iopromide (süst liinil) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida edu teile või teie lapsele tihedalt ajal, kui saate seda ravimit. See võimaldab oma arstiga, et näha, kas ravim on töökorras ja otsustada, kas te peate jätkama seda saada.

See ravim võib põhjustada tõsiseid tüüpi allergiline reaktsioon nimetatakse anafülaksia. Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Öelge oma arstile või õele kohe, kui teie või teie laps on nahalööve, sügelus, õhupuudus, higistamine, näo, keele ja kõri, või pigistustunne rinnus pärast saad süsti.

Veenduge, et teie arst teaks, kui teil või teie lapsel on tekkinud allergiline reaktsioon mõne värvi või meditsiini antud katse ajal või menetlust.

Raske neeruhaigus võib tekkida pärast seda ravimit. See on tõenäolisem, kui te saate liiga palju seda ravimit. Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel on järgmised sümptomid pärast ravimi: agitatsioon, segasus, vähenenud uriinieritus, peapööritus, peavalu, lihastõmblused, kiire kaalutõus või näo, pahkluude või käed.

Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel on kerged, põletav valu, sooja või külma, koorimine, naha punetus või turse süstekohal.

Selle ravimi kasutamise ajal, siis võib kiirgust. Rääkige oma arstiga, kui teil on mure selles.

Veenduge iga arst või hambaarst, kes teid ravib teab, et te kasutate seda ravimit. See ravim võib mõjutada tulemusi teatud meditsiiniliste testide.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.