ketamiini (süst liinil) kirjeldus ja kaubamärgid

Ketamiini süstimist kasutatakse üksi või koos teiste ravimitega toota teadvusekadu enne ja operatsiooni ajal või meditsiinilise protseduuri. See kuulub ravimite rühma, mida nimetatakse üldanesteetikumidest.

Ketamiini antakse ainult poolt või vahetu järelevalve arsti koolitatud seda kasutada. Kui teile saavad ketamiin operatsiooni ajal oma arsti või anestesioloog teile meditsiini ja jälgida oma edusamme.

See toode on saadaval järgmistes ravimvormid

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sel meditsiini, tuleks kaaluda järgmist

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju ketamiin süsti noorematele lastele 16-aastane. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

lahendus

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga ketamiin süsti eakatel. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus vanusega seotud neeru, maksa, või südamehaiguste, mis võib eeldada ettevaatlikult ja korrigeerimist doosi saavate patsientide ketamiini süstimist.

Allergia

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

pediaatriline

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te saate seda ravimit, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

vanurite

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Rinnaga

Ravimite koostoimed

Muud koostoimed

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teisi terviseprobleeme

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle ravimi kasutamise kohta. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Õde või muu koolitatud tervishoiutöötaja teile seda ravimit haiglas. Ravim manustatakse shot lihasesse või veeni.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma edusamme väga tihedalt, kui olete selle ravimi saamist, et näha, kas see töötab korralikult ja võimaldada annuse muutmine. Arst jälgib teie südame funktsiooni, vererõhku ja hingamine pärast seda ravimit.

See ravim võib põhjustada pearinglust, uimasust või segi mitu tundi. See võib põhjustada ka probleeme oma mõtlemist. Kui teil on olnud ambulatoorse kirurgia, siis on vaja kedagi juhtida teid koju.

See ravim võib põhjustada ebatavalisi mõtteid või käitumist pärast operatsiooni. Sa võid tunda segaduses või põnevil, või võite näha või kuulda asju, mida ei ole tegelikult olemas. Sa võid tunda, kui sa oled unes, kui olete ärkvel. Helistage oma arstile, kui need mõtted või käitumine on tõsised või kestavad kauem kui 24 tundi.

Oodake vähemalt 24 tunniks pärast seda ravimit enne autojuhtimist, masinate või midagi muud, mis võib olla ohtlik, kui te ei ole tähelepanelik.

Ravim suurendab alkoholi mõju ja teiste kesknärvisüsteemi pärssivate (ravimid, mis sind unisust või uimasust). Mõned näited kesknärvisüsteemi pärssivate on barbituraadid või ravimid haigushoogude või teiste anesteetikumide, sealhulgas mõned anesteetikumidele. Pöörduge arsti või hambaarsti Enne ükskõik millise eespool ajal, kui saate seda ravimit.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti või õega kohe, kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest tekib

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.