ketorolaki (nina kaudu) kirjeldus ja kaubamärgid

Ketorolac ninaspreid kasutatakse valu mõõduka kuni mõõdukalt tugev valu nagu valu, mis tekib pärast operatsiooni või muu valulik protseduur. On Mittesteroidsed põletikuvastased ravimid (NSAID), mis vähendab valu ja põletikku.

Ketorolac on kõrvaltoimeid, mis võib olla väga ohtlik. Oht, et tõsine kõrvaltoime suureneb summa, mida kasutatakse ja kui kaua seda kasutatakse. Ketorolac ei tohiks kasutada rohkem kui 5 päeva järjest. Enne selle ravimi kasutamist, arutage oma arstiga kasu, et see ravim võib teha ka riske kasutamist.

See ravim on saadaval ainult arsti retsepti.

See toode on saadaval järgmistes ravimvormid

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sel meditsiini, tuleks kaaluda järgmist

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

pritsima

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju ketorolaki ninasprei lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Allergia

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga ketorolaki ninasprei eakatel. Siiski, kuna see ravim toksilisuse, siis tuleb kasutada ettevaatusega eakatel pärast vähem toksilised alternatiive on kaalutud või ei olnud efektiivne. Soovituslik annus ei tohi ületada, ja tuleb patsienti ravi ajal hoolikalt jälgida. Lisaks eakatel patsientidel on suurem tõenäosus vanusega seotud südame, neeru, maksa, mao- või sooleprobleemide, mis võib eeldada ettevaatlikult ja korrigeerimist doosi saavate patsientide ketorolaki ninasprei.

pediaatriline

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

vanurite

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te kasutate seda ravimit, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

rasedus

Rinnaga

Ravimite koostoimed

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Muud koostoimed

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teisi terviseprobleeme

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Doseerimine

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle ravimi kasutamise kohta. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Kasutage seda ravimit ainult arsti juhiste järgi, et saada teie seisundist nii palju kui võimalik. Ärge kasutage rohkem see, ärge kasutage seda sagedamini, ja ei kasuta seda kauem, kui arst on tellitud. Ärge kasutage seda rohkem kui 5 päeva järjest. Koguarv päeva hõlmab ka mis tahes annuste ketorolaki, mis võib anda haiglas või kliinikus seade. Kasutades liiga palju seda ravimit suurendab võimalust kõrvaltoimeid, eriti eakatel patsientidel.

See ravim peaks tulema koos ravimi juhendis ja patsiendi juhiseid. Lugege ja järgige juhiseid hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

Seda ravimit kasutatakse ainult nina. Mitte hingata sisse (hingata) ravimi pihustamise ajal. Ära saa midagi see oma silmad. Kui see ei satuks silma, loputage silmi veega või füsioloogilise lahusega kohe ja võtke ühendust oma arstiga.

Joo ekstra vedelikku, kui te kasutate seda ravimit. See hoiab neerusid toimib hästi ja aitab vältida probleeme neerudega.

Kasutada

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

vahelejäänud annus

Kui te unustate selle ravimi annuse võtmata, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

ladustamine

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

Hoia avamata pudelis külmkapis. Kaitsta seda valguse ja külmutamine. Pärast avamist hoidke pudelit toatemperatuuril, eemal kuumusest ja otsesest päikesevalgusest. Viska ära kõik kasutamata ravim 24 tundi pärast seda, kui avas pudeli ja kasutada oma esimest annust.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma edusamme, kui te kasutate seda ravimit. See võimaldab oma arstiga, et näha, kas ravim on töökorras ja otsustada, kas te peate jätkama seda kasutada.

Ärge kasutage mis tahes muus vormis ketorolaki (nagu süsti või tablette) või teiste mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite, kui arst ütleb, et see on okei. Mõned näited mittesteroidsed põletikuvastased ravimid aspiriin, diklofenak, ibuprofeen, naprokseen, Advil®, Aleve®, Celebrex®, Ecotrin®, Motrin® või Voltaren®. Ka ei tohiks sa kasutada seda ravimit koos pentoksüfülliini (Trental®) või probenetsiidile (Benemid®).

Ketorolac võivad põhjustada mao- või soolte. See probleem võib juhtuda ilma hoiatusmärgid. See on tõenäolisem, kui teil on olnud maohaavand varem, siis suitseta ega joo alkoholi regulaarselt, on üle 60-aastased, on halb tervis, või kasutate teisi ravimeid (nagu näiteks steroidide või lahjendab verd). Helistage oma arstile kohe, kui teil on verine või must, tõrva meenutav väljaheide, tugev kõhuvalu või kõrvetised või oksendamine vere või materjali, mis näeb välja nagu kohvipaksu.

See ravim võib põhjustada tõsiseid allergilisi reaktsioone nimetatakse anafülaksia. Kuigi see on haruldane, võib esineda sagedamini patsientidel, kes on allergilised aspiriini või ükskõik millise mittesteroidsed põletikuvastased ravimid (NSAID). Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Kõige tõsisem märke see reaktsioon on väga kiire või ebaregulaarne hingamine, himustama, hingeldust või minestamine. Muud märgid võib hõlmata muudatusi värvi näonaha, väga kiire, kuid rütmihäired või impulss, lööbesarnased tursed nahal ja tursed või silmalaugude turse või silmade ümbruses. Kui need kõrvaltoimed esinevad, saada hädaabi korraga.

Ketorolac võib suurendada riski, vere hüübimist, südameatakk või insult. See on tõenäolisem inimestel, kellel on juba südamehaigus. Helistage oma arstile kohe, kui teil on valu rinnus või kõhus, ebaregulaarne või kiire südametegevus, raske seedehäired või kõrvetised, iiveldus, higistamine, või rahutu hingamine pingutuse.

Raske nahareaktsioonid võivad tekkida ravi ajal selle ravimiga. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on kobrutamisega või lõtv nahk, punased nahakahjustused, raske akne või nahalööve, haavandid või haavandid nahal või palavik või külmavärinad, kui te kasutate seda ravimit.

Oluline on öelda oma arstile, kui te olete rase või plaanite rasestuda enne ravimi kasutamist. Selle ravimi kasutamine raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Ärge kasutage seda ravimit ajal viimase osa raseduse, kui arst on määranud.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on valu või hellus on ülakõhus, hele väljaheide, tume uriin, isutus, iiveldus, ebatavaline väsimus või nõrkus või kollased silmad või nahk. Need võivad olla sümptomid tõsiseid probleeme maksaga.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.