infektsiooni: bakteriaalne või viiruslik?

Nagu võite arvata, bakteriaalsed infektsioonid on põhjustatud bakterite ja viirusinfektsioonid põhjustavad viirused. Kõige olulisem vahet bakterid ja viirused on see, et antibiootikumides tavaliselt bakterite surmamiseks, kuid nad ei ole toimivad viiruste vastu.

Bakterid on ainuraksed mikroorganismid, kes elutsevad paljudes eri tüüpi keskkondades. Mõned sordid elada äärmuslik külm ja kuumus. Teised teevad oma kodus inimeste soolestikus, kus nad aitavad toitu seedida. Enamik baktereid ei põhjusta kahju inimestele, kuid on ka erandeid.

bakterid

Poolt põhjustatud nakkused bakterite hulka

viirused

Antibiootikumide väärkasutamine on aidanud luua tüvede bakteriaalne haigus, mis on resistentne ravile eri tüüpi antibiootikumid ravimeid.

Viirused on isegi väiksem kui bakterid ja nõuavad elavad võõrustajad – nagu inimesed, taimed ja loomad – korrutada. Vastasel juhul ei saa nad jääda. Kui viirus siseneb kehasse, siis tungib osa oma rakkude ja võtab üle raku masinad, suunates seda toota viirus.

Viiruste põhjustatud haiguste hulka

Mõningatel juhtudel võib olla raske kindlaks teha, kas bakter või viirus põhjustab teie sümptomid. Paljud tervisehäired – nagu kopsupõletik, meningiit ja kõhulahtisust – võib olla põhjustatud kas tüüpi mikroob.

koos

külastada oma arsti