ihtüoos juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Ihtüoos on mõiste raskekujuline, püsiv probleeme kuiva nahka, et peaaegu alati alustada lapsepõlves või imikueas. Ihtüoos võib olla geneetilise (päriliku) või võib areneda hilisemas elus. Suures enamus inimeste haigus, selle põhjuseks on seotud ühe või mitme geneetilistest mutatsioonidest .; Tavaolukorras keha pidevalt uuendab naha pinnale, uute naharakkude ja võimaldades vanematel rakkude heita pinnalt. Ihtüoos häirib see tasakaal kas sellepärast liiga palju asendamine naharakud toodetakse või seetõttu, et naharakkude ei eraldu hästi naha pinnalt, kui ta on oma aeg välja laskma. Tulemuseks on see, et naharakud kogunevad paksud helbed, mis järgib keha ning võivad sarnaneda Kalasoomused .; Ihtüoos sageli põhjustab tugevat kosmeetika muret isiku seisundist. Kuid see ei ole nakkushaigus. Tingimuseks ka võivad häirida naha tähtsat osa kaitstes infektsioon, takistades dehüdratsiooni ja reguleerides kehatemperatuuri .; Enamik inimesi ihtüoos on ihtüoos, mildest haiguse vormi. Ta esineb üks igast 250 inimest .; Sümptomid; Olenevalt geeni anomaalia, mis põhjustab ihtüoos, nahk saab näidata erinevaid mustreid ketendus. Enamasti ihtüoos, näiteks nahk lible üle enamuse keha, kuid mitte sisepinnad liigesed, kubemepiirkonna või nägu .; Sümptomid kõik geneetilist tüüpi ihtüoos on kas märgatav sünnihetkel või tunduvad lapsepõlves. Sümptomiteks võivad olla; Raske kuivuse paksenemine ja ketendus, mis võib ilmuda vaid piiratud aladel või võib hõlmata peaaegu kogu naha pinnale; Kerge nahasügelus; Keha lõhn, sest ruumid all ja vahel nahaebemetest saab sadam kogud bakterid või seened; Vaha kogunemist kõrva, põhjustades Kuulmispuudega

Sümptomid

Olenevalt geeni anomaalia, mis põhjustab ihtüoos, nahk saab näidata erinevaid mustreid ketendus. Enamasti ihtüoos, näiteks nahk lible üle enamuse keha, kuid mitte sisepinnad liigesed, kubemepiirkonna või nägu .; Sümptomid kõik geneetilist tüüpi ihtüoos on kas märgatav sünnihetkel või tunduvad lapsepõlves. Sümptomiteks võivad olla; Raske kuivuse paksenemine ja ketendus, mis võib ilmuda vaid piiratud aladel või võib hõlmata peaaegu kogu naha pinnale; Kerge nahasügelus; Keha lõhn, sest ruumid all ja vahel nahaebemetest saab sadam kogud bakterid või seened; Vaha kogunemist kõrva, põhjustades Kuulmispuudega

diagnoos

Arst tavaliselt saab diagnoosida ihtüoos vaadates nahka. Pere ajalugu on ka väga kasulik. Mõningatel juhtudel nahabiopsia tehakse aidata diagnoosi kinnitamiseks. Biopsia, tükikese nahka eemaldatakse ja uuritakse mikroskoobi all. Harvadel juhtudel, geneetilise testimise võib olla kasulik teha diagnoosi.

Kui kaua see kestab?

Enamikel juhtudel ihtüoos on geneetiline alus ja kestab terve elu. Mõnikord täiskasvanud algusega ihtüoosi esineb koos haigus ja kui haigus võib ravida, on ihtüoos võib ära minna. Enamikul inimestel, sümptomite saab kontrollida.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Ei ole nii, et vältida ihtüoos. Nagu teistegi geneetiliste haiguste, on oht, et lapsed mõjutatav vanema pärivad geeni.

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Ravi kõiki ihtüoos hõlmab taastada naha niiskuse ja hõlbustada agressiivsem levikuga surnud naharakud. Regulaarsed külastused dermatoloog võib aidata, kui ihtüoos tekitab tõsiseid sümptomeid.

Kui külastada arsti

Kuna ihtüoos võib muuta naha vähem efektiivset kaitset infektsiooni, on oluline pöörduda arsti poole, kui teil tekib palavik või naha punetus.

prognoos

Jätkuva tõhusat ravi ja head nõu nahahoolduse, ihtüoos on tavaliselt väga juhitavaks. Mõned vormid ihtüoos parandada pärast lapsepõlve. Harva vormid ihtüoos võib olla eluohtlik, isegi lapseeas, kui nahaprobleemid on raske.