insuliini degludec (subkutaanselt) ettevaatusabinõud

Ei jaga insuliini pliiatsid teistega mingil juhul. See ei ole ohutu ühe sulu mida kasutatakse rohkem kui üks inimene. Nõelte või pliiatsid võib põhjustada edastamise hepatiidi viirused, HIV või muude vere kaudu levivate haiguste korral.

Teie arst soovib, et kontrollida oma edusamme regulaarsed külastused, eriti esimestel nädalatel te võtate seda ravimit. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

See on väga oluline jälgida hoolikalt mingeid juhiseid oma tervishoiu meeskond umbes

Hädaolukorras-Tegemist võib olla aeg, mil sa pead hädaabi jaoks probleem tingitud Teie diabeeti. Sa pead olema valmis neid hädaolukorras. See on hea mõte

Liiga palju insuliini degludec võib põhjustada hüpoglükeemiat (madal veresuhkru tase). Madal veresuhkur võib ka juhtuda, kui te kasutate insuliini degludec teise diabeediravim, hilinemise või jäta eine või suupiste, kasutada rohkem kui tavaliselt, alkoholi tarvitamine. Sümptomid madala veresuhkru tuleb ravida, enne kui nad viia teadvuse kaotuseni (kulgeb läbi). Erinevad inimesed võivad tunda erinevaid sümptomeid madala veresuhkru. On oluline, et te õppida, millised sümptomid madala veresuhkru siis tavaliselt on nii, et saate seda ravida kiiresti.

Sümptomid madala veresuhkru hulka ärevus, käitumist muuta sarnane purjus, nägemishäired, külm higi, segadus, mõtlemis-, pearinglus või peapööritus, unisus, suurenenud isu, kiire pulss, peavalu, ärrituvus või käitumishäired, närvilisus, õudusunenäod, rahutu uni, värisemine, ebaselge kõne, ja surin kätes, jalgades, huulte või keele.

Kui sümptomid madala veresuhkru esine, siis sööge glükoosi tablette või geeli, maisisiirup, mett või suhkrut kuubikuteks või juua mahla, mitte dieet karastusjookide või suhkrut lahustada vees, et leevendada sümptomeid. Samuti kontrollige oma vere madala veresuhkru taset. Saada arsti juurde või haiglasse kohe, kui sümptomid ei parane. Keegi peaks kutsuma erakorralist arstiabi kohe, kui rasked sümptomid nagu krambid (hood) või teadvusetus tekkida. Kas glükagooni komplekt saadaval koos süstla ja nõela, ja teame, kuidas seda kasutada. Teie leibkonnast ka peaksid teadma, kuidas seda kasutada.

Hüperglükeemia (kõrge veresuhkur) võib tekkida, kui te ei võta piisavalt või jäta annuses oma diabeediravim või insuliini, siis söövad või ei järgi oma söömisharjumused, on palavik või infektsioon, või ei kasuta nii palju kui tavaliselt.

Sümptomid kõrge veresuhkru hulka nägemishäired, unisus, suukuivus, punetav kuiv nahk, puu-like hinge lõhn, sagenenud urineerimine, ketoonid uriinis, isutus, kõhuvalu, iiveldus ja oksendamine, väsimus, rahutu hingamine (kiire ja sügav), teadvusekadu, ja ebatavaline janu.

Kui sümptomid kõrge veresuhkru esine, kontrollida oma veresuhkru taset ja siis helistada oma arsti juhiseid.

See ravim võib põhjustada madal veresuhkru tase. Ärge juhtige autot ega midagi muud, mis võib olla ohtlik kui te ei tea, kuidas see ravim teile mõjub.

See ravim võib põhjustada tõsiseid allergilisi reaktsioone, sh anafülaksia, mis võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Rääkige oma arstile, kui teil on lööve, sügelus, õhupuudus, näo, keele ja kõri, hingamisraskus või valu rinnus pärast raviks.

See ravim võib põhjustada madal kaaliumi sisaldus veres. Ärge kasutage ravimeid, toidulisandeid või soolaasendajates mis sisaldavad kaaliumi, kui sa ei ole seda arutanud oma arstiga.

Selle ravimi kasutamine koos teiste suhkurtõve ravim (nt pioglitasoon, rosiglitasooni, Actos®, Actoplus Met®, Avandia®) võib põhjustada tõsiseid probleeme südamega või ödeem (turse). Pöörduge arsti poole, kui teil on kiiresti kaalus juurde, millel on õhupuudus, valu rinnus või kõhus, väsimus või nõrkus, hingamisraskused, ebakorrapärane südametegevus või liigse käte, randmete, pahkluude või jalgade.