Kaletra

Therapeutic Klass: retroviirusevastase ravimi

Kasutab Kaletra

Farmakoloogilise klassi: proteaasi inhibiitor

Lopinaviiril ja ritonaviiri kombinatsioon ei ravida või ennetada HIV-nakkust ega AIDSi. See aitab hoida HIV paljunemist ja tundub aeglustada hävitamine immuunsüsteemi. See võib aidata aeglustada arengut probleeme tavaliselt seotud AIDS või HIV-haigus. Lopinaviiril ja ritonaviiri kombinatsioon ei lase teil levib HIV teistele inimestele. Inimesed, kes saavad seda ravimit võib jätkata teiste probleemidega seotud tavaliselt AIDS või HIV-haigus.

See ravim on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sel meditsiini, tuleks kaaluda järgmist

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju lopinaviirile ja ritonaviiri kombinatsiooni imikud nooremad kui 14 päeva vanuselt. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud. Kaletra® ei tohiks kasutada kord päevas lastel. Kaletra® suukaudsete vedelate ei tohi manustada enneaegsetele imikutele.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga lopinaviirile ja ritonaviiri kombinatsiooni eakatele. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus vanusega seotud maksa, neeru, või südamehaiguste, mis võib eeldada patsientidele ettevaatusega lopinaviiri ja ritonaviiri kombinatsiooni.

Enne Kasutades Kaletra

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te kasutate seda ravimit, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle ravimi kasutamise kohta. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Võtke seda ravimit täpselt arsti juhiste järgi. Ärge muutke annust ega lõpetage selle ravimi kasutamist, ilma et kontrollida kõigepealt oma arstiga. Kui teie pakkumine seda ravimit on tühjenemas, pöörduge oma arsti või apteekriga enne tähtaega. Ärge laske ennast otsa seda ravimit.

See ravim toimib kõige paremini siis, kui on pidev summa veres. Selleks, et aidata hoida summa konstantne, ei jäta ühtki annust. Kui vajate abi planeerimisel parim aeg võtta oma ravimit, pidage nõu oma arstiga.

Lopinaviiril ja ritonaviiri kombinatsioon antakse alati koos teiste HIV ravimitega. Võtke kõik ravimid teie arst on osana oma kombineeritud ravi. Ärge lõpetage ravimi kasutamist enne, kui arst on määranud.

On oluline, et Kaletra ja ritonaviiri suukaudsete vedelate võtta koos toiduga. Kasutage kalibreeritud annustamissüstalt või meditsiini tassi mõõta annus vedelat ravimit.

Lopinaviiril ja ritonaviiri tablette võib võtta koos toiduga või ilma. Neelake tabletid tervelt, ärge purustage, murdke või närige.

See ravim on kaasas ravimi juhendis ja patsiendi infoleht. Lugege ja järgige neid juhiseid hoolikalt enne ravi alustamist ja iga kord, kui uuesti oma retsepti. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

Kui te kasutate didanosiini (Videx®), võtta see üks tund enne või kaks tundi pärast Kaletra® suukaudsete vedelate. Didanosiini võib võtta (ilma toiduta) samal ajal kui Kaletra® tabletid.

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate selle ravimi annuse võtmata, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Õige kasutamine Kaletra

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

See on kõige parem salvestada Kaletra® suukaudsete vedelate hoitakse suletud anumas külmkapis. Mitte külmutada. Kui teil on vaja salvestada toatemperatuuril vedel, et ravimit 2 kuu jooksul ja hoida eemale liigne kuumus.

Kaletra® tablette tuleb hoida suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte.

On väga oluline, et teie arst kontrollida edu teile või teie lapsele regulaarsed külastused veenduda seda ravimit töötab korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Ärge kasutage seda ravimit, kui teil või teie lapsel on ka kasutades alfusosiinravi (Uroxatral®), tsisapriid (Propulsid®), tungaltera ravimite (nt dihüdroergotamiin, ergonoviin, ergotamiin, metüülergonoviiniga, Cafergot®, Ergomar®, Methergine® või Migranal® ), lovastatiin (Advicor®, Altoprev®, Mevacor®), suukaudne midasolaam (Versed®), pimosiid (Orap®), rifampiini (Rifadin®), salmeterooli (Advair®, Serevent®), sildenafiil (Revatio®, simvastatiin (Simcor ®, Vytorin®, ZOCOR®) või triasolaam (Halcion®).

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. Kaasa arvatud ilma retseptita nonprescription (üle leti [OTC]) ravimid ja taimsed (nt naistepuna) või vitamiine.

See ravim ei lase teil andes HIV teie partner seksi ajal. Veenduge, et te sellest aru ja harjutada turvaseksi, isegi siis, kui teie partner on ka HIV, kasutades lateks kondoomi või mõnda muud barjäärimeetodit. See ravim ei lase teil andes HIV teistele inimestele, kui nad puutuvad kokku oma verd. Ärge uuesti kasutada või jagada nõelu kellelegi.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal Kaletra

Pankreatiit võib tekkida, kui te kasutate seda ravimit. Selle ravimi kasutamist lõpetada ja kontrollida oma arstile, kui teil või teie lapsel on ootamatu ja tugev kõhuvalu, külmavärinad, kõhukinnisus, iiveldus, oksendamine, palavik, või peapööritus.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil või teie lapsel on valu või hellus on ülakõhus; hele väljaheide; tume uriin, isutus, iiveldus, ebatavaline väsimus või nõrkus või kollased silmad või nahk. Need võivad olla sümptomid tõsiseid probleeme maksaga.

See ravim võib põhjustada veresuhkru taseme tõusu. Pöörduge arsti poole, kui teil või teie lapsel endal muutust tulemusi veres või uriinis suhkur testid.

See ravim võib põhjustada muutusi südame rütmi, nagu seisund, mida nimetatakse PR või QT-intervalli pikenemist. See võib muuta viisi, kuidas süda lööb ja põhjustada minestamist või tõsiseid kõrvaltoimeid mõnedel patsientidel. Võta kohe oma arstile, kui teil või teie lapsel on sümptomid südame rütmihäirete, nagu kiired, või ebaregulaarne südametegevus.

See ravim võib suurendada kolesterooli ja rasvade sisaldust veres. Kui see olukord tekib, võib arst teile ravimi alandada kolesterooli ja rasvu. Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel on mure.

Kui teil või teie lapsel tekib nahalööve, nõgeslööve või allergiline reaktsioon selle ravimi võtmise lõpetada ravimi ja pidage nõu oma arstiga niipea kui võimalik.

Kui te kasutate vedelat ravimit, siis tuleb piirata alkoholi juua. Kaletra® suukaudsete vedelate sisaldab 42% alkoholi. Rääkige oma arstile, kui teil või teie laps kasutate või plaanite võtta, metronidasool (Flagyl®) või disulfiraamiga (Antabuse®).

Kaletra kõrvaltoimed

Kaletra (lopinaviiri /)

Rasestumisvastaseid tablette, mis sisaldavad östrogeeni ei tööta nii hästi, kui te kasutate seda ravimit. Et hoida rasestumise, kasutada teist tüüpi rasestumisvastast koos pillid. Muud rasestumisvastaseid hulka kondoome, membraanid või rasestumisvastase vahud või želeed.

Alustamisel HIV ravimid, immuunsüsteemi võib saada tugevamaks. Kui teil on infektsioon, mis on peidetud keha, nagu kopsupõletik või tuberkuloos, teie või teie laps võib märgata uusi sümptomeid, kui keha püüab nende vastu võitlemiseks. Kui see juhtub, rääkige sellest oma arstile.

See ravim võib põhjustada teil üle keha rasva. Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel märkate muutusi oma keha kuju, nagu suurenenud rasva ülaselja ja kaela, või ümber rinna ja kõhu piirkonnas. Sa võid kaotada ka rasvkoe vähenemine jalgadel, kätel ja näol.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Tööga mitte Kokkupuude Truvada’na Atripla’ga, Vireadile, lamivudiini, zidovudiini, abakaviiri, tenofoviiri Epivir’iga, Epzicom, Sustivaga, efavirens, Reyatazile

HIV-nakkus Truvada’na Atripla’ga, Stribild, Vireadile, Norvir, Complera, Prezistaga, lamivudiin, Isentressis abakaviiri, tenofoviiri raltegraviirravi