ketoprofeeni

Mittesteroidsed põletikuvastased ravimid võivad põhjustada suurenenud risk tõsiste kardiovaskulaarsete tromboosijuhtude, müokardi infarkt ja insult, mis võib lõppeda surmaga. See risk võib suureneda patsientidel, südame-veresoonkonna haigused või riskifaktorite südame-veresoonkonna haigused. Ketoprofeeni on vastunäidustatud raviks perioperatiivsete valu seadistust koronaaršunteerimise operatsioon. Mittesteroidsed põletikuvastased ravimid võivad põhjustada ka suurenenud risk tõsise seedetrakti kõrvaltoimete eriti eakatel, sealhulgas verejooksu, haavandumise ja perforatsiooni maos või sooltes, mis võib lõppeda surmaga.

Kasutab ketoprofeeni

Therapeutic Klass: Valuvaigisti

Farmakoloogilise Klass: MSPVA

Keemiline Klass: propioonhape (klass)

Lisaks ketoprofeeni saab kasutada, et ravida menstruatsioonivalude ja teisi haigusi, määrab arst.

ketoprofeeni on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sest ketoprofeeni järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ketoprofeeni või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Enne Kasutades ketoprofeeni

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju ketoprofeeni lastel ja alla 18-aastased. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatria-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga ketoprofeeni eakatele. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus vananemisega seotud probleeme neerudega, mis võib annust korrigeerida saavatel patsientidel ketoprofeeni.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te võtate ketoprofeeni, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades ketoprofeeni mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades ketoprofeeni ühegi järgmistest ravimitest ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades ketoprofeeni mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada ketoprofeeni kasutamist. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Ohutu ja efektiivne kasutamine ketoprofeeni, ärge võtke seda, ärge võtke seda sagedamini, ja ärge võtke seda kauem kui tellitud arst. Võttes liiga palju ketoprofeeni võib suurendada riski soovimatuid tagajärgi, eriti eakatel patsientidel.

Kui kasutatakse raske või jätkata artriit, ketoprofeeni tuleb regulaarselt korrastatud arst, et see sind aidata. ketoprofeeni tavaliselt hakkab tööle ühe nädala jooksul, kuid raskematel juhtudel kuni kaks nädalat või isegi kauem võib läbida enne, kui tunnete end paremini. Ka mitu nädalat võib läbida, enne kui täit mõju ketoprofeeni.

Et vähendada seedehäired, võite võtta ketoprofeeni koos toidu, piima või antatsiidide, kui arst on määranud.

Annus ketoprofeeni puhul erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmised doosid ketoprofeeni. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate annuse ketoprofeeni, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Õige kasutamine ketoprofeeni

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused. See võimaldab oma arstiga, et näha, kas ravim on töökorras ja otsustada, kas te peate jätkama seda võtta. Vere- ja uriinianalüüsid võib olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

ketoprofeeni võib tõsta riski saada südameatakk või insult. See on tõenäolisem inimestel, kellel on juba südamehaigus. Inimesed, kes kasutavad ketoprofeeni pikka aega olla ka suurem risk.

ketoprofeeni võivad põhjustada mao- või soolte. Need probleemid võivad juhtuda ilma hoiatusmärgid. See on tõenäolisem, kui teil on olnud maohaavand varem, kui te suitsu ega juua alkoholi regulaarselt, kui olete üle 60 aasta vana, kui teil on halb tervis, või kui te kasutate teisi ravimeid (steroid või verevedeldaja).

Raske nahareaktsioonid võivad tekkida ravi ajal ketoprofeeni. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on mõni järgmistest sümptomitest, võttes samal ajal ketoprofeeni: kobrutamisega, naha lõtvumine, külmavärinad, köha, kõhulahtisus, palavik, sügelus, liigese- või lihasvalu, punane nahakahjustused, kurguvalu, haavandid, haavandid, valged laigud suus või huultel või ebatavaline väsimus või nõrkus.

Võimalik hoiatussildid mõned tõsised kõrvaltoimed, mis võivad tekkida ravi ajal ketoprofeeni hulka võivad kuuluda näo-, sõrmed, jalad ja / või sääred; tugev kõhuvalu, must, tõrva meenutav väljaheide, ja / või oksendamine vere või materjali, mis tundub, kohvipaksu, ebaharilik kaalutõus; naha või silmade kollasus; vähenenud urineerimine; verejooks või verevalum ja / või nahalööve. Samuti ilmnevad tõsised südameprobleemid võivad ilmneda näiteks valu rinnus, pigistustunne rinnus, kiire või ebaregulaarne südametöö, ebatavaline punetus või soojust naha, nõrkus või ebaselge kõne. Lõpetage ketoprofeeni ja kontrollida oma arstiga, kui teil esineb mõni neist hoiatusmärgid.

ketoprofeeni võib põhjustada ka tõsiseid tüüpi allergiline reaktsioon nimetatakse anafülaksia. Kuigi see on haruldane, võib esineda sageli patsientidel, kes on allergilised aspiriini või teisi mittesteroidseid põletikuvastaseid ravimeid. Anafülaksia nõuab kohest arstiabi. Kõige tõsisem märke see reaktsioon on väga kiire või ebaregulaarne hingamine, himustama, hingeldust või minestamine. Muud märgid võivad olla naha värvuse muutused, näo, väga kiire, kuid rütmihäired või impulsi lööbesarnased tursed nahal ja tursed või silmalaugude turse või silmade ümbruses. Kui need kõrvaltoimed esinevad, saada hädaabi korraga.

Kasutades ketoprofeeni raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kui te arvate, et olete rasestunud kasutades ketoprofeeni, rääkige sellest kohe oma arstile.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal ketoprofeeni

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx / OTC Rx ja / või börsivälise

ketoprofeeni kõrvaltoimed

ketoprofeeni

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Seljavalu tramadool, naprokseen, Cymbalta, aspiriin, ibuprofeen, diklofenak

Külmutatud õla naprokseen, ibuprofeen, diklofenak, triamsinolooni, Voltaren, Aleve

Osteoartroos prednisooni, naprokseen, Cymbalta, aspiriin, ibuprofeen, meloksikaami

Podagra, Äge naprokseen, ibuprofeen, metüülprednisoloon, Aleve kolhitsiiniga, indometatsiin