kuidas on idiopaatiline pulmonaalne fibroos diagnoositakse?

Idiopaatiline pulmonaalne fibroos (IPF) põhjustab samasugust löövet ja sümptomid nagu mõned teised kopsuhaigused. See on raske diagnoosida.

Otsib arstiabi niipea, kui teil on sümptomid on oluline. Kui võimalik pöörduda hoolduse pulmonoloogi. See on arst, kes on spetsialiseerunud diagnoosimiseks ja raviks kopsu probleeme.

Arst diagnoosida IPF põhineb teie haiguslugu, füüsilise eksamiga, ja testi tulemusi. Katsed aitab välistada muud põhjused oma sümptomid ja näidata, kuidas halvasti kopsudesse on kahjustatud.

Medical History

Arst võib küsida

diagnostiliste testide

Ükski test ei diagnoosida IPF. Arst võib soovitada mitmed järgmised katsed.

Rindkerest x ray on valutu test, mis loob pildi struktuuride rinnus, nagu su süda ja kopsud. Seda katset võib näidata varjud, mis näitavad, armkude. Kuid paljud inimesed, kellel on IPF on normaalne kopsuröntgen ajal nad diagnoositud.

Kõrge resolutsiooniga kompuutertomograafia või HRCT skaneerida, on röntgenkiirguse mis pakub teravam ja detailsem pilte kui tavaline rindkere röntgenülesvõte.

HRCT saavad näidata armkude ja kui palju kopsukahjustusi pead. See test aitab teie arst märgata IPF varases staadiumis või välistamiseks. HRCT ka aitab teie arst otsustada, kui suure tõenäosusega sa ei allu ravile.

Arst võib soovitada hingamine test nimetatakse spiromeetriat (spi-ROM-eh-tree), et teada saada, kui palju kopsukahjustusi pead. See test mõõdab, kui palju õhku saab puhuma kopsudesse pärast võttes sügavalt hinge. Spiromeetria ka mõõdab, kui kiiresti saab hingata õhku välja.

Kui teil on palju kopsude armistumine, siis ei saa hingata normaalne kogus õhku.

Selles katses arst peab väike sensor sõrme või kõrva. Andur kasutab kerge hinnata, kui palju hapnikku on veres.

Selles katses arst võtab vereproovi arter, tavaliselt randme. Proov saadetakse laborisse, kus selle hapniku ja süsinikdioksiidi taset mõõdetakse.

See test on täpsem kui pulssoksümeetriaga. Vereproov ka saab testida, et näha, kas nakkus põhjustab teie sümptomid.

Selles katses arst süstib aine all pealmise naha ühel oma käte vahele. See aine reageerib tuberkuloosi (TB). Kui teil on positiivne, väike kõva tükk välja süstekohal 48-72 tundi pärast testi. See test on tehtud, et välistada tuberkuloos.

Koormustesti näitab, kui hästi teie kopsud liiguvad hapnik ja süsinikdioksiid ja sealt vereringesse, kui oled aktiivne. Katse jooksul sa suudad või pedaaliga trenažöör paar minutit.

EKG (elektrokardiogramm) kontrollib teie südame löögisagedus, vererõhk mansett kontrolli vererõhku ja pulssoksümeetrit näitab, kui palju hapnikku on veres.

Arst võib panna kateeter (paindlik toru) arteri ühes oma relvi vereproovid. Need proovid annab täpsema mõõt hapniku ja süsinikdioksiidi taset veres.

Arst ka võib paluda teil hingata torusse, mis mõõdab hapniku ja süsinikdioksiidi taset veres.

Sest kopsu biopsia arst võtab proove kopsukoe mitmes kohas kopsudesse. Proove uuritakse mikroskoobi all. Kops biopsia on parim viis, kuidas oma arsti diagnoosida IPF.

See protseduur aitab teie arst välistada muud tingimused, nagu sarkoidoos (SAR-koy-DO-SIS), vähi või infektsioon. Lung biopsia võib ka näidata oma arsti, kui kaugele teie haigus on arenenud.

Arstid kasutavad mitmed protseduurid saada kopsukoe proovid.

Video-toega torakoskoopia (Thor-ah-KOS-ko-pee). See on kõige levinum kasutatud protseduuri, et saada kopsu koeproovid. Arst lisab väike toru mille külge on kinnitatud valguse ja kaameraga oma rinnale läbi väikeste lihatükkide vahele roided. Toru nimetatakse endoskoobi.

Endoskoop annab videopildi kopsude ja lubab oma arsti koguda koeproove. Seda protseduuri tuleb teha haiglas. Sulle antakse ravimit, et sa magad menetluse käigus.

Bronhoskoopia (bron-KOS-ko-pee). Sest bronhoskoopias arst läheb õhuke, painduv toru läbi nina või suu, kurku ja hingamisteedesse. Kell toru on otsa on kerge ja mini-kaamera. Nad võimaldavad oma arstiga, et näha oma kõri ja hingamisteede.

Arst siis lisab tangidega läbi toru koguda koeproove. Sulle antakse ravimi, mis aitab teil lõõgastuda menetluse käigus.

Bronhoalveolaarvedelikuproov (Brong-ko-al-VE-o-lar lah-VAHZH). Ajal bronhoskoopia, võib arst süstida väike kogus soolast vett (soolalahus) läbi toru kopsudesse. See vedelik peseb kopsude ja aitab avab rakke ümbrus õhukotid. Need rakud mikroskoobi all.

Thoracotomy (Thor-ah-KOT-o-mina). Selle menetluse arst eemaldab mõned väikesed tükid kopsukoe läbi lõigatud rinnaseinale vahele roided. Torakotoomiat teha haiglas. Sulle antakse ravimit, et sa magad menetluse käigus.