lisinopriil: narkootikumide otstarbeks, doosi ja kõrvaltoimete

Mis on lisinopriil?

Lisinopriil kasutatakse kõrge vererõhu (hüpertensiooni) või südamepuudulikkus. Seda kasutatakse ka elulemuse parandamiseks pärast südameinfarkti.

Lisinopriil võib kasutada ka muuks otstarbeks ei ole loetletud selles ravimi juhendis.

Ärge kasutage lisinopriil kui te olete rase. See võib kahjustada loodet. Selle ravimi kasutamist lõpetada ja rääkige sellest oma arstile kohe, kui teil rasestuda.

oluline info

Sa ei tohi seda ravimit, kui teil on pärilik angioödeem.

Kui teil on diabeet, ei kasuta lisinopriil koos ravimiga, mis sisaldab aliskireeni (Amturnide Tekturna’ga, Tekamlo, Valturna).

Sa ei tohi seda ravimit, kui olete allergiline lisinopriilile või mõne teise AKE inhibiitori, nagu benasepriilil kaptopriilil, fosinopriiliga, enalapriil, moeksipriil, perindopriili, kvinapriilravi, ramipriil või trandolapriiliga.

Kui teil on diabeet, ei kasuta lisinopriil koos ravimiga, mis sisaldab aliskireeni (Amturnide Tekturna’ga, Tekamlo, Valturna).

Enne ravimi võtmist

Võib ka olla, et vältida lisinopriil Aliskireenravi kui teil on neeruhaigus.

Sa ei tohi seda ravimit, kui teil on pärilik angioödeem.

Veendumaks lisinopriil on ohutu, siis öelge oma arstile, kui teil on

neeruhaigus (või kui te saate dialüüsi)

maksahaigus

diabeet; või

kõrge kaaliumisisaldus veres.

Kui teil on diabeet või neeruhaigus, siis ei pruugi olla võimeline võtma lisinopriil kui teil on ka aliskireeni (Tekturna’ga, Tekamlo, Valturna, Amturnide).

Ärge kasutage lisinopriil kui te olete rase. Peata selle ravimi kasutamist ja rääkige sellest oma arstile kohe, kui teil rasestuda. See ravim võib põhjustada vigastusi või surma loodet, kui te võtate ravimit ajal oma teisel või kolmandal trimestril. Kasutage rasestumisvastaseid võtmise ajal lisinopriil.

Ei ole teada, kas lisinopriil imendub rinnapiima või kas see võib imikut kahjustada. Ärge kasutage seda ravimit ilma oma arsti, kui te toidate rinnaga last.

Võtke lisinopriil täpselt nii, nagu arst on teile määranud. Järgige kõiki juhiseid ravimi etiketti. Arst võib aeg-ajalt muuta teie annust, veendumaks, et saada parimaid tulemusi. Ärge võtke seda ravimit suuremates või väiksemates kogustes või kauem, kui soovitatav.

Joo palju vett iga päev, kui te kasutate seda ravimit.

Lisinopriil võib võtta koos toiduga või ilma.

Teie vererõhku tuleb sageli kontrollida, ja võib tekkida vajadus sageli vereanalüüse.

Helistage oma arstile, kui teil on pidev oksendamine või kõhulahtisus või kui te higistamine rohkem kui tavaliselt. Võid kergesti muutuda kunstlikult selle ravimi võtmise ajal. See võib kaasa tuua väga madal vererõhk, elektrolüütide häired, või neerupuudulikkus võtmise ajal lisinopriil.

Kui teil on vaja operatsiooni, öelge kirurgile, et te kasutate lisinopriil. Teil võib tekkida vajadus ravimi kasutamise lõpetamist lühikest aega.

Kui teil ravitakse kõrget vererõhku, hoiab seda ravimit, isegi kui te tunnete hästi. Kõrge vererõhk on sageli ilma sümptomiteta. Teil võib tekkida vajadus kasutada vererõhu ravimeid oma ülejäänud elu.

Säilitada toatemperatuuril, eemal niiskusest ja kuumusest.

Kuidas ma peaksin lisinopriil?

Võtke vahelejäänud annus niipea, kui see teile meenub. Jätke unustatud annus vahele, kui see on peaaegu aeg võtta järgmine annus. Ärge võtke kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

Alkoholi tarvitamine võib veelgi alandada vererõhku ja võib suurendada teatud kõrvaltoimed Diroton.

Vältida ülekuumenemist või kuivatatud treeningu ajal kuuma ilmaga või mitte juua piisavalt vedelikku. Lisinopriil võib vähendada higistamist ja võib teil olla rohkem altid kuumarabandus.

Ärge kasutage soolaasendajates või kaaliumi sisaldavad toidulisandid Selle ravimi võtmise ajal, kui arst ei ole seda soovitanud.

Vältige liiga kiire istuvast või lamavast asendist, või võite tunda pearinglust. Tõuse aeglaselt ja ennast tasakaalustada, et vältida kukkumist.

Pöörduge arsti poole, kui teil on allergilise reaktsiooni lisinopriilile: lööve; kõhuvalu, raske hingamine; näo, huulte, keele või kõri.

Helistage oma arstile, kui teil on

kerge peaga tunne, nagu sa võib edasi viia

vähe või üldse mitte urineerimisel

kõrge kaaliumi – iiveldus, aeglane või ebatavaline südame löögisagedus, nõrkus, isutus, liikumine

neeruprobleemid – vähe või üldse mitte urineerimisel, valulik või raskendatud urineerimine, turse jalad või pahkluude, väsimus või hingeldus; või

maksaprobleemid – iiveldus, ülakõhu valu, sügelus, väsimustunne, isutus, tume uriin, savikarva väljaheide, kollatõbi (naha kollasus või silmad).

Mis juhtub, kui ma igatsen annus?

Ühine lisinopriil kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda

Mis juhtub üleannustamise korral?

peavalu, peapööritus

köha; või

Mida tuleks vältida, võttes samal ajal lisinopriil?

valu rinnus.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid valitsuse juures valitsuse 1088.

Lisinopriil kõrvaltoimeid

Tavaline annus täiskasvanutele hüpertensiooni

Algannus: 10 mg suukaudselt üks kord päevas, 5 mg suukaudselt üks kord päevas; Säilitusravi doos: 20-40 mg suukaudselt üks kord päevas; Maksimaalne annus: 80 mg suukaudselt üks kord päevas; Kommentaarid; -The Algannus 5 mg suukaudselt üks kord päevas saanud patsientidel diureetikumi .; -The 80 mg annuse kasutamisel, kuid ei tundu, et anda suuremat mõju .; -Kui Vererõhk ei allu lisinopriil üksi väikeses annuses diureetikum võib lisada (nt hüdroklorotiasiidi, 12,5 mg). Pärast lisamise diureetikum, siis võib olla võimalik vähendada lisinopriili.

Tavaline annus täiskasvanutel südame paispuudulikkuse

Algannus: 2,5-5 mg suukaudselt üks kord päevas; Säilitusannus: Annust suurendatakse talutav; Maksimaalne annus: 40 mg suukaudselt üks kord päevas; Kommentaarid; -The Diureetikumi annust võib olla vaja kohandada, et aidata minimeerida hüpovoleemia, mis võib kaasa hüpotensioon. Hüpotensiooni tekkimine pärast esimest annust Diroton ei välista järgnevat annust hoolikalt tiitrida ravimit.

Tavaline annus täiskasvanutele müokardiinfarkti

Algannus: 5 mg suukaudselt (24 tunni jooksul algav ägeda müokardiinfarkti); Järgnevad annused: 5 mg suukaudselt pärast 24 tundi, seejärel 10 mg suukaudselt 48 tunni pärast .; Säilitusravi doos: 10 mg suukaudselt üks kord päevas. Ravi tuleb jätkata, vähemalt 6 nädalat .; Kommentaarid; -Therapy Tuleb alustada 2,5 mg patsientidel, kellel on madal süstoolne vererõhk (väiksem või võrdne 120 mm Hg ja üle 100 mmHg) esimesel 3 päeva pärast infarkti. Kui pikenenud tekib hüpotensioon (süstoolne vererõhk alla 90 mmHg rohkem kui 1 tund) ravi tuleks tagasi .; Kasutusalad: Reduction suremuse ägeda müokardiinfarkti

Tavaline annus täiskasvanutel diabeetilise nefropaatia

Algannus: 10-20 mg suukaudselt üks kord päevas; Säilitusravi doos: 20-40 mg suukaudselt üks kord päevas; Võib annust ülespoole iga 3 päeva; Kommentaarid; -Ei Heakskiidetud näidustustel.

Tavapärane Eakad Annuse hüpertensiooni

Algannus: 2,5-5 mg suukaudselt üks kord päevas; Säilitusannus: Annust tuleb suurendada 2,5 mg kuni 5 mg päevas 1-2 nädala järel .; Maksimaalne annus: 40 mg suukaudselt üks kord päevas

Tavapärane Pediatric Annus hüpertensiooni

Pediatric patsientidel on suurem või võrdne 6-aastastel; Algannus: 0,07 mg / kg suukaudselt üks kord päevas (suurim annus on 5 mg üks kord päevas); Säilitusannus: Annust tuleb kohandada vastavalt vererõhu vastusele kell 1-2 nädala järel .; Maksimaalne annus: Annused üle 0,61 mg / kg või suurem kui 40 mg ei ole uuritud lastel; Kommentaarid; -See Ravimit ei ole soovitatav lastel alla 6-aastane või lastel glomerulaarfiltratsiooni kiirusega alla 30 ml / min.

Rääkige oma arstile kõigist oma praeguse ravimid ja kõik te alustate või lõpetate, eriti

liitium

diureetikum ehk “vett pill”

kulla süstid artriidi raviks

kaaliumi täiendada

ennetav ravim organi äratõukereaktsiooni – everoliimus siroliimus; või

Mittesteroidsed põletikuvastased ravimid (mittesteroidsed põletikuvastased ravimid) – aspiriin, ibuprofeen (Advil, Motrin), naprokseen (Aleve), tselekoksiib, diklofenak, indometatsiin, meloksikaami ja teised.

See loetelu ei ole täielik. Teised ravimid võivad suhelda lisinopriil, sealhulgas retsepti ja üle leti ravimid, vitamiine ja taimseid tooteid. Mitte kõik võimalikud koostoimed on loetletud selles ravimi juhendis.

13.03.2015-10-20, 11:05:57.

Lisinopriil doseerimisinfo

Rasedus D-kategooria Positiivne tõendeid riski

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Millised teised ravimid mõjutavad lisinopriil?

lisinopriil

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu valitsus

Kõrge vererõhk amlodipiin, metoprolool, hüdroklorotiasiidi, losartaan, furosemiid, atenolooli

Diabeetiline neeruhaiguse losartaan, enalapriil, ramipriil, Cozaariga benasepriilil irbesartaani

Alport sündroom enalapriil, kvinapriilravi, fosinopriiliga

Heart Attack Plavix, aspiriin, metoprolool, atenolooli, varfariini, klopidogreeli