laisk silm (amblüoopiat) juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Lazy silma, mida nimetatakse ka amblüoopiat, on silma probleem, mis võib tekkida kasvavatele lastele. Kui tüüpiline laps laisk silm, parema ja vasaku silma on oluliselt erineva kvaliteediga nägemine, nii et pildid on toodetud üks silm on nõrk või moonutatud võrreldes pildid toodetud teise silma. Kuna nõrk silma saadab ebateravad pilte aju, aju õpib sõltub tugevam silma oma visuaalset informatsiooni. Kui selline olukord ei parane, aju lõpuks otsustab aktsepteerida pilte tugevam silma üksi ja ignoreerib pilte nõrk. Teisisõnu, nõrk silm ei õppida näha .; Aju valik tavaliselt varane lapsepõlves, kui aju visuaalne radu alles areneb. See kriitiline periood algab sünniga ja ilmselt lõpeb millalgi vanuses 6 ja 9. Kui laisk silm ei diagnoosida ja ravida selle kriitiline periood, aju võib jätta nõrga silma pidevalt, põhjustades elukestva nägemise kaotus sellel küljel. ; Lazy silma on mitu põhjust, sealhulgas; Ületanud silmad (kõõrsilmsuse) – lapsed ületanud silmad on sageli kahelinägemine (diploopia), kui nad kasutavad mõlemad silmad korraga. Selle vältimiseks võib lapse järjekindlalt keskenduda ühe silmaga rohkem kui teised.

Sümptomid

Lazy silma tavaliselt ei põhjusta mingeid sümptomeid. Vahel vanemad kahtlustavad nägemishäired, sest laps squints, tundub kõõrdsilmsed või hoiab oma pea ebamugavas asendis, et näha asju. Paljudel juhtudel probleemi tuvastatakse rutiinne nägemine sõelumine eksam, kas enne või pärast lapse algab kool. Sõeluuring eksam näitab, et lapse nägemine on palju parem ühe silmaga kui teised .; Diagnoos; Kui tulemused sõelumine eksami näitavad, et teie laps on laisk silm, oma esmatasandi arsti suunab teid silmaarsti, arst, kes on spetsialiseerunud silmahaiguste. Silmaarst kinnitada diagnoosi tehes põhjalik silmade kontroll, sealhulgas eraldi katses, kui hästi iga silm näeb. Osana diagnoosimisprotsessi, silmaarst kontrollitakse teie lapse silmad strukturaalsete kõrvalekallete vaadata silma viimist välistada ületanud silmad ja hinnata liikumist silma lihased .; Eeldatav kestus; Lazy silma algab varakult lapsepõlves. Tuleb nii ruttu kui võimalik. Ilma korraliku ravi seisund võib põhjustada täielikku nägemise kaotus, mis kestab terve elu .; Ärahoidmine; Selleks, et vältida püsivat nägemise kaotus nõrk silma, põhjuste laisk silm tuleb kindlaks teha ja ravida võimalikult varakult lapsepõlves. Veenduge, et teie vastsündinu saab põhjaliku silma eksam esimese paari päeva jooksul pärast sünnitust. See eksam kontrollib ilmsete kõrvalekallete kaasates struktuuri oma lapse silmade või silmalaud. Kuna teie laps kasvab, arst tuleb vaadata oma lapse silmad osana iga “hästi lapse” külastus. Teie laps peaks olema rohkem formaalne nägemine testimine, kasutades pilte, tähti ja numbreid, mis algab hiljemalt 3-aastaselt ja regulaarselt pärast seda. Praegu on meetodeid, mis võimaldavad avastada amblüoopiat isegi siis, kui laps on eelnevalt verbaalne .; ravi; Ravi laisk silm on kaks eesmärki; Koostada selge visioon mõlemasse silma – Sõltuvalt põhjuse oma lapse laisk silm, seda saab teha retsepti prillid õige raske keskenduda probleemidele, operatsiooni ja silma lihaste harjutusi ümber häälestada ületanud silmad ja operatsioon õige struktuurilist probleemi silma või silmalau mis takistab normaalset nägemist .; Tugevdada nõrk silma – Kõige tavalisem ravi on, et laps kandma paik tugevam silma teatud arv tunde päevas. Paljudel juhtudel, arst soovitada, et plaaster esimese kanda kogu päeva.) See igapäevane lappimisel tüüpiliselt kestab vähemalt kuus kuud. Teie lapse edusamme jälgitakse sagedaste silma eksamid. Kui teie lapse nägemine on muutunud normaalseks, aeg-ajalt lappimine võib olla vajalik kuni umbes vanuses 10. Alternatiivina lappimine, mõned arstid kasutavad läbipaistmatu kontaktläätsede. Teised kirjutada atropiini silmatilgad (atropiini ja tervis ja teiste kaubamärkide) hägustada nägemist ajutiselt tugevam silma.

diagnoos

Kui tulemused sõelumine eksami näitavad, et teie laps on laisk silm, oma esmatasandi arsti suunab teid silmaarsti, arst, kes on spetsialiseerunud silmahaiguste. Silmaarst kinnitada diagnoosi tehes põhjalik silmade kontroll, sealhulgas eraldi katses, kui hästi iga silm näeb. Osana diagnoosimisprotsessi, silmaarst kontrollitakse teie lapse silmad strukturaalsete kõrvalekallete vaadata silma viimist välistada ületanud silmad ja hinnata liikumist silma lihased.

Kui kaua see kestab?

Lazy silma algab varakult lapsepõlves. Tuleb nii ruttu kui võimalik. Ilma korraliku ravi seisund võib põhjustada täielikku nägemise kaotus, mis kestab terve elu.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Selleks, et vältida püsivat nägemise kaotus nõrk silma, põhjuste laisk silm tuleb kindlaks teha ja ravida võimalikult varakult lapsepõlves. Veenduge, et teie vastsündinu saab põhjaliku silma eksam esimese paari päeva jooksul pärast sünnitust. See eksam kontrollib ilmsete kõrvalekallete kaasates struktuuri oma lapse silmade või silmalaud. Kuna teie laps kasvab, arst tuleb vaadata oma lapse silmad osana iga “hästi lapse” külastus. Teie laps peaks olema rohkem formaalne nägemine testimine, kasutades pilte, tähti ja numbreid, mis algab hiljemalt 3-aastaselt ja regulaarselt pärast seda. Praegu on meetodeid, mis võimaldavad avastada amblüoopiat isegi siis, kui laps on eelnevalt verbaalne.

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Ravi laisk silm on kaks eesmärki

Kui külastada arsti

Leppida, et näha oma lastearsti või silmaarsti poole, kui teie laps

prognoos

Väljavaade on hea, kui tingimus on ravida varakult. Õige ravi varases lapseeas põhjustab sageli lähedal normaalne nägemine kahjustatud silma.