lobular kartsinoom in situ (LCIS)

Lobular kartsinoom in situ (LCIS) on aeg-ajalt seisund, mille ebanormaalsed rakud moodustuvad lobules või piima näärmed rinnas. LCIS ​​ei ole vähk. Aga on diagnoositud LCIS näitab, et teil on suurenenud risk haigestuda rinnavähki.

LCIS ​​tavaliselt ei näita üles mammograafia. Tingimus on kõige sagedamini avastanud tõttu rindade biopsia teostatakse muul põhjusel, näiteks kahtlase rindade ühekordse või ebatavalise mammogrammi.

Naised, kellel LCIS on suurenenud risk invasiivsete rinnavähi rinnaga. Kui sul on diagnoositud LCIS, võib arst soovitada suurenenud rinnavähi sõeluuringute ja võib paluda teil kaaluda ravi, et vähendada oma riski haigestuda invasiivse rinnavähi.

Lobular kartsinoom in situ (LCIS) ei põhjusta nähud või sümptomid. Pigem võib arst avastada muide, et sul on LCIS – näiteks pärast biopsia, et hinnata rindade ühekordse või ebatavalise ala, nagu mikrokaltsifikatsioonid, leida mammogram.

Tee ametisse oma arstile, kui te märkate muutusi oma rindu, nagu tükk, mille pindala on kurruline või muul viisil ebatavaline naha, paksenenud piirkonnas naha alla, või tiss heakskiidu.

Millal näha arsti

Küsige oma arstilt, kui sa peaksid kaaluma rinnavähi sõeluuringute ja kui tihti seda tuleb korrata. Enamik rühmi soovitan rutiini rinnavähi sõeluuringute hakanud oma 40s. Rääkige oma arstiga, milline on õige.

Mida sa saad teha

Ei ole selge, mis põhjustab LCIS. LCIS ​​algab siis rakkude piimalooma nääre (sagarik) rinnavähirakust arendada geneetilistest mutatsioonidest, mis põhjustavad rakkude ilmuma ebanormaalne. Epiteelimuutused jääda sagarik ja ei ulatuks, või tungivad, lähedal rinnanäärme kude.

LCIS ​​ei ole vähk ja see ei areneda vähk. Aga võttes LCIS suurendab rinnavähi riski ja muudab tõenäolisemaks, et sa võiksid töötada invasiivne rinnavähk.

Risk naistel rinnavähk diagnoositud LCIS arvatakse olevat umbes 20 protsenti. Teisisõnu, iga 100 diagnoosiga naised LCIS, 20 diagnoositakse rinnavähk ja 80 ei diagnoositud rinnavähk. Risk haigestuda rinnavähki naistel üldiselt peetakse 12 protsenti. Teisisõnu, iga 100 naiste üldpopulatsioonis, 12 on diagnoositud rinnavähk elus.

Teie individuaalne risk rinnavähi põhineb paljudest teguritest. Rääkige oma arstiga, et paremini mõista oma isikliku rinnavähi riski.

Mida ootate oma arsti

Teie risk LCIS võib suurendada, kui

Leppida oma arsti, kui te märkate ühekordse või muu ebatavalise muuta oma rinnad.

Kui teil on juba olnud rindade ebanormaalsus hinnatakse üks arst ja teevad ametisse teist arvamust, tuua oma esialgse diagnostika pildid ja biopsia tulemusi oma uue kohtumise. Need peaksid hõlmama oma mammograafia pilte, ultraheli CD ja klaas slaide oma rindade biopsia.

Võtke neid tulemusi endale nimetamise või nõuda, et asutus, kuhu oma esimese hindamise tehti saadab tulemused oma teise arvamuse arst.

Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse ja mida oodata arsti.

tähelepanek

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võivad endale aeg minna üle punkte sa tahad rääkida põhjalik. Arst võib teha

Kui teie biopsia näitab LCIS, siis tõenäoliselt on jätk kohtumine oma arstiga. Küsimused võite küsida oma arsti LCIS hulka

Lobular kartsinoom in situ (LCIS) võivad esineda ühel või mõlemal rinnad, kuid tavaliselt ei ole nähtav mammogram. Tingimus on kõige sagedamini diagnoositud juhuslik leid, kui teil on biopsia teha, et hinnata mõnes muus valdkonnas mure oma rindade.

Tüübid rindade biopsia, mida võib kasutada, hõlmavad

Mitmed tegurid, sealhulgas oma isikliku p, tulevad mängu, kui teil otsustada, kas läbida ravi lobular kartsinoom in situ (LCIS).

On olemas kolm peamist lähenemist ravile

Ennetav ravi

Kui oled olnud diagnoositud LCIS, võib arst soovitada sagedamini eksamid tähelepanelikult jälgida oma rindu märke vähki. See võib hõlmata

Ennetav ravi (chemoprevention) hõlmab võttes ravimeid, et vähendada oma riski rinnavähki.

Kirurgia

Kaks selektiivsed östrogeeni retseptori modulaator (SERM) ravimid on heaks kiidetud riski vähendamiseks invasiivse rinnavähi. Mõlemad ravimite toimet blokeerides rinnakoe vastuvõtlikkust östrogeeni, mis mõjutab arengut ja kasvu paljud rinnakastavajates.

Tamoksifeeni. Tamoksifeen vähendab riski haigestuda invasiivse rinnavähi. Tamoksifeen võib kasutada nii pre- postmenopausis naistel. Tamoksifeeni tavaliselt võetakse viis aastat.

Tamoksifeen veidi suureneb risk tõsise tingimused sealhulgas emakavähk, rabandus ja kae, samuti kõrvaltoimeid nagu kuumahood, tupekuivus. Tamoksifeeni ka suurendab vere hüübimist postmenopausis naistel.

Üldiselt on need ravimid võivad vähendada rinnavähi riski poole võrra.

Naised, kellel on mitmeid riskitegureid südamehaiguste või on esinenud südamehaigusi ei tohiks võtta kas tamoksifeeni või raloksifeenile tõttu suurenenud risk insuldi.

Teine võimalus teatavate naised võivad olla eksemestaan ​​(Aromasin), mis vähendab östrogeeni tootmist organismis.

Kliinilistes uuringutes

Arutage oma arstiga riskidest ja kasu, võttes narkootikumide rinnavähi ennetamise et näha, kas see on parim ravikuuri jaoks.

Operatsioon eemaldada valdkonnas LCIS on üks võimalus naised, kellel on suurenenud risk rinnavähi tõttu suguvõsauuringutega haigus. Eemaldamise tehakse mõnikord ajal biopsia, kuid mõnikord rohkem koe tuleb eemaldada. Pärast LCIS eemaldatakse, siis saavad jätkuvalt järelkontrolli uuringud, sest sul ikka on suurem risk haigestuda rinnavähki.

Teine võimalus raviks LCIS on ennetav (profülaktilist) mastektoomia. See operatsioon kustutab nii rinnad – mitte ainult rinnaga mõjutatud LCIS – vähendada oma risk invasiivsete rinnavähk. Et saada parim võimalik kaitsev kasu see operatsioon nii rinnad on eemaldatud, sest LCIS suurendab riski haigestuda rinnavähki kas rinnaga.

Ennetav operatsioon võib olla võimalus, kui sa oled suur risk rinnavähi põhineb väga tugev perekonna ajalugu või BRCA geeni mutatsioon.

Operatsioon raviks LCIS ei ole kiire, nii et teil on aega, et hoolikalt kaaluda plusse ja miinuseid ennetava mastektoomia oma arstiga.

Kui teil on LCIS, siis võiks kaaluda osalevad kliinilises uuringus uurides areneva profülaktikat rinnavähi. Küsige oma arstilt, kas võite olla kandidaat praegune kliinilistes uuringutes.

Kui olete mures oma rinnavähi riski astuma samme, et vähendada oma riski, nagu

Säilitada tervislikku kaalu. Kui teie praegune kaal on tervislik, töö väita, et kaal. Kui teil on vaja kaalust alla võtta, küsige arstilt terve strateegiaid selle saavutamiseks.

Arvu vähendada kaloreid sa sööd iga päev ja aeglaselt suurendada treeningu. Eesmärk kaalus aeglaselt – umbes 1 või 2 naela (about.5 või 1,0 kg) nädalas.

Kuigi LCIS ei ole vähk, see võib sind muretsema oma suurenenud risk tulevikus rinnavähki. Toimetulek oma diagnoosi tähendab leida pikaajalist viis hallata oma hirmu ja ebakindlust.

Need soovitused võivad aidata teil toime tulla diagnoosi LCIS

Loe piisavalt LCIS teha otsuseid oma ravi. Küsige oma arstilt küsimusi oma diagnoosi ja mida see tähendab teie rinnavähi riski. Kasutage seda teavet, et teadus oma ravivõimalusi.

Vaata lugupeetud infoallikaid, nagu National Cancer Institute, et rohkem teada. See võib sind tunnevad end kui teha valikuid oma ravi.

Mine kogu oma sõelumine kohtumisi. Sul võib tekkida mõningaid ärevus enne rinnavähi sõeluuringute eksamid. Ära lase seda ärevust hoiab sind läheb kõik oma kohtumised. Selle asemel, planeerida ja oodata, et teil oleks murelik.

Et tulla toime oma ärevust, veeta aega tehes asju, mida nautida päeva enne oma ametisse. Veeda aega koos sõprade või perega, või leida vaikne aeg ise.

Kontrollida, mida saab umbes teie tervisele. Tee tervislik elustiili muutusi, siis võite tunda oma parima. Vali tervislik toitumine, mis keskendub puuvilju, köögivilju ja täisteratooteid.

Püüa olla aktiivne 30 minutit kõige rohkem päeva nädalas. Maga piisavalt igal õhtul nii, et te ärkate tunne puhanud. Leida võimalusi, kuidas tulla toime stressi oma elus.

külastada oma arsti