isavuconazonium (suukaudne) ettevaatusabinõud

On oluline, et teie arst kontrollida oma edusamme pärast ravi. See on tagada, et nakkus on lahendatud täielikult ning võimaldada oma arsti, et kontrollida soovimatute mõjude. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Kui sümptomid ei kao, või kui nad muutuvad halvemaks, pidage nõu oma arstiga. Teil võib tekkida vajadus seda ravimit võtta mitu nädalat või kuud enne oma nakkuse läheb paremaks.

Ärge kasutage seda ravimit koos karbamasepiin (Tegretol®), ketokonasool (Nizoral®), fenobarbitaal (Luminal®), Rifampiini (Rifadin®, Rimactane®), ritonaviir (Norvir®), või naistepuna. Kasutades neid ravimeid koos võivad põhjustada soovimatuid tagajärgi.

Veenduge, et teie arst teaks, kui te olete rase või plaanite rasestuda enne kui hakkate seda ravimit. Kui te arvate, et olete rasestunud kasutades ravimit, rääkige sellest kohe oma arstile.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on valu või hellus on ülakõhus, hele väljaheide, tume uriin, isutus, iiveldus, oksendamine või kollased silmad või nahk. Need võivad olla sümptomid tõsiseid probleeme maksaga.

See ravim võib põhjustada tõsiseid allergilisi reaktsioone, sh anafülaksia. Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Rääkige oma arstile, kui teil on lööve, sügelus, hingamisraskused, neelamisraskused, või turse käed, nägu, või suhu, kui te kasutate seda ravimit.

Raske nahareaktsioonid võivad tekkida ravimi. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on kobrutamisega või lõtv nahk, punased nahakahjustused, raske akne või nahalööve, haavandid või haavandid nahal või palavik või külmavärinad, kui te kasutate seda ravimit.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.