indinaviir

Therapeutic Klass: retroviirusevastase ravimi

Kasutab indinaviir

Farmakoloogilise klassi: proteaasi inhibiitor

Indinaviir ei ravida või ennetada HIV-nakkust ega AIDSi. See aitab hoida HIV paljunemist ja tundub aeglustada hävitamine immuunsüsteemi. See võib aidata viivitus probleeme, mis on seotud tavaliselt AIDS või HIV haiguse tekkimist. Indinaviir ei lase teil levib HIV teistele inimestele. Inimesed, kes saavad indinaviiriga võib jätkata teiste probleemidega seotud tavaliselt AIDS või HIV-haigus.

indinaviir on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Indinaviiri järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon indinaviiri või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju indinaviirist lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga indinaviirist eakatel. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus vanusega seotud neeru, maksa, või südamehaiguste, mis võib eeldada patsientidele ettevaatusega indinaviiri.

Enne Kasutades indinaviir

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te võtate indinaviir, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades indinaviir mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades indinaviiri ühegi järgmistest ravimitest ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades indinaviiriga tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada kasutamiseks indinaviirist. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Võtke indinaviir täpselt nii nagu arst. Ärge võtke rohkem see, ärge võtke seda sagedamini, ja ärge võtke seda kauem, kui arst on tellitud. Samuti ärge katkestage indinaviir kontrollimata kõigepealt oma arstiga.

Indaniviir kasutada koos teiste ravimitega HIV-infektsiooni raviks. Võtke kõik teised ravimid teie arst on osana oma kombineeritud ravi. Teie annus indinaviirist võib sõltuda teistest ravimitest, mida kasutate.

indinaviir tuleb võtta koos veega tühja kõhuga (1 tund enne või 2 tundi pärast sööki) või koos kerge einega. Indinaviir võib võtta ka teiste vedelike (nt lõss, mahla, kohvi või tee) või koos kerge einega (nt kuivik marmelaad, mahla, kohvi lõss ja suhkur, või maisihelbed lõss ja suhkur).

Kuigi te kasutate indinaviir, on oluline, et sa jood ekstra vedelikku nii, et teil läheb rohkem uriini. See aitab vältida võimalikke neerukivid. Järgige oma arsti juhiseid hoolikalt, kui palju vedelikku juua. Tavaliselt peate jooma vähemalt 48 untsi (1,5 liitrit ehk 6 täis klaasid) vedelikku iga päev ravi ajal.

Jätkake indinaviir täieliku töötlemise aeg, isegi kui te ennast paremini tunnete.

indinaviiri töötab paremini, kui esineb pidev summa veres. Selleks, et aidata hoida summa konstantne, ei jäta ühtki annust. Samuti on parem võtta annust ühtlaste vahedega korda, nii päeval kui öösel. Näiteks, kui teil on võtta kolm doosi päevas, siis tuleb annust vahedega umbes 8 tundi. Kui vajate abi planeerimisel parim aeg võtta oma ravimit, pidage nõu oma arstiga.

Ainult võtma ravimit, mis arst on teile spetsiaalselt teile. Ärge jagage oma ravimit koos teistega.

indinaviir kaasas patsiendi infolehte. Lugege ja järgige juhiseid sisestada hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

Kui te unustate annuse või unusta kasutada oma ravimit vähem kui 2 tundi, siis kasutage seda niipea kui võimalik. Kui teie järgmine annus on rohkem kui 2 tundi, oodake, kuni siis selleks, et ravimit ja jätke unustatud annus vahele.

Annus indinaviiri olla erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmised doosid indinaviirist. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Õige kasutamine indinaviirist

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Indinaviir kapslid on väga tundlikud niiskuse. Hoidke neid oma originaalpakendis ja jäta kuivatamine pakettaknad konteinerisse.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda, et indinaviirist tööta korralikult. Vere- ja uriinianalüüsid võib olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Ärge kasutage mingeid muid ravimeid, ilma et kontrollida kõigepealt oma arstiga. Selleks võib suurendada riski kõrvaltoimete indinaviiri või muid ravimeid.

Te ei tohiks kasutada indinaviir kui te kasutate ravimeid südame rütmihäirete (nt amiodaroon, Cordarone®), tungaltera ravimite (nt dihüdroergotamiin, ergonoviin, ergotamiin, metüülergonoviiniga, Cafergot®, DHE 45®, Ergotrate®, Methergine®, Migranal® või Wigraine®), meditsiin kolesteroolisisalduse (nt lovastatiin, rosuvastatiini, Crestor®, Mevacor® või ZOCOR®), alfusosiinravi (Uroxatral®), alprasolaami (Xanax®), astemisool (Hismanal®) atasanaviiri (Reyataz®), tsisapriid (Propulsid®), suukaudne midasolaam (Versed®), pimosiid (Orap®), rifampiini (Rifadin®, Rifamate®, Rifater®, Rimactane®), salmeterooli (Advair®, Serevent®), sildenafiili (Revatio®), naistepuna või triasolaam (Halcion®). Kasutades mõni neist koos indinaviiriga võib suurendada riski tõsiseid kõrvaltoimeid.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal indinaviir

indinaviir ei kaitse teid saada HIV / AIDS või muu sugulisel teel levivad haigused. Samuti ei lase teil andes HIV teie partner seksi ajal. Veenduge, et mõista ja praktiseerida turvaseksi, isegi siis, kui teie partner on ka HIV. Ärge jagage nõelu kellelegi.

indinaviiriga võib tõsta veresuhkru taset. Pöörduge arsti poole, kui te märkate muutusi tulemusi veres või uriinis suhkur testid.

indinaviiriga võib suurendada oma riski võttes neerukivid. Pöörduge kohe arsti poole ja lõpetage indinaviir kui teil on veri uriinis, iiveldus ja oksendamine, valu kubemes või suguelundite või teravad seljavalu lihtsalt ribide all.

Alustamisel HIV ravimid, immuunsüsteemi võib saada tugevamaks. Kui teil on infektsioon, mis on peidetud keha, nagu kopsupõletik või tuberkuloos, võite märgata uusi sümptomeid, kui keha püüab nende vastu võitlemiseks. Kui see juhtub, rääkige kohe oma arstile.

indinaviiriga võib põhjustada teil üle keha rasva. Rääkige oma arstile, kui te märkate muutusi oma keha kuju, nagu suurenenud rasva ülaselja ja kaela, või ümber rinna ja kõhu piirkonnas. Sa võid kaotada ka rasvkoe vähenemine jalgadel, kätel ja näol.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

indinaviir kõrvaltoimed

indinaviir

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

HIV-nakkus Truvada’na Atripla’ga, Stribild, Vireadile, Norvir, Complera, Prezistaga, lamivudiini

Töökeskkonna Truvada’na Atripla’ga, Vireadile, lamivudiin, Isentressis zidovudiini, abakaviiri, tenofoviiri

Tööga mitte Kokkupuude Truvada’na Atripla’ga, Vireadile, lamivudiini, zidovudiini, abakaviiri, tenofoviiri Kaletra