kuidas on avatud arterioosjuha ravida?

Avatud arterioosjuha (PDA) on kasutanud ravimeid, kateetripõhiseid protseduure ja operatsioone. Ravi eesmärgiks on kaotada PDA. Sulgemine aitab vältida komplikatsioone ja vastupidist toimet vere mahust.

Väike PDA sageli sulgeda ilma ravita. Täieliku perspektiivis imikud, ravi on vajalik, kui PDA on suur või põhjustab terviseprobleeme. Enneaegsetele lastele, ravi on vajalik, kui PDA põhjustab hingamisraskusi või südameprobleemid.

Räägi oma lapse arstiga ravivõimalustest ja kuidas teie pere eelistab hakkama ravi otsuseid.

Ravimid

Teie lapse arst ordineerida ravimeid, mis aitavad sulgeda oma lapse PDA.

Kateetripõhiseid kord

Indometatsiin (in-doh-move-ah-sin) on ravim, mis aitab lähedaste PDA vastsündinutel. See ravim vallandab PDA pitsitama või pingutage, mis suleb ava. Indometatsiin tavaliselt ei tööta ajalistel imikutel.

Ibuprofeen ka kasutatakse sulgeda PDA vastsündinutel. See ravim on sarnane indometatsiin.

Kateetrid on õhukesed, painduvad torud, et arstid kasutavad osana protseduuri nimetatakse südame kateteriseerimine (KATH-eh-ter-ih-ZA-Shun). Kateetripõhiseid menetlused sageli kasutatakse sulgeda PDA imikutel ja lastel, kes on piisavalt suur, et on korras.

Teie lapse arst võib viidata protseduuri “transkateetriliste seadme sulgemist.” Protseduur mõnikord kasutatakse väikeste PDA ohu vältimiseks infektsioosne endokardiit (IE). IE on nakkushaigus vooder südame kambrid ja ventiilid.

Teie laps antakse ravimi, mis aitab tal lõõgastuda või magada menetluse käigus. Arst sisestada kateetri suuri veresooni kubemes (reie). Ta siis suunata kateetri oma lapse süda.

Väike metallpoolist või muu sulustusseadmega lastakse läbi kateetri ja asetati PDA. Käesolev seade plokid verevoolu läbi laeva.

Kateetrilpõhinevad põhinevate menetluste ei nõua lapse rinnus, mis avatakse. Samuti võimaldavad lapsel kiiresti taastuma.

Need menetlused tihti tehakse ambulatoorselt. Sul on tõenäoliselt võimalik võtta oma lapse koju samal päeval seda protseduuri.

Tüsistuste kateetripõhiseid menetlused on haruldane ja lühiajaline. Nad võivad sisaldada verejooksu, infektsiooni, ja liikumisest sulustusseadmega kust see pandi.

Operatsioon õige PDA võib teha, kui

Sageli operatsiooni ei tehta enne, kui 6 kuu vanuste imikute kellel ei ole terviseprobleeme oma PDA. Arstid mõnikord teha operatsioon väike PDA, et vältida riski IE.

Sest operatsioon, laps antakse ravimit, nii et ta saab magada ja ei tunne mingit valu. Kirurg teeb väikese sisselõike (lõigatud) vahel oma lapse roided jõuda PDA. Ta sulgeb PDA kasutades õmblused või videoklippe.

Tüsistused operatsioonist on haruldased ja tavaliselt lühiajaline. Nad võivad sisaldada häälekähisemine halvatud diafragma (lihase allpool kopsudes), infektsioon, verejooks, või vee kogunemist kopsude ümber.

Pärast operatsiooni teie laps veeta paar päeva haiglas. Ta antakse ravimit, et vähendada valu ja ärevus. Enamik lapsi koju minna 2 päeva pärast operatsiooni. Enneaegsed lapsed on tavaliselt haiglasse jääma enam, sest nende teiste tervise küsimusi.

Arstid ja õed haiglas õpetab, kuidas hoolitseda oma lapse kodus. Nad teile rääkida

Kui teie laps läheb koju pärast operatsiooni, siis võib eeldada, et ta tunneb end üsna mugav. Kuid te laps võib olla mõningaid lühiajalisi valu.

Kirurgia

Teie laps peaks hakkama süüa paremini ja kaalus kiiresti. Mõne nädala jooksul, siis ta peaks täielikult taastuda ning suutma osaleda igapäevast tegevust.

Pikaajaline tüsistusi operatsiooni on haruldased. Kuid nad võivad sisaldada ahenemine aordi mittetäieliku sulgemise PDA ja taasavamise PDA.