kuidas on idiopaatiline pulmonaalne fibroos ravida?

Arstid võivad ravimid, hapnikravi, kopsude taastusravi (PR) ja kopsu siirdamist idiopaatilise kopsu fibroos (IPF).

Praegu pole ravimid on tõestatud aeglustab IPF.

Prednisone, asatiopriin (A-Zah-THI-o-kenitlema) ja N-atsetüültsüsteiini (a-SEH-til-SIS-tee-in) on kasutatud raviks IPF, kas üksi või kombinatsioonis. Kuid eksperdid ei leidnud piisavalt tõendeid, et toetada nende kasutamist.

Ravimid

Prednisone on põletikuvastane ravim. Sa tavaliselt see suu iga päev. Samas võib teie arst seda teile nõela abil või toru sisestatud käsivarreveeni mitu päeva. Pärast seda, siis tavaliselt võtab ta suu.

muid töötlusi

Kuna prednisooni võib põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid, võib arst välja kirjutada seda 3 kuni 6 kuud või vähem alguses. Siis, kui see toimib teie jaoks, võib arst annust vähendada aega ja hoida teid seda enam.

Asatiopriinist pärsib immuunsüsteemi. Sa tavaliselt see suu iga päev. Kuna see võib põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid, võib arst määrata see prednisooni ainult 3 kuni 6 kuud.

Kui te ei ole tõsiseid kõrvaltoimeid ja ravimid tunduda, et aidata teil võib arst hoiab sind neid enam.

N-atsetüültsüsteiini on antioksüdant, mis võib aidata ennetada kopsukahjustusi. Sa tavaliselt see suu mitu korda päevas.

Levinud kohtlemise IPF on kombinatsioon prednisooni, asatiopriin ja N-atsetüültsüsteiini. Kuid see ravi oli hiljuti leitud kahjulik poolt läbi viidud uuring theernment.

Kui teil on IPF ja seda ravimite kombinatsioon, rääkige oma arstiga. Ärge lõpetage ravimid ise.

NHLBI praegu toetab teadus- võrrelda N-atsetüültsüsteiini ravi platseeboga (suhkur pillid) patsientidel, kellel on IPF.

Teadlased, nagu need on idiopaatiline kopsufibroos võrgustik, õpivad uusi ravimeid IPF. Toel ja juhendamisel NHLBI nende uurijate jätkuvalt otsima uusi IPF ravimeetodeid.

Mõned neist on teadlased õpivad ravimeid, mis võivad vähendada põletikku ja vältida või vähendada armistumine põhjustatud IPF.

Kui oled huvitatud ühinema uurimus, rääkige oma arstiga. Lisateavet jätkuv uurimistöö, minna “Clinical Trials” käesoleva artikli jaotises.

Muud ravi, mis võib aidata inimesi, kes on IPF sisaldama järgmisi

Kui hapniku hulk veres hakkab tühjaks, siis pead hapnikravi. Hapnikravi aitab vähendada õhupuudus ja võimaldab teil olla aktiivsem.

Hapnik tavaliselt on antud läbi nina piiki või maski. Algul võib tekkida vajadus seda ainult treeningu ajal ja magada. Kuna teie haigus süveneb, võib osutuda seda kogu aeg.

Lisainformatsiooni minna Health Teemasid hapnikravi artikkel.

PR nüüd standard ravi inimestele, kellel on krooniline (pidev) kopsuhaigused. PR on lai programm, mis aitab parandada heaolu inimesed, kellel on probleeme hingamisega.

Programm hõlmab tavaliselt ravi meeskond spetsialiste eriline kliinikus. Eesmärgiks on õpetada, kuidas juhtida oma seisundit ja funktsiooni oma parima.

hapnikravi

PR ei asenda ravi. Selle asemel, seda kasutatakse koos meditsiinilises ravis ja võib sisaldada

Lisainformatsiooni minna Health Teemasid Kopsu Taastusravi artikkel.

Arst võib soovitada kopsu siirdamist, kui teie seisund on kiiresti halveneb või väga raske. Kops siirdamist saab parandada oma elukvaliteeti ja aitab teil elada kauem.

Mõned meditsiini keskused kaalub patsientidel vanuses üle 65 kopsu siirdamist, kui neil ei ole muid tõsiseid terviseprobleeme.

Suur komplikatsioonide kopsu siirdamist on tagasilükkamine ja infektsioon. ( “Tagasilükkamine” viitab keha luua valgud, mis ründavad uus orel.) Sa pead võtma ravimeid, et oma ülejäänud elu, et vähendada riski tagasilükkamist.

Kuna pakkumine doonori kopsud on piiratud, rääkige oma arstiga umbes kopsu siirdamist niipea kui võimalik.

Kopsu Taastusravi

kopsu siirdamist

Lisainformatsiooni minna Health Teemasid kopsu siirdamist artikkel.