isoleeritud süstoolse hüpertensiooni: tervishoiu mure?

Jah. Kui teil on diastoolne arv – alumine arv vererõhu mõõtmine – vähem kui 90 millimeetrit elavhõbedasammast (mm Hg) ja süstoolse number – üleval mitmeid vererõhu mõõtmine – üle 140 mm Hg, teil on ühine tüüpi kõrge vererõhk nimetatakse isoleeritud süstoolse hüpertensiooni.

Isoleeritud süstoolne hüpertensioon võib olla põhjustatud haigused nagu arteri jäikus, südameklapi probleeme või kilpnäärme (hüpertüreoosist).

Juba aastaid on arstid keskendunud peamiselt diastoolset vererõhku. Mõte oli, et keha saaks talu ajalt tõuseb süstoolne vererõhk, kuid püsivalt kõrge diastoolse rõhu võib põhjustada terviseprobleeme. Kuid arstid teavad nüüd, et kõrge süstoolne rõhk on sama tähtis kui suure diastoolne rõhk – ja veelgi olulisem inimeste vanemad kui 50-aastased.

Soovitatav eesmärk süstoolne rõhk noorematele on alla 140 mm Hg. Inimestele, kes on 60 või vanemad, on soovitatav ravi eesmärgiks on väiksem kui 150 mm Hg.

Inimestel isoleeritud süstoolse hüpertensiooni ravi võib vähendada diastoolne rõhk liiga palju, mistõttu on oht infarkti või insulti. Nii et kui teil on isoleeritud süstoolse hüpertensiooni, võib arst soovitada, et teie diastoolne rõhk ei tohi vähendada alla 70 mm Hg püüab saavutada oma eesmärki süstoolne rõhk.

Isoleeritud süstoolne hüpertensioon võib kaasa tuua tõsiseid terviseprobleeme, näiteks

koos

külastada oma arsti