohutu kasutada karbonüül rauast kui te kasutate mõnda järgmistest ravimitest

antatsiidkoostist

antibiootikumi nagu tsiprofloksatsiin, levofloksatsiin, doksütsükliin, või tetratsükliini; või

mao happe reduktor nagu tsimetidiin (Tagamet), famotidiin (Pepcid) või ranitidiin (Zantac).

See loetelu ei ole täielik. Teised ravimid võivad suhelda karbonüül rauast, sealhulgas retsepti ja üle leti ravimid, vitamiine ja taimseid tooteid. Mitte kõik võimalikud koostoimed on loetletud selles ravimi juhendis.

 Cerner Multum, Inc. Version: 3.01. Paranduse kuupäev: 2016/01/13, 10:10:44.