maksasiirdamist C-hepatiidi

Maksapuudulikkus tõttu C-hepatiidi on kõige levinum põhjus maksa siirdamine Ameerika Ühendriigid. Aga kuna enamus nakatunud inimesed ei tea oma seisundist, kuni see on arenenud, teadlased pakuvad ainult umbkaudsed riski ja progresseerumiskiirust maksapuudulikkus krooniline hepatiit C.

Ilma ravita enamik inimesi, kes saavad C-hepatiidi jäävad nakatunud elu. Infektsioonid, mis püsivad sellisel viisil nimetatakse krooniliseks.

Krooniline hepatiit C infektsiooni põhjustab käimasoleva maksapõletik, mis viib armistumist (fibroos). Nagu fibroosi edenedes armid järk-järgult asendada terve maksakoe.

Vastuseks kudede kao, maksa läheb kasvu režiimis, suurendades rakkude tootmist ja uute veresoonte moodustumise. Selle asemel, et kahjude, kuigi need muutused põhjustada uusi probleeme, mis on tõenäolisem, et viia maksapuudulikkuse kui on fibroosi üksi. See etapp maksakahjustusi tuntakse tsirroosi. C-hepatiit seotud maksapuudulikkus on tavaliselt tingitud maksatsirroos.

Centers for Disease Control and Prevention (CDC) teatab, et inimesel 100 C-hepatiidi, ligikaudu 60 kuni 70 arendada krooniline maksahaigus – täpsemalt, hepatiit ja fibroos – ja 5 kuni 20 areneb maksatsirroos. Hinnanguliselt 1 kuni 5 välja 100 inimest, kellel on krooniline hepatiit C surevad maksapuudulikkuse või maksavähk tulenevad infektsioon.

koos

külastada oma arsti