lamisil

Terbinafiin on seenhaiguste vastased ravimid, mis võitleb poolt põhjustatud infektsioonide seen.

Terbinafiin kasutatakse infektsioonide raviks põhjustatud seen, mis mõjutavad küüsi või varbaküüned. Terbinafiin suukaudse graanulid raviks kasutatakse seeninfektsioon peanaha karvanääpse lastele, kes on vähemalt 4 aastane.

Dermatofüütide võib kasutada ka muuks otstarbeks ei ole loetletud selles ravimi juhendis.

Mõned inimesed võtavad Terbinafiinile on tekkinud rasked maksa kahjustused viivad maksasiirdamist või surma. Ei ole selge, kas terbinafiini tegelikult põhjustas maksakahjustusi nendel patsientidel. Enamasti olid patsiendi tõsine meditsiiniline seisund enne terbinafiini.

Helistage oma arstile, kui teil esinevad maksakahjustuse, nt iiveldus, ülakõhu valu, sügelus, isutus, tume uriin, savikarva väljaheide, kollatõbi (naha kollasus või silmad). Need sündmused võivad tekkida kas teil on kunagi olnud probleeme maksaga enne.

Sa ei tohi seda ravimit, kui olete allergiline Terbinafiinile.

Veendumaks, võid võtta Terbinafiinile, rääkige sellest oma arstile, kui teil on mõni neist muud tingimused

maksahaigus

oli depressioon

nõrk immuunsüsteem (põhjustatud haigus või kasutades teatud ravimid); või

autoimmuunhaigus nagu luupus või psoriaas.

FDA raseduse kategooria B. See ravim ei ole tõenäoliselt kahjulik sündimata lapsele, kuid siis tuleb oodata, kuni pärast rasedust alustada ravivad oma küünte või peanaha nakkuse Terbinafiinile. Rääkige oma arstile, kui olete rase või plaanite rasestuda ravi ajal.

Dermatofüütide võib erituda rinnapiima ja võib imikut kahjustada. Sa ei tohi last rinnaga toita selle ravimi kasutamise ajal.

Järgige kõiki juhiseid ravimi etiketti. Ärge võtke seda ravimit suuremates või väiksemates kogustes või kauem, kui soovitatav.

Võtke Terbinafiinile tablett koos klaasi (8 untsi) vett.

Dermatofüütide graanulid tuleks puistatakse lusikatäies puding või kartuliputru (mitte segada õunamoosi, mahla või muu puuvilja baasil või happelised toidud). Neelake see segu kohe ilma närimata. Ärge hoidke segu hilisemaks kasutamiseks.

Terbinafiini graanulite segu tuleb võtta koos toiduga.

Terbinafiin võetakse tavaliselt 6 kuni 12 nädalat.

Võtke ravimit kogu ettenähtud aja jooksul. Teie sümptomid võivad parandada enne kui infektsioon on täielikult kustutatud. Vahele annustes võib suurendada oma riski veelgi infektsioon, mis on antibiootikumide suhtes resistentne. Dermatofüütide ei ravi viirusinfektsioon, nagu tavaline külmetus või gripp.

Kuigi kasutades Terbinafiinile, võib tekkida vajadus sageli vereanalüüse.

See võib võtta mitu kuud oma küüned normaalsed välimuse pärast ravi Terbinafiinile.

Säilitada toatemperatuuril, eemal niiskusest, soojuse ja valguse. Hoia Terbinafiinile suulise graanulid suletult pakettaknad, kuni olete valmis kasutama.

Võtke vahelejäänud annus niipea, kui see teile meenub. Jätke unustatud annus vahele, kui see on peaaegu aeg võtta järgmine annus. Ärge võtke kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

Pöörduge arsti poole või helistada Poison Abi joone 1-800-222-1222.

Vältida kohv, tee, koola, energiajoogid või muudest allikatest kofeiini antud ravimi võtmise ajal.

Vältida kokkupuudet päikesevalguse või solaariumist. Dermatofüütide võib sind päikesepõletuse kergemini. Kanda kaitseriietust ja kasutada päikesekaitsekreemi (SPF 30 või kõrgem), kui olete väljas.

Pöörduge arsti poole, kui teil on mõni neist allergilise reaktsiooni märkidest: lööve; hingamisraskused; näo, huulte, keele või kõri.

Mõned inimesed võtavad Terbinafiinile on tekkinud rasked maksa kahjustused viivad maksasiirdamist või surma. Ei ole selge, kas terbinafiini tegelikult põhjustas maksakahjustusi nendel patsientidel. Enamasti olid patsiendi tõsine meditsiiniline seisund enne terbinafiini.

Helistage oma arstile, kui teil esinevad maksakahjustuse, nt iiveldus, ülakõhu valu, sügelus, isutus, tume uriin, savikarva väljaheide, kollatõbi (naha kollasus või silmad). Need sündmused võivad tekkida kas teil on kunagi olnud probleeme maksaga enne.

Lõpetage Terbinafiinile ja helistage oma arstile, kui teil on

meeleolu langus, rahutus, unehäired, huvipuudus igapäevase tegevuse

gripisümptomid, kerged verevalumid või verejooks, raske kipitus, tuimus, valu, lihasnõrkus

valu rinnus, südame rütmihäireid, hingeldus

turse, kiire kaalutõus, vähe või üldse mitte urineerimisel

või süvenev köha palavik, hingamisraskused

naha haavandid, liblikas-kujuline nahalööve oma põsed ja nina (süveneb päikesevalguses)

kaalulangus tingitud maitse muutused; või

raske nahareaktsioon – palavik, kurguvalu, turse näo või keele turse, põletavad oma silmi, nahka valu, millele järgneb punane või lilla nahalööve, mis levib (eriti näo või ülakeha) ja põhjuste villid ja koorimine.

Sageli esinevad kõrvaltoimed võivad olla

muutusi oma maitsemeele või lõhna

kõhulahtisus, kerge iiveldus või kõhuvalu

nohu, kurguvalu; või

peavalu.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid FDA 1-800-FDA-1088.

Rääkige oma arstile kõigist ravimitest, mida te kasutate, ja need, mida käivitada või peatada kasutades ravi ajal Terbinafiinile, eriti

tsimetidiini

tsüklosporiin

desipramiiniga või muu antidepressant

flukonasool

rifampiini; või

südame või vererõhuravimid.

See loetelu ei ole täielik. Teised ravimid võivad suhelda Terbinafiinile, sealhulgas retsepti ja üle leti ravimid, vitamiine ja taimseid tooteid. Mitte kõik võimalikud koostoimed on loetletud selles ravimi juhendis.

 Cerner Multum, Inc. Version: 11.01. Paranduse kuupäev: 2013/08/23, 01:25:55.