juveniilne artriit

juveniilset artriiti

Käesolev väljaanne sisaldab üldist informatsiooni alaealiste artriit (JA). See kirjeldab, mis juveniilset artriiti ja kuidas see võib tekkida. Samuti selgitatakse, kuidas alaealiste artriit on diagnoosida ja ravida. Lõpus on võtmesõnu, mis aitavad teil mõista mõisteid kasutatakse käesolevas väljaandes. Kui teil on lisaküsimusi pärast lugemist see avaldamist, võite arutage neid oma arstiga.

“Artriit” tähendab liigesepõletik. See termin viitab haiguste rühma, mis põhjustavad valu, paistetus, jäikus ja kaotus resolutsiooni liigestes. Artriit kasutatakse ka üldisemalt kirjeldada üle 100 reumaatilised haigused, mis võivad mõjutada liigestele, vaid võib põhjustada ka valu, paistetus ja jäikus teistes tugistruktuuridesse keha nagu lihased, kõõluste, sidemete ja luude. Mõned reumaatilised haigused võivad mõjutada teiste kehaosade, sealhulgas erinevate siseorganeid. Juveniilne artriit (JA) on termin sageli kasutatud kirjeldamaks artriit lastel. Lapsed saavad areneda peaaegu igat liiki artriiti, mis mõjutavad täiskasvanud, kuid kõige levinum, mis mõjutab laste juveniilne idiopaatiline artriit.

Mõlemad juveniilne idiopaatiline artriit (JIA) ja juveniilse reumatoidartriidi (JRA) on klassifitseerimise süsteemid kroonilise artriidiga lastele. Alaealiste reumatoidartriit klassifikatsiooni süsteem töötati aastakümneid tagasi oli kolm eri alatüüpide: polüartikulaarsete, pauciarticular ja süsteemse algusega. Veel hiljuti, lastel Reumatoloogia kogu maailma arenenud juveniilse artriidi klassifitseerimise süsteemi, mis hõlmab mitut tüüpi krooniline artriit, mis mõjutavad lapsi. See liigitus süsteem pakub ka täpsema eraldamist kolme juveniilse reumatoidartriidi alatüüpide.

-levimus Alaealiste artriit erineda, kuid vastavalt 2008. aasta aruande National Artriit Andmed Workgroup, umbes 294000 lastele vanuses 0-17 mõjutab artriit või muud reumaatiliste haiguste. 1

Juveniilne idiopaatiline artriit on praegu kõige laialdasemalt aktsepteeritud termin, mis kirjeldab erinevat tüüpi krooniline artriit lastel.

Üldiselt sümptomid juveniilse artriidi hulka liigesevalu, turse, valulikkus, soojust ja jäikus, mis kestavad kauem kui 6 nädala pikkune katkematu. See on jagatud seitse erinevat alatüüpide, igaüks iseloomulikud sümptomid

Enamik vorme juveniilne artriit on autoimmuunhaigused, mis tähendab, et organismi immuunsüsteemi-mis tavaliselt aitab tõrjuma bakterid või viirused-ekslikult rünnakute mõnel tema terveid rakke ja kudesid. Tulemuseks on põletik, mida iseloomustab punetus, kuumus, valu ja paistetust. Põletik võib põhjustada liigeskahjustuste. Arstid ei tea, miks immuunsüsteem ründab tervete kudede ja lastel, kellel tekib alaealiste artriit. Teadlased kahtlustavad, et see on kaheastmeline protsess. Esiteks, midagi lapse geneetilise meik annab tema kalduvus arendada alaealiste artriit; seejärel keskkonnategur, nagu viirus, vallandab haiguse arenemisel.

Mitte kõigil juhtudel alaealiste artriit on autoimmuunse siiski. Hiljutised uuringud on näidanud, et mõned inimesed, nagu paljud süsteemne artriit, on, mida on täpsemalt nimetatakse autopõletikulise seisukorras. Ehkki neid tunduda mõnevõrra sarnane haigus protsesside taga autoimmuunhaiguste ja autopõletikulise kahjustused on erinevad.

Kui immuunsüsteem töötab korralikult, okupatsioonivõimudele nagu bakterid ja viirused provotseerida keha tootma valke nimetatakse antikehi. Antikehad lisada need sissetungijad, nii et neid saab tunnustatud ja hävitatakse. In autoimmuunse reaktsiooni antikehad omistavad keha enda tervete kudede ja kogemata signalisatsiooni keha ründama. Sest nad on suunatud enese neid valke nimetatakse autoantikehad.

Nagu autoimmuunhaiguste, autopõletikulise tingimused põhjustada ka põletik. Ja nagu autoimmuunhaiguste tegelevad ka nemad üliaktiivne immuunsüsteem. Kuid autoinflammation ei ole põhjustatud autoantikehade. Selle asemel, autoinflammation hõlmab rohkem primitiivne osa immuunsüsteemi et tervetel inimestel põhjustab valgete vereliblede hävitada kahjulikke aineid. Kui see süsteem läheb viltu, siis põhjustab põletikku teadmata põhjusel. Lisaks põletik, autopõletikulise haigusi põhjustavad sageli palavik ja lööve.

Kõige tavalisem sümptom kõigi alaealiste artriit on püsiv liigeste turse, valu ja jäikus, mis on tavaliselt halvem hommikul või pärast uinakut. Valu võib piirata liikumist mõjutada ühist, kuigi paljud lapsed, eriti nooremad, ei kurda valu. Juveniilset artriiti sagedamini mõjutab põlved ja liigeste käte ja jalgade. Üks esimesi märke alaealiste artriit võib lonkamine hommikul tõttu kahjustatud põlve. Lisaks liigesesümptomid, laste süsteemne juveniilne artriit on kõrge palavik ja nahalööve. Lööve ja palavik võivad ilmuda ja kaduda väga kiiresti. Süsteemsete artriit ka võib põhjustada lümfisõlmede mugavalt kaela ja muud kehaosad paisuda. Mõnel juhul (vähem kui pool), siseorganite sealhulgas südame ja (väga harva) kopse, võib olla kaasatud.

Eye põletik on potentsiaalselt tõsiseid komplikatsioone et sagedamini esineb lastel oligoarthritis kuid võib vaadelda ka teist tüüpi juveniilne artriit. Kõik lapsed alaealiste artriit vaja regulaarselt silma eksamid, sh spetsiaalse eksami nimetatakse pilulambile eksami. Silma haigused nagu vikerkesta või uveiidile võib esineda alguses artriit, kuid sageli välja mõne aja jooksul pärast lapse esimesel arendab alaealiste artriit. Väga sageli, juveniilne artriit seotud silmapõletik ei põhjusta sümptomeid ja on leitud ainult sooritades silma eksamid.

Tavaliselt on perioode, mil sümptomid alaealiste artriit on parem või kaovad (imporditollimaksuvähendusi) ja ajad, kui sümptomid “põletatud” või süveneda. Alaealiste artriit on erinev iga laps; mõned võivad olla ainult üks või kaks rakette ja kunagi sümptomid uuesti, samas kui teised võivad kogeda palju rakette või isegi sümptomid, mis ei kao kunagi.

Mõned lapsed alaealiste artriit on kasvu probleeme. Sõltuvalt haiguse tõsidusest ja liigesed kaasatud, luude kasvu juures mõjutatud liigeste võib olla liiga kiiresti või liiga aeglaselt, põhjustades ühe jala või käe olla pikem kui teised, näiteks või mille tulemuseks on väike või moondunud lõug. Üldiselt kasvu ka võib aeglustunud. Arstid uurivad kasvuhormooni kasutamisega ravida seda probleemi. Alaealiste artriit võib põhjustada ka liigesed kasvavad ebaühtlaselt.

Et liigitada alaealiste artriit sümptomid peab olema alanud enne 16-aastastele Arstid tavaliselt kahtlustada alaealiste artriit, koos mitmete teiste võimalike tingimustega, kui nad näevad lapsed püsivad liigesevalu või turse, seletamatu nahalööve, palavik seotud paistetuse lümfisõlmede sõlmede või põletik siseorganeid. Diagnoos alaealiste artriit ka peetakse lastel seletamatu lonkamine või liigse kohmakus.

Ükski test saab diagnoosida alaealiste artriit. Arst diagnoosib alaealiste artriit hoolikalt uurides patsiendi ja arvestades tema haiguslugu ja katsete tulemusi, mis aitavad kinnitada alaealiste artriit või välistada muud tingimused. Konkreetsed leiud või probleeme, mis on seotud liigeste on peamised tegurid, mis lähevad tegemist alaealiste artriit diagnoosi.

Kui diagnoosimiseks alaealiste artriit, arst peab arvestama mitte ainult sümptomeid lapsel on ka aeg need sümptomid on viibinud. Liigeste turse või muid objektiivseid muutusi ühise artriit peab olema kohal pidevalt vähemalt 6 nädalat arsti diagnoosi kinnitamiseks alaealiste artriit. Kuna see faktor on väga oluline, see võib olla kasulik pidada arvestust sümptomid ja muutused liigestes, märkides, kui nad ilmusid ja kui nad on halvemad või paremad.

See on väga harva rohkem kui ühe perekonna liige, on alaealiste artriit. Aga lapsed pereliige, kes on alaealiste artriit on pisut suurem risk haigestuda ta. Uuringud näitavad, et alaealiste artriit on tõenäolisem peredes varem esinenud autoimmuunne haigus. Üks uuring näitas, et perede laste juveniilne artriit tõenäolisemalt on liige autoimmuunhaigus nagu reumatoidartriit, hulgiskleroos või kilpnäärme põletik (Hashimoto türeoidiit) kui on suguvõsas ilma juveniilne artriit. Sel põhjusel võttes autoimmuunhaiguse perekonnas võivad tõsta arsti kahtlus, et lapse liigesesümptomid on põhjustatud juveniilne artriit või mõne muu autoimmuunhaigus.

Laboratoorsed testid, tavaliselt vereanalüüsi, iseenesest ei saa arsti selge diagnoosi. Kuid need katsed saab kasutada, et aidata välista teisi tingimusi ja liigitada tüüpi juveniilne artriit, et patsient. Vereproovid võib võtta testimiseks anti-CCP antikehade reumatoidfaktori antinukleaarne antikehad ja määrata erütrotsüütide settereaktsiooni (ESR), nagu allpool kirjeldatud.

Röntgenkiired on vaja, kui arst kahtlustab kahju luu või ebatavaline luude arengut. Haiguse varases staadiumis, mõne x-kiired võivad näidata muutusi pehmete kudede. Üldiselt röntgenikiired on kasulikumad hiljem haiguse, kui luud võivad saada kahjustatud.

Sest seal on palju põhjusi liigeste valu ja turse, arst peab välistama muud tingimused enne diagnoosimiseks alaealiste artriit. Nendeks füüsilise vigastuse, bakteriaalne või viirusinfektsioon, Lyme’i tõve, põletikulise soolehaiguse, lupus, dermatomüosiit ja mõned vähivormid. Arst võib kasutada täiendavate laboratoorsete uuringute aidata välistada nende ja teiste võimalikel tingimustel.

Ravivad alaealiste artriit nõuab sageli meeskond lähenemine, mis hõlmab lapse ja tema pere ja mitmete erinevate tervishoiutöötajad. Ideaalis lapse hooldamise peaks haldama pediaatrilise reumatoloog, kes on arst, kes on spetsiaalselt koolitatud raviks reumaatilised haigused lastel. Kuid paljud lastearstid ja “täiskasvanud” Reumatoloogia ka laste raviks noorukiea artriit. Sest seal on suhteliselt vähe lastel Reumatoloogia ning nad on koondunud peamiselt suurte meditsiini keskused suurlinnades, lapsed, kes elavad väiksemates linnades ja maapiirkondades olla kasu arst oma linna koordineerida ravi läbi lastel reumatoloog. Paljud suured keskused nüüd läbi teavitustegevuse kliinikud, kus arstid ja toetades meeskonda reisi suurtes linnades väiksematesse linnadesse 1 või 2 päeva raviks kohaliku patsientidel.

Teised liikmed oma lapse tervishoiu meeskond võib sisaldada

Haigust moduleeriva ravimid (HMR-iga). Kui mittesteroidsed põletikuvastased ravimid ei sümptomite leevendamiseks alaealiste artriit, võib arst seda tüüpi ravimeid. DMARDid aeglustab juveniilne artriit, kuid kuna nad võivad kesta nädalaid või kuid sümptomite leevendamiseks nad sageli võetakse koos NSAID. Kuigi palju erinevaid DMARDid on kättesaadavad, arstid; kõige tõenäolisemalt kasutada ühe konkreetse DMARDiga, metotreksaat, laste juveniilne artriit .; Teadlased on õppinud, et metotreksaat on ohutu ja efektiivne mõne lapse alaealiste artriit, kelle sümptomid ei möödu teiste ravimitega. Sest ainult väikestes annustes metotreksaati on vaja leevendada artriidi sümptomid, potentsiaalselt ohtlikke kõrvaltoimeid harva. Kõige tõsine tüsistus on maksakahjustus, aga see on võimalik vältida regulaarset vere sõeluuringu testid ja arsti järelkontrolli. Hoolikalt jälgida kõrvaltoimete suhtes on oluline, et inimesed metotreksaati. Kui kõrvaltoimed on märgata varakult, arst võib vähendada annust ja kõrvaldada kõrvaltoimeid .; Kortikosteroidid. Lastel on väga raske alaealiste artriit, tugevamad ravimid võivad olla vajalik peatada tõsiseid sümptomeid nagu põletik sac südame ümber (perikardiit). Kortikosteroidid, nagu prednisoon võib lisada raviplaani kontrollida tõsised sümptomid. See ravim võib manustada intravenoosselt (otse veeni) või suu kaudu. Kortikosteroidid võivad häirida lapse normaalse kasvu ja võib põhjustada ka teisi kõrvaltoimeid, nagu ümar nägu, nõrgenenud luudele ja suurenenud vastuvõtlikkus nakkustele. Kui ravimit kontrollib rasked sümptomid, arst vähendada annust järk-järgult ja lõpuks peatus täielikult. Kuna see võib olla ohtlik võtmise lõpetada kortikosteroidide äkki, on oluline hoolikalt järgida arsti juhiseid, kuidas võtta või annust vähendada. Põletiku ühe või paari liigesed, süstides kortikosteroidi ühend haigesse ühine või liigestes võib sageli tuua kiiret leevendust ilma süsteemsete kõrvaltoimete suukaudset või veenisisest ravi .; Bioloogiline ained. Laste alaealiste artriit, kes on saanud vähe vabastamisega teisi ravimeid võib manustada üks uuem klass medikamentoosne ravi nimetatakse bioloogilise vastuse modifikaatoreid, või bioloogilised toimeained. Tuumorinekroosifaktor (TNF) inhibiitorid töö blokeerimise tegevuse TNF, looduslikult esinev valk organismis, mis aitab tekitada põletikke. Muu bioloogilised toimeained blokeerida teiste põletikuliste valkude, nagu interleukiin-1 või immuunrakkude nimetatakse T-rakud. Erinevad biologics kipuvad paremini tööle erinevate alatüüpide haigus.

Peamine ravi eesmärgid on säilitada kõrget füüsilist ja sotsiaalset toimetulekut ja säilitada head elukvaliteeti. Nende eesmärkide saavutamiseks, arstid soovitavad ravi, et vähendada turset, säilitada täis liikumist; haigestunud liigeseid, valu, ja vältida, tuvastada ja ravida tüsistusi. Enamik lapsi alaealiste artriit vaja kombinatsioon ravimeid ja nonmedication ravi nende eesmärkide saavutamiseks.

Pärast on mõned enamkasutatavad ravile.

Mittesteroidsed põletikuvastased ravimid (NSAID). Aspiriin, ibuprofeen, naprokseen, ja naprokseennaatrium on näited mittesteroidsete põletikuvastaste ravimitega. Nad on sageli esimest tüüpi ravimeid kasutada. Kõik mittesteroidsed põletikuvastased ravimid töötavad sarnaselt blokeerides prostaglandiinide et põletikku soodustavate ja valu. Kuid iga NSAID on erinev keemiline ja igaühel neist on veidi erinev mõju organismile.

Mõned mittesteroidsed põletikuvastased ravimid on saadaval käsimüügist, samas kui mitmed teised, sealhulgas alamklass nimetatakse COX-2 inhibiitorid, on saadaval vaid retsepti alusel.

Kõik mittesteroidsed põletikuvastased ravimid võivad olla olulised kõrvaltoimed, nii konsulteerida arstiga enne mõnda nendest ravimitest. 3 Teadmata põhjustel mõned lapsed paistavad paremini vastata ühe MSPVA kui teine. Arst peab jälgima igal lapsel võttes mittesteroidsed põletikuvastased ravimid regulaarselt kontrollida alaealiste artriit sümptomid võimalikult tõhusalt, on optimaalne annus.

Haigust moduleeriva ravimid (HMR-iga). Kui mittesteroidsed põletikuvastased ravimid ei sümptomite leevendamiseks alaealiste artriit, võib arst seda tüüpi ravimeid. DMARDid aeglustab juveniilne artriit, kuid kuna nad võivad kesta nädalaid või kuid sümptomite leevendamiseks nad sageli võetakse koos NSAID. Kuigi palju erinevaid DMARDid on kättesaadavad, arstid; kõige tõenäolisemalt kasutada ühe konkreetse DMARDiga, metotreksaat, laste juveniilne artriit.

Teadlased on õppinud, et metotreksaat on ohutu ja efektiivne mõne lapse alaealiste artriit, kelle sümptomid ei möödu teiste ravimitega. Sest ainult väikestes annustes metotreksaati on vaja leevendada artriidi sümptomid, potentsiaalselt ohtlikke kõrvaltoimeid harva. Kõige tõsine tüsistus on maksakahjustus, aga see on võimalik vältida regulaarset vere sõeluuringu testid ja arsti järelkontrolli. Hoolikalt jälgida kõrvaltoimete suhtes on oluline, et inimesed metotreksaati. Kui kõrvaltoimed on märganud varakult, arst saab annust vähendada ja kõrvaldada kõrvaltoimeid.

Kortikosteroidid. Lastel on väga raske alaealiste artriit, tugevamad ravimid võivad olla vajalik peatada tõsiseid sümptomeid nagu põletik sac südame ümber (perikardiit). Kortikosteroidid, nagu prednisoon võib lisada raviplaani kontrollida tõsised sümptomid. See ravim võib manustada intravenoosselt (otse veeni) või suu kaudu. Kortikosteroidid võivad häirida lapse normaalse kasvu ja võib põhjustada ka teisi kõrvaltoimeid, nagu ümar nägu, nõrgenenud luudele ja suurenenud vastuvõtlikkus nakkustele. Kui ravimit kontrollib rasked sümptomid, arst vähendada annust järk-järgult ja lõpuks peatus täielikult. Kuna see võib olla ohtlik võtmise lõpetada kortikosteroidide äkki, on oluline hoolikalt järgida arsti juhiseid, kuidas võtta või annust vähendada. Põletiku ühe või paari liigesed, süstides kortikosteroidi ühend haigesse ühine või liigestes võib sageli tuua kiiret leevendust ilma süsteemsete kõrvaltoimete suukaudset või veenisisest ravi.

Bioloogiline ained. Laste alaealiste artriit, kes on saanud vähe vabastamisega teisi ravimeid võib manustada üks uuem klass medikamentoosne ravi nimetatakse bioloogilise vastuse modifikaatoreid, või bioloogilised toimeained. Tuumorinekroosifaktor (TNF) inhibiitorid töö blokeerimise tegevuse TNF, looduslikult esinev valk organismis, mis aitab tekitada põletikke. Muu bioloogilised toimeained blokeerida teiste põletikuliste valkude, nagu interleukiin-1 või immuunrakkude nimetatakse T-rakud. Erinevad biologics kipuvad paremini tööle erinevate alatüüpide haigus.

Täiendavad ja alternatiivsed ravimeetodid. Paljud täiskasvanud otsima alternatiivseid viise, artriidi ravimiseks, nagu näiteks spetsiaalsed dieedid, toidulisandid, nõelravi, massaaž, või isegi magnet ehted või madrats padjad. Uuringud näitavad, et üha enam lapsi kasutavad alternatiivseid ja täiendavaid teraapiaid samuti.

Kuigi on vähe uuritud, et toetada palju alternatiivseid ravimeid, mõned inimesed näivad neist kasu. Kui lapse arst tunneb lähenemine on väärtus ja see ei ole ohtlik, võib lisada raviplaani. Siiski on oluline mitte unustada regulaarselt tervishoiu ja ravi tõsised sümptomid.

Alaealiste artriit mõjutab kogu perekonda, kes kõik peavad hakkama erilisi probleeme selle haigusega. Alaealiste artriit võib pingestada lapse osalemist ühiskondlikus ja pärast kooli tegevust ning teha koolitöid raskemaks. Pereliikmed saab teha mitmeid asju, et aidata lapsel füüsiliselt ja emotsionaalselt.

Kuigi valu mõnikord piirab füüsiline aktiivsus, kasutamise jaoks on oluline sümptomite vähendamisel juveniilset artriiti ja säilitamise funktsiooni ja erinevaid liikumise liigesehaigus. Enamik lapsi alaealiste artriit võib täiel määral füüsilist tegevust ja valitud spordi kui haigussümptomid on kontrolli all. Ajal haiguse ägenemine, aga arst võib piirata teatud tegevuste, sõltuvalt liigesed seotud. Kui põletatud on möödas, laps saab alustada korrapärase tegevuse uuesti.

Ujumine on eriti kasulik, sest ta kasutab palju liigesed ja lihased seadmata kaalu liigeseid. Arst või füsioterapeut võib soovitada harjutusi ja tegevusi.

Teadlased üritame parandada olemasolevaid ravimeid lastele ja leida uusi ravimeid, mis toimib paremini, kus on vähem kõrvaltoimeid. Püüded saanud tugeva tõuke läbipääsu Pediatric Research Equity seaduse 2003, mis nõuab ravimeid, mis võib kasutada lastel katsetada lastel. Selle teo tagajärjel üha rohkem ravimeid testitakse ohutust ja efektiivsust lastel. Seega, arstid on rohkem informatsiooni sobivate ravimite ja annuste väljakirjutamise nende lastel.

Teadlased toetavad (theernment) uurivad võimalikke põhjuseid alaealiste artriit. Teadlased kahtlustavad, et nii geneetilised kui keskkonnategurid on kaasatud haiguse arengu ja nad õpivad need tegurid üksikasjalikult. Selleks, et aidata uurida rolli geneetika, National Institute of artriit ning luu- ja lihaskonna ja Nahahaigused (NIAMS) on teadus registri peredele, kus kaks või rohkem õdesid-vendi on alaealiste artriit.

Lõpuks geeni või teraapia põhineb toimimist geenid, võib kasutada laste ravis reumaatilised haigused jälgides laste ravivastust või ennustades kes on kõige tõenäolisemalt reageeriksid konkreetse ravirežiimi.

Üks hiljutine NIAMS toetatud uuringuga suurim ühisuuring juveniilse artriidi siiani tuvastatud 14 geeni, mis on seotud juveniilne idiopaatiline artriit ning kinnitas kolm varem avastanud geeni. Uuring soovitanud ka teine ​​11 geneetiline piirkondadele võib selle haigusega seotud.

Muud alad uurimistöö toetab theernment on väga mitmekülgset ja kuuluma uuringud järgmine

Teave teadus on saadaval järgmised vahendid

1 AMS Circle; Bethesda, MD 20892-3675; Telefon: 301-495-4484; 877-22-NIAMS (877-226-4267); TTY: 301-565-2966; Faks: 301-718-6366; E-post: .theernment; niams.theernment

2 AMS Circle; Bethesda, MD 20892-3676; Telefon: 202-223-0344; 800-624-Bone (2663); TTY: 202-466-4315; Faks: 202-293-2356; E-post: theernmentBoneInfo@mail.theernment; bones.theernment

artriit

juvenilearthritis

Anti-CCP antikehade abil. Tüüp antikeha, mis võib tuvastada tervetel indiviididel aastat enne kliiniliste reumatoidartriit. Anti-CCP antikehade on ka levinud laste lapseea liigesepõletik ja võib korrelatsioonis haiguse raskusastmest.

Tuumavastaste antikeha (ANA). Tüüp vastu suunatud antikeha tuumades organismi rakkudesse. Kuna need antikehad võib leida veres laste lupus ja mõnede teiste reumaatiliste haiguste, testimist neist võivad olla kasulikud diagnoosi.

Kortikosteroidid. Võimas põletikuvastane hormoonid tehtud looduslikult keha või sünteetiliselt kasutamiseks meditsiinis. Kortikosteroidid võib võtta suu või intravenoosselt, või nad võivad olla süstitud liigestes ajutiselt mahasurumiseks põletik, mis põhjustab artriidi seotud paistetus, soojus, kaotus liikumises ja valu.

Haigust moduleeriva narkootikume. Klass ravimeid, mis võib aeglustada või potentsiaalselt peatada aktiivsust reumaatiliste haiguste, nagu reumatoidartriit, sageli summutades üliaktiivne immuunsüsteem.

Erütrotsüütide settereaktsiooni (ESR või sed määr). Test, mis mõõdab, kui kiiresti vere punaliblede langeda põhja katseklaasi hüübimata veri. Kiiresti kahanev rakud (kõrgenenud sed määr) näitavad põletik organismis.

Ägeneda. Ajavahemik käigus haiguse sümptomid muutuvad hullemaks. Enamikul lastel, juveniilne artriit iseloomustab remissiooniperioodid katkestanud rakette.

Immuunsüsteemi-vastuse modifitseerijad. Suhteliselt uus klass ravimeid kasutatakse artriidi ravi, mis põhinevad ühendid valmistatakse elusrakkude. Need ühendid toimet mõjutavaid immuunsüsteemi blokeerides kemikaale, mis kütuse põletiku ja kudede hävimist.

Juveniilset artriiti (JA). Termin sageli kasutatakse, et kirjeldada artriit lastel.

Juveniilne idiopaatiline artriit (JIA). Perspektiivis erinevat tüüpi krooniline artriit lastel. Artriit on põletik kudede vooder liigeste organismis. Juveniilse idiopaatilise artriidi võib põhjustada turse, valu, liigesehaigused, ja mõningatel juhtudel, kahju teistele kehaosi. Juveniilne idiopaatiline artriit on asendanud juveniilse reumatoidartriidiga eelistatud termin samas seisukorras.

Juveniilne reumatoidartriit (JRA). Termin, mida kasutatakse, et kirjeldada kõige levinumat artriit lastel. Seda iseloomustab liigesevalu, turse, hellus, soojust ja jäikus, mis kestab kauem kui 6 nädalat ja ei saa seletada muu põhjuse tõttu. Varem juveniilse reumatoidartriidiga oli eelistatud termin, kuid viimasel ajal on see asendunud juveniilne idiopaatiline artriit.

Mittesteroidsed põletikuvastased ravimid (NSAID). Klass ravimeid, mis toimivad valu vähendamiseks, palaviku ja põletiku blokeerides prostaglandiinide. Mõned mittesteroidsed põletikuvastased ravimid, nagu ibuprofeen ja naprokseen naatriumi, on saadaval käsimüügist, kuigi paljud on saadaval ainult arsti retsepti.

Oligoartikulaarne juveniilne idiopaatiline artriit (varem tuntud kui pauciarticular juveniilse reumatoidartriidiga). Viitab kujul juveniilne idiopaatiline artriit, mis mõjutab neli või vähem liigeseid.

Perikardiit. Põletik südamepaun, membraani, mis ümbritseb südant. PERIKARDIIT on funktsioon mõnede reumaatiliste haiguste, sealhulgas süsteemsete artriit.

Pleuriit. Põletik rinna-, membraani, mis katab kopse ja liinid sisemine rindkere seina. Pleuriit on funktsioon mõnede reumaatiliste haiguste, sealhulgas süsteemsete artriit.

Polyarticluar juveniilne idiopaatiline artriit (varem tuntud kui lapseea reumatoidartriit). Viitab kujul juveniilne idiopaatiline artriit, mis mõjutab viis või mitmes liigeses.

Vähendamine. Periood, mil sümptomid alaealiste artriit parandada või hoopis kaduda. Vahel remissioon on püsiv, kuid enamasti on katkestanud rakette haigus.

Reumaatilised haigused. Häired, mis mõjutavad liigeste ja pehmete kudede, põhjustades valu ja mõnikord põletik, kudede kahjustusi või puue.

Reumatoidfaktorile. Antikeha, mis leitakse sageli veres täiskasvanute reumatoidartriidi ja kord samal ajal lastel juveniilne artriit. Nendel lastel, testitakse antikeha võib olla kasulik diagnoosivahendina.

Süsteemne. Viitab haigus, mis võib mõjutada kogu keha, mitte ainult konkreetse elundi või liigeseid. Näiteks juveniilse idiopaatilise artriidi alatüübi süsteemne artriit (varem tuntud kui süsteemse juveniilse reumatoidartriidi) võivad mõjutada nahka, veresooni, luudele ja membraane vooder rindkeret samuti liigeseid.

Tendiniit. Põletik kõõluseid, mis on tugev sidekude, mis ühendasid lihased luud.

Vaskuliit. Põletik veresooned. Vaskuliit on iseloomulik mitmete reumaatiliste haiguste raviks.

NIAMS tänab abi järgmiste isikute koostamisel ja läbivaatamisel esialgse versiooni selle avaldamist: Susana Serrate-Sztein, MD, James Witter, MD, Ph.D., facr ja Daniel L. Kastner, MD, Ph.D., NIAMS / theernment; Laurie Ebneriä-Lyon, R. N., APN-C, Joseph M. Sanzari Lastehaigla, Hackensack University Medical Center, Hackensack, NJ; Edward H. Giannini, M.Sc., Dr.P.H., David Klaas, Dr. ning Daniel J. Lovell, Dr., M.P.H., Cincinnati Lastehaigla Medical Center, Cincinnati, OH; J. Roger Hollister, Dr., Lastehaigla, Denver, CO; ja Carol B. Lindsley, Dr., University of Kansas City Medical Center, Kansas City, KS.

Missioon National Institute of artriit ning luu- ja lihaskonna ja Nahahaigused (NIAMS), osa USA Department of Health ja Human Services’ernment (theernment), on toetada uuringuid põhjuste, ravi ja ennetamine artriit ning luu- ja lihaskonna ja nahahaigused; Koolituse põhi- ja kliinilise teadlased viia läbi selle uurimistöö; ja teabe levitamine teadusuuringute edusamme nende haiguste puhul. NIAMS Info Keskus on avalik teenus, mida sponsoreerib NIAMS mis annab tervisealast teavet ja teabeallikaid. Lisateavet saab leida NIAMS veebilehel atniams.theernment.

Käesolev väljaanne sisaldab teavet ravimiseks kasutatavad ravimid tervisliku seisundi arutatud siin. Kui käesoleva väljaande töötati, lisasime kõige up-to-date (täpne) kättesaadav. Vahetevahel uut teavet ravimi väljastamist.