idelalisib (suukaudne) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma edusamme regulaarsed külastused, kui te kasutate seda ravimit. See võimaldab oma arstiga, et näha, kas ravim on töökorras ja otsustada, kas te peate jätkama seda kasutada. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Selle ravimi kasutamine raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kasutage tõhusat rasestumisvastast et hoida rasestumise, kui olete selle ravimi kasutamise ajal ja vähemalt 1 kuu pärast seda peatamata. Kui te arvate, et olete rasestunud, rääkige sellest oma arstile.

Idelalisib võib põhjustada kõhulahtisust, ning mõnedel juhtudel võib see olla tõsised. Ärge võtke kõhulahtisuse ravimit ilma eelnevalt arstiga konsulteerimata. Kõhulahtisus ravimid võivad teha kõhulahtisuse halvemaks või teha see kestab kauem. Kui teil on küsimusi, või kui kerge kõhulahtisus ei möödu või süveneb, pöörduge oma arsti poole.

Kontrollige koos oma arstiga kohe, kui teil on valu rinnus, köha, hingeldus või hingamisraskused selle ravimi kasutamise ajal. Samuti rääkige oma arstile kohe, kui teil on kõhuvalu või kõhuvalu, külmavärinad, palavik, iiveldus või oksendamine.

Raske nahareaktsioonid võivad tekkida ravimi. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on kobrutamisega või lõtv nahk, punased nahakahjustused, raske akne või nahalööve või haavandid või haavandid nahal, kui te kasutate seda ravimit.

See ravim võib põhjustada tõsiseid allergilisi reaktsioone, sh anafülaksia. Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Helistage oma arstile kohe, kui teil on lööve, sügelus, hingamisraskused, neelamisraskused, või turse käed, nägu, või suhu, kui te kasutate seda ravimit.

Pöörduge arsti poole, kui märkate palavik, külmavärinad või kurguvalu. Need võivad olla infektsiooni sümptomid tulenevad madal valgete vereliblede arvu.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete (nt naistepuna) või vitamiine.