infliksimabi (intravenoosselt) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda, et see ravim ei tööta korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Infliksimaab võib põhjustada Infusioonireaktsiooni ajal, kui saate seda või kohe pärast infusiooni lõppu. Pöörduge arsti või õega kohe, kui teil on valu rinnus, palavik, külmavärinad, sügelus, nõgestõbi, lööve, pearinglus, minestus, peapööritus, peavalu, liigesvalu, neelamisraskused, hingamisraskused, hingamisraskused või näo, keele ja kõri.

Sinu keha võimet võidelda nakkuse võib vähendada, kui te kasutate infliksimabi. On väga oluline, et te helistada oma arstile, esimene märk nakkust. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on palavik, külmavärinad, köha, gripilaadsed sümptomid, või ebatavaline väsimus või nõrkus.

Raske nahareaktsioonid võivad tekkida, kui te kasutate seda ravimit. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on kobrutamisega või lõdvenemine nahka, külmavärinad, köha, kõhulahtisus, palavik, sügelus, liigese- või lihasvalu, punane nahakahjustused, kurguvalu, haavandid, haavandid või valge täpid suu või ebatavaline väsimus või nõrkus.

See ravim võib suurendada oma võimalusi võttes luupusesarnase sündroom või maksahaigus nimetatakse autoimmuunhepatiiti. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on tumepruun uriin, palavik või külmavärinad, üldine ebamugavustunne, haiguse või nõrkus, liigesvalu, heledat värvi väljaheide, iiveldus ja oksendamine, lööve põskedel või relvade, et on halvem kui päike, tugev väsimus, ülemine parempoolne kõhuvalu või kollased silmad ja nahk.

Väike hulk inimesi (sh lapsed ja noored), kes on kasutanud seda ravimit on arenenud teatud liiki vähki. See on sagedamini patsientidel, kellel on kopsuhaigused (nt emfüseem, KOK) või suitsetavad, ja psoriaasipatsientidel kellel on olnud valgusravi ravi pikka aega. Valgusravi ravi on ultraviolettkiirguse või päikesevalguse kombineeritud suukaudsete ravimit, et teie nahk tundlik valguse. Mõned noori ja noorte täiskasvanute Crohni tõbi või haavandiline koliit arendanud ka haruldaste vähiliik nimetatakse hepatospleeniline T-rakuline lümfoom. Rääkige oma arstiga, kui teil on ebatavaline verejooks, verevalum või nõrkus, lümfisõlmede suurenemine kaelal, kaenlaaluste või kubeme piirkonnas, seletamatu kaalulangus, või punane, ketendavad laigud või tõstatatud muhke mäda nahal.

Selle ravimi kasutamine võib suurendada riski saada nahavähk (nt melanoomi Merkel kartsinoom). Kui teil on mingeid muutusi või kasvajate nahale, rääkige sellest kohe oma arstile.

Kuigi sa ravitakse infliximabi ei ole mingit immuniseerimise (vaktsiinid) ilma arsti nõusolekuta. Elusvaktsiinide ei tohi anda Infliksimabiga. Teie lapse vaktsineerimist peab olema praeguse enne infliksimabi. Räägi oma lapse arsti kui teil on mingeid küsimusi selle.

Naised: Kui teil on laps, saades samal ajal infliximabi veenduge lapse arst teaks, et sa olid selle ravimi kasutamist. Sa pead ootama paar kuud enne kui nad annavad teatud vaktsiinid lapsele. Räägi lapse arstiga, kui teil on küsimusi.

Sa pead olema nahatestid tuberkuloosi Enne ravimi kasutamist. Rääkige oma arstile, kui teil või kellelgi teie kodus on kunagi olnud positiivne reaktsioon tuberkuloosi naha test.

On oluline, et teie südame hoolikalt jälgida, kui teile infliksimabi. Helistage oma arstile kohe, kui teil on hingamisraskused, turse pahkluude ja jalgade või äkki kaalutõusu.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab abatatseptile (Orencia®), anakinra (Kineret®) totsilisumaab (Actemra®) või teisi ravimeid, mida nimetatakse biologics mida kasutatakse samadel tingimustel kui infliksimabi. Kasutades neid ravimeid koos Infliksimabiga võib suurendada oma võimalusi tõsiseid kõrvaltoimeid.