kuidas rauapuudusaneemiale ravida?

Ravi rauapuudusaneemiale sõltub selle põhjus ja raskusastmest. Ravi võib sisaldada dieedi muutus ja toidulisandid, ravimid, ja operatsiooni.

Raske on rauavaegusaneemia võib nõuda vereülekannet, raud süstid või intravenoosset (IV) rauateraapia. Ravi võib vaja teha haiglas.

Eesmärkide ravivad rauapuudusaneemiale on ravida tema algpõhjus ja taastada normaalse taseme punaseid vereliblesid, hemoglobiin ja raud.

Dieet Muudatused ja täiendused

Teil võib tekkida vajadus lisarauda üles ehitada oma rauasisalduse nii kiiresti kui võimalik. Raud toidulisandid võivad parandada madala rauasisalduse mõne kuu jooksul. Toidulisandid tulevad tableti kujul või tilgad lastele.

Ravi verejooksu peatamiseks

Suures koguses rauda võib olla kahjulik, nii lisarauda vaid kui arst. Hoia lisarauda levist lastele. See takistada neid üledoosi rauda.

Raud toidulisandid võivad põhjustada kõrvaltoimeid, nagu tume väljaheide, mao ärritust ja kõrvetised. Raud võib põhjustada ka kõhukinnisust, nii võib arst soovitada, et te kasutate väljaheites pehmendaja.

Arst võib soovitada süüa rohkem toite, mis on rauarikas. Parim rauda on punane liha, eriti veise- ja maksas. Kana, kalkun, sealiha, kala ja karpide ka on head raua allikad.

Keha tõmbab endasse raud lihast paremini kui raua nonmeat toidud. Kuid mõned nonmeat toidud ka aitab teil tõsta oma rauasisalduse. Näiteid nonmeat toidud, mis on head allikad raua hulka

Toitumine faktid etiketid pakendatud toitu näitab, kui palju rauda kirjed sisaldavad. Summa on antud protsentides kogusummast raud sa pead iga päev.

C-vitamiin aitab keha absorbeerida rauda. Hea allikad C-vitamiini on puu- ja köögiviljad, eriti tsitrusviljad. Tsitrusviljad hulka apelsinid, greibid, mandariinid jms puuvilju. Värske ja külmutatud puuviljad, köögiviljad, ja mahlad on tavaliselt rohkem C-vitamiini kui konserveeritud ones.

Kui te võtate ravimeid, pidage nõu oma arsti või apteekriga, kas saab süüa greipi või juua greibimahla. Grapefruit võib mõjutada tugevust paar ravimid ja kuidas need töötavad.

Muud puuviljad rikas C-vitamiini hulka kiivi, maasikad ja cantaloupes.

Köögiviljad rikkad C-vitamiini hulka brokkoli, paprika, rooskapsas, tomat, kapsas, kartul ja lehtköögiviljad rohelised köögiviljad nagu naeris ja spinat.

Kui verekaotus põhjustab rauavaegusaneemia, ravi sõltub põhjusest verejooks. Näiteks, kui teil on verejooks haavand, võib arst välja kirjutada antibiootikume ja teisi ravimeid haavand.

Kui polüüp või vähkkasvaja oma soolestikku põhjustab verejooksu, siis võib vaja operatsiooni eemaldada kasvu.

Kui teil on raske menstruatsiooni, võib arst välja kirjutada rasestumisvastaseid tablette, mis aitavad vähendada oma igakuised verevarustust. Mõningatel juhtudel kirurgia võib soovitada.

Kui teie rauapuudusaneemiale on raske, võite saada vereülekande punaseid vereliblesid. Vereülekannet on turvaline, ühine kord, mis vere teile manustatakse läbi IV rida ühes oma veresooned. Vereülekande nõuab hoolikat sobitamist verd koos saaja verd.

Vereülekande punaseid vereliblesid on aneemia kohe. Punalibled anda ka rauda, ​​et keha saab taaskasutada. Kuid vereülekannet on ainult lühiajaline ravi. Arst on vaja leida ja ravida põhjust aneemia.

Vereülekanne on tavaliselt reserveeritud inimesed, kelle aneemia paneb neid on suurem risk südamehaiguste ja muude raskete tervise küsimusi.

Lisainformatsiooni minna Health Teemasid Vereülekandeteenistuse artikkel.

Ravi Raske rauapuudusaneemiale

Kui teil on raske aneemia, võib arst soovitada rauateraapia. Raviks raua süstitakse lihasesse või IV rida ühes oma veresooned.

IV rauateraapia esitab mõned ohutusega seotud probleeme. Seda tuleb teha haiglas või kliinikus kogenud töötajad. Rauaravi tavaliselt antakse inimestele, kes vajavad triikida pikaajaline, kuid ei saa lisarauda suu kaudu. See ravi ka antakse inimestele, kes vajavad kohest ravi rauapuudusaneemiale.

See näitab, kui Susan, täiskohaga töötaja ja üliõpilane on toime tulnud, millel on rauavaegusaneemia. Enne tema diagnoosi, Susan olnud selliseid sümptomeid nagu väsimus, halb nahatoon, pearinglus ja depressioon.

Pärast tema Arst diagnoosis teda rauapuudusaneemiale, Susan sai nõustamist, kuidas parandada oma tervist ja heaolu. Ta hakkas võttes lisarauda ja multivitamiine, et parandada oma rauasisalduse. Susan ka teinud muudatusi oma dieeti, nagu keskendudes rohkem rohelised lehtköögiviljad, punane liha, pähklid, kuivatatud puuviljad ja oad. Muud elustiili muutused, näiteks saada piisavalt magada ja teostamisel, samuti on aidanud Susan ennast paremini.

Et veelgi parandada oma olukorrast Susan oli väike kirurgiline protseduur teda takistada kuu kaupa. Järgides oma raviplaani ja tehes smart eluviisi, Susan jätkuvalt parema enesetunde ja vaata kasu ravi.

Lisateavet elavad ja haldamise rauapuudusaneemiale minge tervise teemadel rauapuudusaneemiale artikkel.