Mao bypass operatsioon: Faktid kaalulangus kirurgia

Jennifer Robinson, M; kohta 12. juuni 2015

Roux-en-Y mao bypass kirurgia on kõige levinum kaalulangus kirurgia, mis moodustab ligikaudu 80% kõigist kaalulangus operatsiooni USA-s Protseduur koosneb kahest osast

Kirurg jagab maost suure osa ja palju väiksemat. Siis protsessis, mida mõnikord nimetatakse “mao klammerdamine,” väike osa kõht on õmmeldud või klammerdatud koos teha kott, mis mahutab ainult tassi või nii toitu.

Sellise väikese kõhuga inimesed end täis kiiremini ja vähem sööma. See strateegia on ka nn “piiravad”, sest uus mao suurust piirab, kui palju toitu seal võib olla.

Kirurg lahutab uus, väike magu enamikest maos ja esimene osa peensoole (kaksteistsõrmiksool) ja seejärel ühendab ta oma osa peensoole veidi kaugemale alla (tühisooles). See kirurgilist tehnikat nimetatakse “Roux-en-Y.”

Pärast Roux-en-Y, toit läbib otse maost tühisooles, mööda kaksteistsõrmiksool. See pärsib teie imendumist kaloreid ja toitaineid. See kaalulangus meetod on nn “malabsorptive.”

Magu klammerdamine ja Roux-en-Y on tüüpiliselt toimub sama operatsiooni ja koos on nn “Roux-en-Y mao bypass.”

Tavaliselt kirurgid teha nii laparoskoopiliselt (kasutades vahendeid sisestatud väikeste kärbetega kõht). Kui laparoskoopia ei ole võimalik, kirurgid võib teha laparotomy (hõlmab suure lõigatud keskel kõht).

Pärast mao bypass operatsioon, inimesed tavaliselt haiglasse jääma 2 kuni 3 päeva ja normaliseerub tegevuse 2 kuni 3 nädalat. Umbes 10% inimestest on komplikatsioonid, mis on tavaliselt väiksemaid hulka

Ligi 1% kuni 5% inimestest on tõsised või eluohtlikud tüsistused, nagu

Tüsistuste riski on madalam keskused, et teha rohkem kui 100 kaalulangus operatsiooni aastas. Surmad järgneval kuul mao bypass operatsioon on väga harva (umbes 0,2% kuni 0,5%, või vähem kui ühel 200-st), kui seda protseduuri väga kogenud kirurg.

Muud terviseprobleemid võib juhtuda ka tulemusena operatsiooni. Näiteks ei neelavad nii palju toitaineid nagu raud ja kaltsium võib põhjustada aneemia ja osteoporoos. Aga võttes toidulisandid ja saada vereanalüüse teha, et vähem tõenäoline.

tervislik, maitsev retseptid, alates ja korralikult süüa ajakirja.

Kuigi teie füüsiline koormus, siis tuleb loota vahel …