l-arginiin: see alandada vererõhku?

L-arginiini (el-AHR-jih-nene) on aine, mis on leitud pähklid, kala, punane liha, soja, täisteratooted, oad ja piimatooted. See on saadaval ka toidulisandeid.

Mõned inimesed võtavad L-arginiini, sest see on uskunud, et lõõgastuda ja avada oma arterites, mis võib aidata alandada vererõhku.

Uuringud L-arginiin on olnud erinevaid tulemusi. Viimane uuring näitab, et L-arginiin võib alandada vererõhku. Kuid suuremad uuringud tuleb teha, et kinnitada, et L-arginiini toidulisandid võivad alandada vererõhku enne eksperdid soovitavad igapäevaseks kasutamiseks nende täiendused.

Keha tavaliselt teeb kogu L-arginiini, mida ta vajab. Võttes täiendamiseks on vaja harva ja võib olla kasulik ainult inimestele, kellel on puudus või alusvara tervislik seisund, nagu diabeet.

L-arginiini toidulisandid võivad suhelda mõned ravimid, sealhulgas nitroglütseriini, mõned kõrge vererõhk ravimeid ja erektsiooniravimeid. Ärge võtke L-arginiini toidulisandeid, kui olete olnud külmavillid või genitaalherpes. Liiga palju L-arginiini oma süsteemi võivad vallandada viirus, mis põhjustab neile tingimustele.

Kui soovite, et vähendada oma vererõhku, rääkige oma arstiga ravi võimalusi, sealhulgas tervisliku elustiili muutused. Kui teil on kõrge vererõhk, rääkige oma arstiga enne mistahes uue taimedest või toidulisandid.

koos

külastada oma arsti