insuliini (parenteraalselt) kirjeldus ja kaubamärgid

Insuliin on üks paljudest hormoonid, mis aitab organismil omakorda meie toit energiaks. Ka insuliini aitab meil salvestavad energiat, et saame kasutada hiljem. Pärast sööme, insuliini toimel (glükoos) minna verest meie keha rakud teha rasva, suhkru ja valku. Kui meil on vaja rohkem energiat toidukordade vahel, insuliin aitab meil kasutada rasva, suhkru ja valgu, mis meil on salvestatud. See toimub kas me teeme oma insuliini kõhunäärme alatalitlus või võtta see süstimise teel.

Suhkurtõbi (diabeet) on seisund, mille puhul organism ei tooda piisavalt insuliini, et rahuldada oma vajadusi või ei saa korralikult kasutada insuliini see teeb. Ilma insuliini, glükoosi ei saa sattuda organismi rakke. Ilma glükoos, rakud ei tööta korralikult.

Allergia

Korralikult tööle, summa kasutatava insuliini peab olema tasakaalus tüüp ja kogus toitu süüa ja summa kasutamise sina. Kui te muudate oma dieeti, treeningu, või mõlemad muutmata insuliini annuse veresuhkru tase võib langeda liiga madalale või tõusevad liiga kõrge. Retseptile ei ole vaja osta kõige insuliini. Kuid arst peab kõigepealt kindlaks teie insuliinivajadust ja annab teile erilisi juhiseid kontrolli oma diabeet

Insuliini saab veise- või sealiha pankreasest. Teist tüüpi insuliini, mida võib kasutada nimetatakse inimese insuliini. See on nagu insuliin inimeste poolt, kuid see on valmistatud meetoditega nimetatakse poolsünteetilised või rekombinantse DNA. Igasugust tuleb insuliini süstida, sest kui suu kaudu, insuliini hävib maos.

Insuliin on saadaval ainult arsti retsepti.

Kui ravim on heaks kiidetud turustamise konkreetseks kasutuseks kogemused võivad näidata, et see on kasulik ka teisi terviseprobleeme. Kuigi see kasutamine ei kuulu toote märgistamist, regulaarne insuliini kasutatakse teatud patsientidel järgmised haigusseisundid

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimitele selles grupis või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiad, nagu toidule värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

pediaatriline

Lapsed on eriti tundlikud insuliini mõju enne puberteeti (aeg, mil seksuaalse muutusi). Seetõttu madal veresuhkru tase võib olla eriti tõenäoline.

vanurite

Kasuta teismelistel on sarnane kasutada vanemates vanuserühmades. Insuliini vajadus võib olla suurem puberteedieas ja alumine pärast puberteeti.

rasedus

Kasuta vanematel inimestel on sarnased kasutada teistes vanuserühmades. Kuid mõnikord esimesed märgid madal või kõrge veresuhkru puuduvad või ei ole lihtsalt eakamatel patsientidel. See võib suurendada riski madala veresuhkru ravi ajal. Ka mõned vanemad inimesed võivad olla nägemishäired või teisi terviseprobleeme, mis raskendavad neil mõõta ja süstitakse ravimit. Eriväljaõppe ja seadmed võib olla vajalik.

Rinnaga

Ravimite koostoimed

Muud koostoimed

Insuliini kogus, mida vaja muutusi raseduse ajal ja pärast. See on eriti oluline oma tervise ja oma lapse tervise, et teie veresuhkru hoolikalt kontrollitud. Sule kontrolli oma veresuhkru võib vähendada võimalust oma last saada liiga palju kaalu, millel sünnidefekte või millel kõrge või madal veresuhkur. Kindlasti rääkige oma arstile, kui te plaanite rasestuda või kui te arvate, et olete rase.

Teisi terviseprobleeme

Insuliin ei läbi rinnapiima ja see ei mõjuta imikule. Kuid enamik naisi on vaja vähem insuliini rinnaga toitmise ajal kui neil on vaja enne. Sa pead oma veresuhkru sageli mitu kuud, juhul insuliini annus vajab muutmist.

Doseerimine

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te võtate mõnda nendest ravimitest, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

ladustamine

Kasutades selle klassi ravimid ühegi järgmistest ravimitest ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades selle klassi ravimid koos mis tahes järgmine ole tavaliselt soovitatav, kuid võivad olla vältimatud teatud juhtudel. Kui kasutatakse koos, võib arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate ravimit, või teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võib mõjutada ravimite kasutamist selles klassis. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Veenduge, et olete tüüpi (veise- ja sealiha, sealiha, või inimese) ja tugevusega insuliini, et teie arst määras teile. Võib juhtuda, et hoida insuliini etiketti teiega on kasulik ostes insuliini tarneid.

Kontsentratsioon (tugevus) insuliini mõõdetakse USP Insuliin Units ja USP Insulin Human Units ja tavaliselt väljendatakse nagu U-100 insuliini. Insuliiniannustes mõõdetakse ja süstitud spetsiaalselt märgistusega insuliini süstlaid. Sobivad süstal on valitud põhineb insuliini annust, et mõõta annus kerge lugeda. See aitab teil Annuse täpseks mõõtmiseks. Need süstlad tulevad kolmes suuruses: 3/10 kuupsentimeetrit (cc), laiusega kuni 30 USP ühikut insuliini, ½ cc, laiusega kuni 50 USP ühikut insuliini ja 1 cc mõõtmiseks kuni 100 USP ühikut insuliini.

Oluline on järgida arsti ettekirjutuseta umbes hoolikas valik ja pöörlemine süsti saite oma keha.

On mitmeid olulisi samme, mis aitavad teil edukalt valmistada oma insuliini süsti. Selleks et kasutada insuliini süstlasse õigesti, peate järgima neid samme

Kuidas valmistada oma insuliini annust, kui kasutad ühte tüüpi insuliini

Kuidas valmistada oma insuliini annuse kui te kasutate kahte tüüpi insuliini

Kuidas süstida insuliini annust

Kuidas kasutada spetsiaalseid süstimisseadeldisi

Patsientidel, kasutades automaatset pihusti (koos ühekordse süstlaga)

Patsientidel, kasutades pideva nahaaluse infusiooni insuliini pump

Patsientidel, kasutades ühekordselt kasutatavaid süstlaid

Patsientidel, kasutades insuliinisüstevahend seade (kassett ja ühekordsed nõelad)

Patsientidel, kasutades nondisposable süstlad (klaassüstla metallnõela)

Patsientidel, kasutades pritsi pihusti (seade ilma nõelata)

Seadused mõned riigid nõuavad, et kasutatud insuliini süstlaid ja nõelu hävitada. Olge sulgege painutada või murda nõela, kuna nende meetmete suurendada võimalusi nõelaga torget. See on kõige parem panna kasutatud süstlaid ja nõelu ühekordselt pakend, mis on löögisitke (nagu tühja plastikust vedel pesupulber valgendi pudel) või kasutada nõela lõikamine seade. Võimalus süstla korduvkasutamist keegi teine ​​on väiksem, kui kolb on välja võetud barrel ja katki pooleks, kui sa visata süstlaga.

Kasutage seda ravimit ainult suunata. Ärge kasutage rohkem või vähem insuliini kui arsti poolt soovitatud. Selleks võib suurendada riski tõsiseid kõrvaltoimeid.

Arst määrab teile umbes dieedi, füüsilise koormuse, kuidas oma veresuhkru taset, ja kuidas teie annust, kui oled haige.

Annus selle klassi ravimid on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annuste neid ravimeid. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Hoida külmkapis. Mitte külmutada.

Avamata pudelid tuleks insuliini külmas kuni vaja ja võib kasutada kuni trükitud aegumiskuupäev sildil. Insuliin ei tohiks kunagi külmunud. Eemalda insuliini külmkapist ja võimaldab tal saavutada toatemperatuur enne süstimist.

Insuliini pudeli kasutamine võib hoida toatemperatuuril kuni 1 kuu. Insuliin hoitud toatemperatuuril kauem kui kuus tuleb ära visata.

Säilitamine eeltäidetud süstlad külmkapis koos Nõel üles vähendab probleeme, mis võivad tekkida, nagu kristallid moodustavad Nõela ja blokeerides selle üles.

Ärge jätke insuliini väga kuumades või päikesevalguse eest. Erakordne kuumus põhjustab insuliini muutunud vähem efektiivne palju kiiremini.

Ei jaga insuliini pliiatsid või padruneid teistega mingil juhul. See ei ole ohutu ühe sulu mida kasutatakse rohkem kui üks inimene. Nõelte või pliiatsid võib põhjustada edastamise hepatiidi viirused, HIV või muude vere kaudu levivate haiguste korral.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma edusamme regulaarsed külastused, eriti esimestel nädalatel insuliinravi.

See on väga oluline jälgida hoolikalt mingeid juhiseid oma tervishoiu meeskond umbes

Hädaolukorras-Tegemist võib olla aeg, mil sa pead hädaabi jaoks probleem tingitud Teie diabeeti. Sa pead olema valmis neid hädaolukorras. See on hea mõte

Liiga palju insuliini võib põhjustada madal veresuhkru tase (nimetatakse ka hüpoglükeemia või insuliini reaktsioon). Sümptomid madala veresuhkru tuleb ravida, enne kui nad viia teadvuse kaotuseni (kulgeb läbi). Erinevad inimesed võivad tunda erinevaid sümptomeid madala veresuhkru. On oluline, et te õppida, mida sümptomid madala veresuhkru siis tavaliselt on nii, et saate seda ravida kiiresti.

Kõrge veresuhkur (hüperglükeemia) on teine ​​probleem, mis on seotud kontrollimatu diabeet. Kui teil on mingeid sümptomeid kõrge veresuhkru tase, võtke tervishoiu meeskond kohe. Kui kõrge veresuhkur ei ravita, raske hüperglükeemia tekkida võib juhtiv ketoatsidoosile (diabeetiline kooma) ja surm.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Pöörduge arsti poole niipea kui võimalik, kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest tekib

Mitte kõik eespool loetletud kõrvaltoimed on esinenud iga nendest ravimitest, kuid nad on teatatud vähemalt üks neist. Kõik insuliinide on sarnased, nii et kõik eespool nimetatud kõrvaltoimed võivad tekkida mõnda nendest ravimitest.

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.