Kõrvetised vältimine

 arhiivi sisu pärast 2 aastat, et tagada meie lugejad on lihtne leida kõige õigeaegse sisu; Et leida uusimat informatsiooni, siis sisestage oma teema huvi meie otsinguväljale.

“Kuidas kuum eks niimoodi?” Server minu lemmik Tai restoran küsib. Minu maitse pungad sosistada: tulise. Minu kõht oigeid, Aga mina?

Ma armastan kuum, vürtsikas sööki. Aga tund aega hiljem, nagu paljud inimesed, ma ei jõua, kes soovivad ma kunagi tõstetakse mu toidulauale. Süüdlane? Kõrvetised ja happe refluks. Ametlikult tuntakse gastroösofageaalse refluksi või GERD, happe tagasivoolu tekib siis toidu ja Maohapete põgeneda up söögitorru läbi klapi ülaosas maos. See põhjustab põletustunne, mis võib mõnikord tõusta kurku, tuntud kui kõrvetised.

Et vältida sümptomite hiatal herni; Kandke laiu riideid. Midagi, mis surub mao võib raskendada hiatal song sümptomid; Kui su kõht on täis, vältida painutamine üle või pikali. See suurendab kõhu surve ja muudab kõrvetised tõenäolisem; Ärge painutage üle või pikali kaks kuni kolm tundi pärast sööki; Tõsta pea voodi kuus kuni kaheksa tolli abil puidust klotsid all bedposts; Et vältida hiatal herni; Säilitada terve …

Uuringud kõrvetised põdejatele soovitan vürtsikas toit on ühed kõige hullem õigusrikkujatele. Kas vürtsikad toidud väärivad nende maine on vastuoluline, olen avastanud. Palju erinevaid toiduained võivad vallandada heartburn.But õnneks sa ei pea ütlema ei hiina kung pao kana, mehhiko salsa või tulise Tai makaron toite. Mõned praktilised näpunäited aitavad teil välja pandud tuletõrje kõrvetised enne selle algust.

Teadlased on koostanud pika nimekirja toidud, mis tunduvad esile kõrvetisi. Nende hulka kuuluvad alkohol, tsitrusviljade ja mahlad, gaseeritud joogid, kohvi ja kofeiini, šokolaad, tomatikaste, rasvaste toitude, piparmünt, ja muidugi, vürtsikas toit.

“Aga ükski toiduaine paistab,” ütleb Anish Sheth, MD, dotsent meditsiin Yale’i ülikooli ja kaasautor Milline on sinu poo ütle teile? “Mõne inimese jaoks sama toitu võib see põhjustada probleeme pärast ühe söögikorra, kuid mitte pärast teised.”

Teoreetiliselt toidud põhjustavad kõige tõenäolisemalt happe tagasivoolu ja kõrvetiste sümptomitega on need, mis põhjustavad klapi ülaosas maos lõdvestuda. Mint, alkoholi ja kofeiini kohvi, muu hulgas toit, arvatakse olevat selle kohta.

Aga kui gastroenteroloog Lauren B. Gerson, MD, dotsent meditsiin Stanfordi ülikooli ja tema kolleegid vaadanud uuringute eesmärk on testida mõju nende ja teiste konkreetsete toiduainete kohta kõrvetised sümptomid, leidsid nad väga vähe tõendeid, et toetada ühendusi.

Isegi vürtsikas toit ei vääri oma maine on halvim süüdlased. Muidugi nad maitsevad kuum, kuid see ei tähenda, et nad põhjustavad happe tagasivoolu. Nad võivad lihtsalt ärritavad magu.