impetiigo haigus

Impetiigo (im-puh-TIE-go) on levinud ja väga nakkav naha infektsioon, mis kahjustab peamiselt imikud ja lapsed. Impetiigo tavaliselt ilmub punane haavandid näol, eriti ümber lapse nina ja suu, ja käed ja jalad. Haavad lõhkemist ja arendada mee värvi koorikud.

Ravi antibiootikumidega Üldiselt soovitatakse, et aidata leviku tõkestamiseks impetiigo teistele. Oluline on hoida oma lapse koolist koju või päevahoid, kuni ta ei ole enam nakkav – tavaliselt 24 tunni jooksul pärast hakkate antibiootikumiravi.

Sümptomid

Impetiigo algab punase valus, et rebendid, õhkub paar päeva ja siis moodustab mee värvi koorik. Haavandid tekivad peamiselt ümber nina ja suu imikutel ja lastel.

Age. Impetiigo kõige sagedamini esineb lastel vanuses 2-5 .; Kitsastes oludes. Impetiigo levib kergesti koolides ja lapsehooldustasu seaded .; Soe ja niiske ilmaga. Impetiigo nakkused on sagedasemad suvel .; Teatud sport. Osalemine spordi-, mis hõlmavad naha-to-nahaga, nagu jalgpall või maadlus, suurendab riski haigestuda impetiigo .; Murtud nahka. Bakterid, mis põhjustavad impetiigo sageli sisestada oma nahka läbi väikese nahakahjustusi, putuka hammustus või lööve.

Klassikaline märke ja sümptomeid impetiigo kaasata punane haavandid, mis kiiresti rebeneda, löga paar päeva ja siis moodustavad kollakaspruun koor. Haavandid tekivad tavaliselt ümber nina ja suu, kuid võib levida teistesse kehapiirkondadesse sõrmedega, riided ja rätikud. Sügelus ja valulikkus on üldjuhul kerged.

Vähem levinum haigus, mida nimetatakse villiline impetiigo, võib funktsioon suuremad villid, mis toimuvad pagasiruumi imikutele ja väikelastele.

Tõsisem vorm impetiigo, mida nimetatakse ecthyma, tungib sügavamale nahka – põhjustab valuliku fluid- või mäda täis haavandid, mis omakorda sügavale haavandid.

Tselluliit. See potentsiaalselt tõsine infektsioon mõjutab kudede aluseks nahka ja lõpuks võib levida lümfisõlmed ja vereringesse. Ravimata tselluliit võib kiiresti muutuda eluohtlikuks .; Neeruprobleemid. Üks tüüpi bakterid, mis põhjustavad impetiigo võib ka kahjustada neerusid .; Löövet. Haavandid seotud ecthyma ei jäta arme.

Kui te kahtlustate, et teie või teie lapsel on impetiigo, konsulteerige oma perearsti, oma lapse lastearst või nahaarst.

Sümptomid teil või teie lapsel on tekkinud; Kõik ravimid, vitamiine ja toidulisandeid, et teie või teie laps kasutab; Meditsiiniline, sealhulgas muudest tingimustest; Küsimused küsige arstilt

põhjuste

Impetiigo algab punase valus, et rebendid, õhkub paar päeva ja siis moodustab mee värvi koorik. Haavandid tekivad peamiselt ümber nina ja suu imikutel ja lastel.

Impetiigo algab punase valus, et rebendid, õhkub paar päeva ja siis moodustab mee värvi koorik. Haavandid tekivad peamiselt ümber nina ja suu imikutel ja lastel.

Villilised impetiigo põhjustab vedelikuga täidetud villid – sageli kehal, käed ja jalad on imikud ja lapsed on nooremad kui 2 aastat.

Tõsisem vorm impetiigo, mida nimetatakse ecthyma, tungib sügavamale nahka – põhjustab valuliku fluid- või mäda täis haavandid, mis omakorda sügavale haavandid.

Sa puutub bakteritega, mis põhjustavad impetiigo kui puutuda haavandid on keegi, kes on nakatunud või objekte, nad on puudutanud – nagu riided, voodipesu, rätikud ja isegi mänguasju.

Riskitegurid

Tegurid, mis suurendavad riski impetiigo hulka

Mis võiks olla põhjustab haavandeid ?; Kas testid vaja kinnitada diagnoosi ?; Milline on parim tegutsemisviis ?; Mida ma saan teha, et vältida nakkuse levikut ?; Mis nahahoolduse rutiin te soovitate samas seisukorras paraneb?

tüsistused

Täiskasvanud ja diabeetikutele või nõrgenenud immuunsüsteem on tõenäolisem, et arendada ecthyma.

Millal haavandid hakata ?; Mida haavandid nägema, kui nad hakkasid ?; Kas olete olnud viimastel kärped, kriimustuste või putukahammustuste kahjustatud piirkonda ?; Kas haavandid valusad või kihelevad ?; Mida, kui üldse, teeb haavandid parem või halvem ?; Kas keegi teie pere juba impetiigo ?; Kas see probleem varem esinenud?

Impetiigo tavaliselt ei ole ohtlik. Ja haavandid kergemate vormide nakkuse üldiselt paraneda ilma löövet.

Pesta õrnalt kahjustatud kehaosi seebi ja voolava veega ja seejärel katta kergelt marli .; Pesta nakatunud inimese riided, voodipesu ja rätikuid iga päev ja ei jaga neid kellegi teisega oma pere .; Kandke kindaid taotlemisel antibiootikumi salvi ja peske hoolikalt käsi hiljem .; Lõika nakatunud lapse küüned lühikesed, et vältida kahju kriimustuste .; Peske käsi sageli .; Hoia oma laps kodus, kuni arst ütleb ta ei ole nakkav.

diagnoos

Harva tüsistused impetiigo hulka

Arstid tavaliselt diagnoosida impetiigo vaadates iseloomulik haavandid. Lab testid ei ole üldiselt vajalik.

Kui haavandid ei selge, isegi antibiootikumiravi, võib arst võtta proov vedeliku toodetud valus ja katsetada, et näha, milliseid antibiootikume võib töötada paremini peal. Teatud tüüpi põhjustavate bakterite impetiigo resistentseks muutunud teatud antibiootikumides.

Impetiigo tavaliselt töödeldakse antibiootikum salvi või kreemi, mis teil pöörduda otse haavandid. Mõnikord tuleb kõigepealt leotada kahjustatud piirkonda soojas vees või kasuta märga kompressi aidata eemaldada koorikud nii antibiootikumi võivad tungida läbi naha.

Kui teil on rohkem kui paar impetiigo haavandid, võib arst soovitada antibiootikumides mida saab võtta suu kaudu. Ole kindel, et lõpetada kogu kursuse ravimeid isegi kui haavandid paranevad. See aitab vältida nakkuse kordumine ja muudab antibiootikumiresistentsuse vähem tõenäoline.

ravi

Kui te helistate oma perearsti või lastearstiga lepi, küsida, kas teil on vaja midagi teha, et vältida nakatavad teisi ooteruum.

Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse.

Tee nimekiri järgmine ettevalmistamisel oma ametisse

Ettevalmistused kohtumine

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida teiste küsimuste ajal oma ametisse.

Näiteid küsimusi võib arst paluda, hõlmavad

Elustiil ja kodus õiguskaitsevahendid

Väiksemate infektsioonid, mida ei levinud teistes valdkondades, siis võiks proovida ravida haavandeid koos üle leti antibiootikum kreemi või salvi, mis sisaldab tsinkbatsitratsiiniresistentsete. Emissioon mittekleepuvusomadused sidemega üle ala aitab vältida haavandid levikut.

Ärahoidmine

Hoides nahka puhastada on parim viis hoida seda tervena. On oluline, et pesta kärped, kriimustuste, putukahammustuste ja muude haavade kohe.

Et vältida impetiigo levikut teistele

Lisateavet impetiigo

Sümptomid ja ravi

Veel impetiigo

1

 1

)