kuidas on narkolepsia diagnoositakse?

See võib võtta kuni 10 kuni 15 aastat pärast esimeste sümptomite ilmuda narkolepsia on tunnustatud ja diagnoositud. Seda seetõttu narkolepsia üsna haruldane. Ka paljud narkolepsia sümptomid on sarnased sümptomid muud haigused, nagu infektsioonid, depressiooni ja unehäirete.

Narkolepsia mõnikord eksib õpiraskused, krampe või laiskus, eriti kooliealiste laste ja teismeliste seas. Kui narkolepsia sümptomid kerged haiguseks on veelgi raskem diagnoosida.

Arst diagnoosida narkolepsia põhineb teie märke ja sümptomeid, oma haiguslugu ja pere ajalugu, füüsilise eksamiga, ja testi tulemusi.

Märgid ja sümptomid

Rääkige oma arstile mingeid märke ja sümptomeid, narkolepsia, et teil on. See on oluline, sest arst ei küsi neid rutiinsel revisjon.

Meditsiini- ja perekonnaajalooo

Arst tahavad teada, kui esimest korda oli märke ja sümptomeid ning kas nad viitsinud une või igapäevaelust. Ta ka ei taha teada oma une harjumusi ja kuidas te tunnete ja tegutseda ka päevasel ajal.

Et aidata vastata nendele küsimustele, siis võiksite hoida une päevik paar nädalat. Hoia registreerivad iga päev, kui lihtne on kukkuda ja jääda magama, kui palju te magada saate öösel, ja kuidas valvas tunned päeva jooksul.

Proovi magada päevik, minna National Heart, Lung, and Blood Institute on “Sinu teejuht tervisliku une.”

Arst võib küsida, kas

Arst kontrollib teid näha, kas teine ​​tingimus põhjustab teie sümptomid. Näiteks, infektsioonid, kilpnäärme teatud haiguste, ravimite ja alkoholi tarvitamise ning teiste haiguslike või unehäired võivad põhjustada sarnaseid sümptomeid narkolepsia.

Kui teie arst arvab, teil on narkolepsia, ta tõenäoliselt näitavad, et näed und spetsialist. See spetsialist soovitab teil on uni uuringud, et teada saada rohkem oma seisundist.

Sleep uuringuid tavaliselt teha une keskus. Arstid kasutavad tulemusi kahest katsest diagnoosida narkolepsia. Need katsed on polysomnogram (PSG) ja mitmekordne une latentsuse test (MSLT).

Polysomnogram. Sa tavaliselt ööbida une keskus jaoks PSG. Katse andmed ajutegevus, silmade liikumine, südame löögisagedust ja vererõhku. PSG aitab välja selgitada, kas

Mitu une latentsuse test. See päevane uni Uuring mõõdab, kui unine oled. See on sageli teinud päeval pärast PSG. Katse käigus palutakse teil uinak 20 minutit iga 2 tunni kogu päeva. (Sa uinak kokku neli või viis korda.)

Tehnik kontrollib teie ajutegevust selle aja jooksul. Ta märgib, kui kiiresti magama ja kui kaua kulub teil jõuda erinevate etappide magada.

MSLT avastab, kui kiiresti magama päevasel ajal (pärast terve une). Samuti näitab see, kas minna REM-uni varsti pärast uinumist.

Hüpokretiini test. See test mõõdab taset hüpokretiini vedeliku, mis ümbritseb oma seljaaju. Enamik inimesi, kes on narkolepsia on madal hüpokretiini. Hüpokretiini on keemiline aine, mis aitab edendada ärkvelolek.

Et saada proovi seljaaju vedelik, seljaaju kraan (nimetatakse ka lumbaalpunktsiooniks) on tehtud. Selle menetluse arst sisestab nõel alaselja piirkonnas ning seejärel võtab proovi oma seljaaju vedelikku.

Dr Michael Twery direktor National Center Unehäirete Research in NHLBI jagunemise kopsuhaiguste, intervjuud dr Emmanuel Mignot direktor Stanford Center for Sleep Sciences ja Meditsiin ja Stanfordi Center narkolepsia, umbes edusammud narkolepsia teadus .

NHLBI stipendiaadi dr Mignot on krediteeritud avastamas põhjuseks narkolepsia-häire, mis põhjustab perioodide äärmiselt päevast unisust. Ei ole teada ravi, kuid NHLBI on otsustanud toetada uuringuid, et paremini mõista, ravida ja isegi ennetada või ravida narkolepsia samuti teiste südame-, kopsu-, vere- ja unehäired.

Unehäirete ja unepuuduse: Parem tervishoid teadusuuringute

Füüsiline eksam

diagnostiliste testide